Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi


Geri Git   Excel Forum > Diğer Yazılımlar > SQL
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

SQL Yapısal sorgulama dili hakkında sorularınızı buraya sorabilirsiniz.

Özel Arama


Yanıtla
 
Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-05-2017, 15:06   #1
esterkanfi
 
Giriş: 12/01/2010
Şehir: İstanbul
Mesaj: 11
Excel Vers. ve Dili:
2007 Türkçe
Varsayılan SQL Server 2014 Express Kurulumu - Resimli Anlatım (ücretsiz versiyon)

Merhaba Arkadaşlar,

Muhasebe programlarının ya da kendi çalışmalarınızda nadiren de olsa gerek duyabileceğiniz SQL server programının kurulumunu anlatmaya çalışacağım;

Microsoft SQL Server 2014 Express Kurulumu
Adım 1: İşletim sistemimize uygun SQL Server dosyasını indirme.

SQL Server 2014 Express x32 indir
ve ya
SQL Server 2014 Express x64 indir


Adım 1: Dosyayı indirdik çalıştırıyoruz.
İndirdiğimiz exe dosyasına çift tıklayarak açıyoruz. Yetki isteyecektir evet deyip geçiyoruz
Aşağıdaki gibi bir erkan karşımıza çıkacak burada OK butonuna tıklayıp yüklenmesini bekliyoruz.
Adım 2: Kuruluma başlıyoruz.
Daha sonra SQL Server Installation ekranı karşımıza geliyor. Installation sekmesine geliyoruz ve New SQL Server stand-alone or add features to an existing installation seçeneğini seçerek SQL Server 2014 kurulum ve yapılandırmasına başlıyoruz.


Adım 3: Lisans Sözleşmesini kabul ediyoruz.
Karışımıza License Terms ekranı geliyor. Gelen ekranda I accept the license terms sekmesindeki kutucuğa tik koyuyoruz ve daha sonra Next butonuna tıklıyoruz.
(Benim indirdiğim sürüm ücretsiz olduğu için benden Lisans Anahtarı istemiyor. Eğer siz ücretli bir sürüm kuruyorsanız gerekli lisans anahtarını edinmelisiniz.)Adım 4: Programın kurulmasını engelleyen birşey var mı?
Lisans sözleşmesini kabul edip sonraki adıma geçtiğimizde Global Rules ekranında kurulum işlemine başlamadan SQL Server 2014 kurulumu için herhangi bir eksik ya da hata olup olmadığının kontrolü gerçekleşiyor ve daha sonra bizi Product Updates ekranına yönledirip SQL Server güncellemelerini kontrol ediyor.Güncelleştirmeleri kontrol ettikten sonra Next butonuna tıklayarak sonraki adıma geçiyoruz.


Adım 5: kurulumdan önce çıkacak problemler?
Install Rules ekranında SQL Server 2014 kurulum sürecinin başarılı bir şekilde tamamlanmasına engel olabilecek potansiyel problem noktaları kontrol edilir. Burada bir hata raporlanırsa mutlaka düzeltilmelidir.Uyarılar ise bilgi amaçlıdır kuruluma engel teşkil etmez. Örneğin bu sunucu üzerindeki Windows güvenlik duvarı açık olduğu ve SQL Server 2014 için gerekli iletişim portları izinli olmadığı için böyle bir uyarı üretildi.


Adım 6: Nelerin kurulacağını seçiyoruz (Select All Yapın)
Feature Selection ekranında SQL Servr 2014 için hangi servislerin ve özelliklerin seçileceğine karar veriyoruz. Zaten kurulumumuz minimum özellikte olduğu için ben bu adımdaki ayarları değiştirmeden Next butonuna basarak diğer adıma geçiyorum.


Adım 7: Eksikleri denetliyor
Fetaures Rules ekranında servisler ve özelliklerin kurulumu için herhangi bir eksik olup olmadığı denetleniyor. Next diyerek diğer adıma geçiyoruz.


