Excel Forum

Excel Forum (http://www.excel.web.tr/index.php)
-   Grafik Soruları (http://www.excel.web.tr/forumdisplay.php?f=169)
-   -   UserForm Üzerinde Listbox Detay veri (http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=163037)

mhrcvk 28-03-2017 15:34

UserForm Üzerinde Listbox Detay veri

1 Eklenti(ler)
Arkadaşlar Merhaba,

Ekteki şekilde bir çalışmam var fakat asıl kullanıcağım tabloda 200 tane personel mevcut. Oluşturduğum butona tıklandığında gelen userform verisinde Bölge Kısmına var olan bölgeler 5 bölge var ise sadece 5 bölge gelsin o bölge içerisinden seçim yapıldığında Seçilen bölgede var olan ilçeler Listbox2 de listelensin oradan ile seçildiğinde o ilçedeki personeller listelensin istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz ?

Bir yere kadar getirdim fakat devam edemiyorum :((

tamer42 28-03-2017 16:44

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

mhrcvk tarafından gönderildi (Mesaj 887609)
Arkadaşlar Merhaba,

Ekteki şekilde bir çalışmam var fakat asıl kullanıcağım tabloda 200 tane personel mevcut. Oluşturduğum butona tıklandığında gelen userform verisinde Bölge Kısmına var olan bölgeler 5 bölge var ise sadece 5 bölge gelsin o bölge içerisinden seçim yapıldığında Seçilen bölgede var olan ilçeler Listbox2 de listelensin oradan ile seçildiğinde o ilçedeki personeller listelensin istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz ?

Bir yere kadar getirdim fakat devam edemiyorum :((

Merhaba,

Dosyanız ekte;
umarım işinizi görür.

mhrcvk 28-03-2017 17:33

Alıntı:

tamer42 tarafından gönderildi (Mesaj 887631)
Merhaba,

Dosyanız ekte;
umarım işinizi görür.

Tamer Bey,

Çok çok teşekkür ederim ellerinize sağlık birde son olarak personel kısmında seçilen personele çift tıklandığında "A15" satırına tıklanan ismin yazılmasını sağlayabilirsek çok çok sevinirim.

Birde ek olarak yeni satır eklendiğinde onu dahil etmiyor. veya makroda satır aralığını değiştirebileceğim bölgeyi bulamadım.

tamer42 28-03-2017 19:18

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

mhrcvk tarafından gönderildi (Mesaj 887637)
Tamer Bey,

Çok çok teşekkür ederim ellerinize sağlık birde son olarak personel kısmında seçilen personele çift tıklandığında "A15" satırına tıklanan ismin yazılmasını sağlayabilirsek çok çok sevinirim.

Birde ek olarak yeni satır eklendiğinde onu dahil etmiyor. veya makroda satır aralığını değiştirebileceğim bölgeyi bulamadım.

Personele Çift tıklama işlemi ekli dosyada tamam,

yalnız yeni satır ilave işlemi biraz uzun; çünkü satırların en altında seçilen personel adının yazıldığı 15. satır mevcut, bu da kayacaktır.

Siz dosyanızın son halini bir hazırlayın.Sonra yine bakılır.

Kolay gelsin.

mhrcvk 28-03-2017 23:09

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

tamer42 tarafından gönderildi (Mesaj 887657)
Personele Çift tıklama işlemi ekli dosyada tamam,

yalnız yeni satır ilave işlemi biraz uzun; çünkü satırların en altında seçilen personel adının yazıldığı 15. satır mevcut, bu da kayacaktır.

Siz dosyanızın son halini bir hazırlayın.Sonra yine bakılır.

Kolay gelsin.

Tamer Bey,

Sonrasınıda düşünerek dosyayı revize ettim şimdi isme çift tıklandığında k3e ilgili ismi yazmasını rica etcem. ek olarak isim bölge ilçe baz alınırken de tüm satırı baz alırsa sevinirim zahmetleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

vardar07 29-03-2017 02:07

1 Eklenti(ler)
tamer42 Arkadaşın eline sağlık. Buda alternatif olsun.

mhrcvk 29-03-2017 08:24

Sayın Vardar Hemşehrim,

Emeğiniz için çok teşekkür ederim fakat küçücük bir hata var onu düzeltmem konusunda da yardımcı olursanız çok mutlu olurum kuzey ve güney bölgeleri seçtiğim zaman bölgede bulunan ilçelerin tümü listelenmiyor.

tamer42 29-03-2017 10:25

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

mhrcvk tarafından gönderildi (Mesaj 887689)
Tamer Bey,

Sonrasınıda düşünerek dosyayı revize ettim şimdi isme çift tıklandığında k3e ilgili ismi yazmasını rica etcem. ek olarak isim bölge ilçe baz alınırken de tüm satırı baz alırsa sevinirim zahmetleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Dosyanız ekte;

İyi Çalışmalar.

mhrcvk 29-03-2017 10:32

Alıntı:

tamer42 tarafından gönderildi (Mesaj 887719)
Dosyanız ekte;

İyi Çalışmalar.

Tamer Bey,

Emeğinize sağlık çok teşekkür ederim. tam istediğim gibi olmuş Allah razı olsun.

vardar07 30-03-2017 01:52

1 Eklenti(ler)
Ado ile yapılmış değerleride makro ile alan bir örnek.

Saat 16:01