Excel Forum

Excel Forum (http://www.excel.web.tr/index.php)
-   Beyin Fırtınası (http://www.excel.web.tr/forumdisplay.php?f=142)
-   -   Fmap excelde çığır açacak process (http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=115198)

snx111 02-05-2012 19:34

Fmap excelde çığır açacak process

2 Eklenti(ler)
acemi excel kullanıcıları için hazırlamaya dahi bu gün başladıgım bir projem var!!

adı f map yani fonksiyon ve makro algoritma process

kısaca bir textboxa aynı foruma soru yazar gibi ;
ben şu hücre şöyle olursa ; bu hücreninde böyle olmasını istiyorum. Tarzında yazdıgınızda f map bunu bir algotirmayla;
kullanıcıya formul ve makroya uyarlayıp size cevap verecek . Ne güzel değil mi ?

Daha proje aşamasından olmasına rağmen şimdiden genç coderlerin hayalinde canlanması ve projeme yardımcı olmaları için 2003-2007 xls sadece mantık algoritmasını ; sadece 2010 içinde xlsm formatıyla (ilk deneme olarak yarım şekilde) yükledim !!!!

cems 02-05-2012 23:09

Projenizin tasarısı bile akıcı , sarih ve öğretici. Kutupta kartopu kadar ufak ama yakut kadar değerli .
Bilgi Buzdağı'nın 10da 9unu bekliyoruz , ama oturarak değil; gereken yerde bizim de katkıda bulunabileceğimiz şeyler bilgiler ya da noktalar olursa ; naciz esip gürleyebildiğimiz had kadarı ile seve seve desteğe hazırız.

snx111 02-05-2012 23:18

Alıntı:

cems tarafından gönderildi (Mesaj 628010)
Projenizin tasarısı bile akıcı , sarih ve öğretici. Kutupta kartopu kadar ufak ama yakut kadar değerli .
Bilgi Buzdağı'nın 10da 9unu bekliyoruz , ama oturarak değil; gereken yerde bizim de katkıda bulunabileceğimiz şeyler bilgiler ya da noktalar olursa ; naciz esip gürleyebildiğimiz had kadarı ile seve seve desteğe hazırız.

Şair gibi yazmışşınız Maaşallah :) Evet değerli bir proje ama son 2 aydır kafamda tasarladıgım ama ilgilenemediğim excel bilgimin yetmeyecegi aşikar bir proje .. ;
herhalde birisi yapmıştır.. diye düşündüğüm proje ;
Foruma yazdım işte ne tepki alıcam anlaşılabilir oldumu ?, Beklemedeyim asıl beklentim ; excelin canına okumuş üstadların konuya bir göz atmasıdır..

cems 02-05-2012 23:31

Alıntı:

snx111 tarafından gönderildi (Mesaj 628012)
Şair gibi yazmışşınız Maaşallah :) Evet değerli bir proje ama son 2 aydır kafamda tasarladıgım ama ilgilenemediğim excel bilgimin yetmeyecegi aşikar bir proje .. ; ..

Kim excel'de "end sub" noktasına ulaşmış, benim 6 senelik üyeliğim henüz bunu görmeye kifayet etmedi :)
Alıntı:

herhalde birisi yapmıştır.. diye düşündüğüm proje ;
..
Projeler var ve inanılmaz talep de gördü. Örneğin sıfırdan userform yapalım projesi bir klasik oldu. Bu da klasik olmaya aday bir açılım.
Alıntı:

Foruma yazdım işte ne tepki alıcam anlaşılabilir oldumu ?
Amaç gayet açık ve net, anlaşılır bence ve kod yazma konusunda insanlarımızın yorulduğu nokta öyle sanıyorum ki ; algoritmik düşünme yeteneği. Bence bu gözlüğü f map ile kazanan birinin dizemeyeceği kod konusu olamaz.
Alıntı:

Beklemedeyim asıl beklentim ; excelin canına okumuş üstadların konuya bir göz atmasıdır..
Konu up oldukça onlar da bilgi ve desteklerini esirgemeyeceklerdir, her birinin her zaman yaptığı gibi ...

parametre 03-05-2012 15:40

Birşeyler çabalama noktasında birbirimizin şevkini kırmamaya ozen gosterelim bilirsinizki onemli projeler kuçuk ayrıntılarda gizlidir bugun gazeteyi okudum çok kuçuk onemsiz gorulen bir cihazi arvento firması nerelere getirdi boyle meselelerde birbirimizi kırmamaya calısalım umuyorumki çok şeyler bulabiliriz kolay gelsin

ExcelF1 13-05-2012 15:05

Çalışmanın son durumu nedir acaba ?

Murat OSMA 13-05-2012 16:26

Ben de nereye varacağını merak ediyorum...

konas06 08-06-2012 23:47

Merakla bekliyoruz.
Projenin ileri aşamalarını.

lsagirdak 02-03-2014 11:25

@snx111 banlanmış sanırım sahipsiz kalmış

ragıpp 05-06-2015 17:00

Merakla bekliyoruz.
Projenin ileri aşamalarını. inşalla bekliyoruz..

Saat 05:21