Adım 8: Sql servere isim vermek (Tavsiyem Resimdeki gibi Kalsın)
Instance Configuration adımında SQL Server 2014 Instance için bir isim verebilir yada Default instance seçimiyle ilerleyebilirsiniz. Eğer özel bir gereksinim yoksa genel kabul Default instance seçimiyle ilerlemektir.Adım 9: Bilgisayar açıldığında SQL hizmetleri nasıl çalışsın?
Server Configuration ekranında SQL Server 2014 servislerinin hangi kullanıcı ve hangi şekilde çalışacağını yapılandıracağız.
SQL server Browser i otomatik yapın. Next e tıklayın


Adım 10: SQL Server sa şifresi verme. En önemli Adım.
Bu adımda mutlaka Mixed Mode seçip şifre verin ve şifrenizi unutmayın (büyük küçük harflere dikkat)
Logonun demosunu kurarken ‘sa‘ şifresini buraya girdiğimiz şifredir.
Database Engine Configuration ekranında SQL Server 2014 Database Engine servisine yönetici olarak erişirken kullanılacak kimlik doğrulama yöntemi kullanılır.
Windows authentication mode seçeneği ile bir yada birkaç Windows kullanıcısına yada Mixed Mode seçeneği ile hem Windows kullanıcılarına hem de bir sa kullanıcısına yetki verebilirsiniz.
Specify SQL Server administration bölümünde Add Current User butonu ile mevcut Windows kullanıcısı admin olarak atanır.
Data Directories sekmesi altında veri, veritabanı ve yedek gibi içeriklerin bulunacağı varsayılan dizinler listelenir. Eğer isterseniz yolları değiştirebilirsiniz.Adım 10: Kurulum Başlıyor.
Reporting Services Configuration ekranında Install and configure sekmesini seçerek Next butonuna tıklayıp sonraki adıma geçiyoruz.


Adım 11: Kurulum Bitiyor.
Installation Progress ekrannıda SQL Server 2014 kurulumu başlar ve birkaç dakika süren işlemler sonucunda kurulum tamamlanır.Adım 12: Kurulum Bitti.
Complete ekranında SQL Server 2014 kurulumunun başarılı bir şekilde sonlandığını görüyoruz. Close diyerek Wizard ekranını kapatıyoruz. Bilgisayarınızı kapatıp tekrar açın.

Kaynak:http://cmryazilim.com/sql-server-201...simli-anlatim/
__________________
Logo Muhasebe Programları : www.cmryazilim.com
esterkanfi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla


Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı


Saat 23:11


Bu forum Elit NET - www.elitnet.com.tr tarafından sunulmaktadır.

Excel Eğitimi - Mobil Uygulama - Çorlu - Çorlu Web Tasarım -- Beylikdüzü mali müşavir - Beylikdüzü mali müşavir - Lingerie - Dyeing Machine - Karton Bardak- Karton Bardak- Çorlu Dil Konuşma Terapisti- Çorlu Dil Konuşma Terapisti- Çorlu Konuşma Terapisti- Çorlu Konuşma Terapisti- Çorlu Özel Eğitim- Site Yönetimi- Pronet Tekirdağ- Çorlu Kamera- Pronet Edirne- Pronet Çorlu- Çorlu Araç Takip- Rampa- Çorlu İnternet Sitesi- Çorlu Sürücü Kursu- Şişli Avukat- Çorlu Etüt- İstanbul Botanik- Çorlu Sigorta- Kağıt Bardak- Kağıt Bardak- Çorlu Havuz- Çorlu Havuz- Çorlu Perde Yıkama- Okul Danışmanlık- ADR'li taşıma kabı imalatı- Mekanik Tesisat- Çorlu Grafik Tasarım- Çorlu Sondaj- Çorlu Etüt- Futbol Cafe- Beylikdüzü Temizlik- Çorlu Kurs- Çorlu Ders- İzmit Mimar- Hurda Bakır Kablo- Hurda Bakır Kablo- Çorlu Pronet- Çorlu Yönetim- Çorlu Apartman Yönetimi- Çorlu Marangoz- Çorlu Avukat- Çorlu Su Arıtma- Çorlu Kompresör- İstanbul İnşaat-
Powered by vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Advertisement System V2.6 By   Branden