Excel Forum

Excel Forum (http://www.excel.web.tr/index.php)
-   Access Örnekleri ve Bilgileri (http://www.excel.web.tr/forumdisplay.php?f=58)
-   -   Haritalı Form Örneği (http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=15775)

omerceri 18-05-2006 10:51

Haritalı Form Örneği

Harita destekli form oluşturulmasına basit bir örnek
768X1024 çözünürlükte doğru çalışıyor.
İlin üstünde tıklayınca ilçeler açılıyor listede, ilçenin üstüne tıklayınca ilçenin nüfusu çıkıyor. (İlçe nüfuslarını bulamadım sayılar doğru değil)

Ersen 18-05-2006 15:41

Harika;

Arkadaşım gerçekten harika bir form. Uzun zamandır yapmayı düşünüpde yapılamaz diye sürekli ertelediğim birşey... Demekki Acces'in zorlanacak sınırları çok uzaklarda hala :D :bravo:

karaayhan 18-05-2006 22:28

sevgili ömerceri prg.indirdim ama rar'dan açamadım hata veriyor
çok merak ettim sayın ersen sende indirmişin elinde varsa atarmısın bana
çok rica ediyorum.
ayhan_kara38@mynet.com

şimdiden teşükkür ederim. Dostlar. :dua:

excile 19-05-2006 00:28

Çok yaratıcı bir fikir.Tebrikler ve teşekkürler

simendifer 19-05-2006 00:57

beynine eline emegine saglık harika bir proje hem örnek olması açısından hem yapım açısında teşekkürler azmedersen düşüncelerini projeye uygularsın olmayacak şey yok sagolasın

omerceri 20-05-2006 10:34

Not
Sonradan aklıma geldi, kodun; mausun sadece il isminin üzerine geldiğinde değilde, il sınırlarından itibaren çalışması için şehirin il sınırları içinde değişik boyda Rectangle'ler oluşturup, kaplayarak bunların im=tag'larına o ilin adı verilip ve kodu aşağıdaki şekilde değiştirerek daha güzel bir çalışma yapılabilinir
Dim ctl As Control
For Each ctl In Me.Controls
If (ctl.Left < X And (ctl.Left + ctl.Width) > X) And _
(ctl.Top < Y And (ctl.Top + ctl.Height) > Y) Then
a = ctl.Tag
End If
Next

even 28-05-2006 20:59

İyi bir çalışma olmuş, peki bunun excel grafik versiyonu mümkün müdür?

Örneğin, bir sayfada tüm ,iller ve verileri bulunsun, Excelde Grafik yaparken "chart" yerine, Türkiye haritası ve üstünde il ismi : verisi şeklinde
ör: Bolu (150)

omerceri 28-05-2006 21:32

Alıntı:

even tarafından gönderildi
Örneğin, bir sayfada tüm ,iller ve verileri bulunsun, Excelde Grafik yaparken "chart" yerine, Türkiye haritası ve üstünde il ismi : verisi şeklinde
ör: Bolu (150)

Biraz daha açıklama yaparsanız.

even 28-05-2006 21:53

Tabii ki, ilginiz için teşekkürler.

Amacım excel'de bazı verileri klasik Grafik haline getirmektense, bunu değişik bir grafik haline getirmek.

Diyelim ki Bir sayfa'da İllere göre Konut miktarı var:

İL Konut sayısı
Istanbul 150bin konut
Bolu 50 bin
Adana 120bin
sırayla tüm iller..

Ve Bunun grafiği olarak ise Türkiye Haritası olsun istiyorum. Harita üstünde de Istanbul Yazarken yanında da (150bin) yazsın.Aynı şekilde diğer iller için.

(İlk sayfada veri değişirse; Istanbuldaki konut sayısı 200bin girişi yapılınca da Harita da 200bin olsun gibi...)

Anlaşılmadıysa daha fazla açıklama yapabilirim.

even 15-06-2006 19:01

yukarı git

Saat 21:33