Excel Forum

Excel Forum (http://www.excel.web.tr/index.php)
-   Diğer Excel Soruları (http://www.excel.web.tr/forumdisplay.php?f=50)
-   -   Faktoring Detay Dosyası Yardım (http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=167588)

EMRE KURT 24-10-2017 10:37

Faktoring Detay Dosyası Yardım
 
1 Eklenti(ler)
Merhabalar
Öncelikle konuyu hangi başlık altında paylaşacağımı bilemediğim için bu başlık altında açtım yanlış eğer açmış isem şimdiden özür dilerim.

Arkadaşlar Excelden yaptığımız faktoring işlemlerini takip etmek için aşağıda ki gibi bir tablo hazırladım ama tabloda eksiklerim var. Tamamlayamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim Teşekkürler

EKSİKLER.

1. Ana Tabloda ( Özet kısmında ) tüm rakamlarını ilgili sayfadan otomatik gelmesini istiyorum. örn: verilen fatura toplamı ana sayfaya otomatik gelecek
2. geçmiş tarihili döviz alma
3. Kur farkı oluşacak ise renkli gösterilmesi
4. Kur farkı ödemesi geldiği zaman hatırlatma ve o gün ki kur ile hesaplama
5. Verilen çeklerin ortalama vadesi
6. Kullanılan faturaların yanına Evet veya Hayır yazdığımız zaman otamatik renkli olması

EMRE KURT 25-10-2017 14:27

Yardımcı olabilecek birisi var mı?

EMRE KURT 01-11-2017 16:04

Yardımcı olabilecek var mı

cems 02-11-2017 00:21

Dosyanızda o kadar çok eksik var ki , yardım anlamında düzeltme ve ekler ile ilerlemek değil baştan bir program yazmak gerekiyor.

Herşeyden önce , dosyanın kökü olacak olan fatura sayfanız yok. Burada bir sayfa yapıldığında ise mevcut fatura sayfanıza uymayacağı açık, dolayısı ile verilecek efor "ben öyle istemedim böyle istedim " mesajlarına boğulacaktır. Fatura sayfanız olmayınca bunun ayrıntı dizilimi ve diğer sayfaların ya da sayfalardan etkilenim kurmak da kendi hesabıma mümkün değil görünüyor. Kur derken , dosyanızda bu veri çağırma dahi yok , olsa da döviz alış mı satış mı efektif mi vs tablo emilse de hangi basamağın , olmayan faturada görünmeyen çarpımın farkını bulmak gibi bir açmaz var.

Bu iki kök olmayınca da , 13 indirmeye rağmen salkım aşağı doğru gitmiyor, gitmesi de mantıklı görünmüyor. Aksi durumda bu dosyanın bitimi günler alacaktır , bu yüzden dosyanız cevap ya da uğraş almamış olabilir, zira içinde sizden gelen bir yönlendirme bulunmuyor. Oysa excelde tek bir hücre farkı adreslemesi bile mantıken olmamalı ,yoksa dünya kadar kod takılır çalışmaz.

Bu şekilde ,baştan yazılacak bir program haline dönüşür ki , çoğu üye buna zaman vermek yerine diğer üyelerin müdahale içeren isteklerine bildiğince cevaba İMECE usulü yönelir ve eksiği " düzeltir". Ancak baştan program yazmaz .

Bu size sakın ola ki eleştiri gibi gelmesin , bir kod yazan için dosyanızda bir şeylerin olması gerektiğini göz önüne almanız ve asıl onlara yardıma sizin başlamanız akıcılığı getirebilir. Bunun dışında dosyanız hakkında öyledir böyledir demek haddim olamaz.


Saat 08:13

Powered by vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.