Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > Diğer Yazılımlar > Access Soruları
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Access Soruları Access hakkındaki sorular ve cevaplar.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-11-2006, 11:23   #1
assenucler
Altın Üye

Giriş: 19/08/2004
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR - Windows 10 TR x64
Varsayılan Tabloya kayıt giremiyorum, yardım.

Merhabalar,

Arkadaşlar tablolar arasında ilişki'yi düzenledikten sonra, "tb_KartHareketleri'ne" kayıt girmek istediğimde;

' tb_KrediKartları tablosunda ilgili kayıtlar olması gerektiğinden kayıt ekleyemez veya değiştiremezsiniz'

iletisini alıyorum.

Nerede hata yaptığımı farkedemiyorum, yardımınızı bekliyorum. Teşekkürler
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: rar KKart_Yeni.rar (16.1 KB, 5 Görüntülenme)

Bu mesaj en son " 16-11-2006 " tarihinde saat 13:26 itibariyle assenucler tarafından düzenlenmiştir.... Neden: dosya ekleme
assenucler Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-11-2006, 11:42   #2
hızır

Giriş: 03/09/2006
Excel Vers. ve Dili:
Access 2002-2003 tr

İki tablo arasında bir ilişki kurulmuştur. Bire-Bir ya da Bire-Çok ilişki. Siz öncelikle tb_KrediKartları tablosuna ana bilgileri girin . Alt bilgileri de tb_KartHareketleri'ne gireceksiniz. Ana tabloda ilişkilendirme de ortak noyu bulamadığı için alt tabloya bilgi eklemeyi kabul etmez. ok.
hızır Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-11-2006, 13:29   #3
assenucler
Altın Üye

Giriş: 19/08/2004
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR - Windows 10 TR x64
Varsayılan Dosya üzerinde hatamı düzeltebilir misiniz?

Sn. Hızır

Dosyayı yüklemek için 2 saattir uğraşıyorum. Sonunda yükledim. Dediğinizi daha önce yapmıştım. Sanırım bir yerde bir şeyi eksik yapıyorum.

Yardımcı olacak forumdostları olarak sizlere teşekkürü bir borç bilirim.
Eski 16-11-2006, 16:49   #4
hızır

Giriş: 03/09/2006
Excel Vers. ve Dili:
Access 2002-2003 tr

Sayın assenucler,

İlişkili tablolarda bilgi girişlerini form üzerinden yapmanız gerekir. Yoksa Tablolar bölümünden Bire-çok kayıtların girildiği "tb_KartHareketleri'" tablosunu açıp bilgi girmeye çalışırsanız kabul etmez. İlişkili olduğu tek kayıtların bulunduğu "tb_KrediKartları" tablosunu açıp kayıt satır başlarındaki + işaretine tıklayıp bilgi girişi yapalabilirsiniz. En doğrusu Form üzerinden bilgi girişlerini yapmaktır. Formu ekledim . Kafanıza göre forma şekil verebilirsiniz. ok. iyi çalışmalar.
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: rar KKart_Yeni.rar (15.4 KB, 19 Görüntülenme)

Bu mesaj en son " 16-11-2006 " tarihinde saat 17:33 itibariyle hızır tarafından düzenlenmiştir....
hızır Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-11-2016, 11:34   #5
solistis06

Giriş: 25/11/2016
Excel Vers. ve Dili:
2013
Question

Alıntı:
hızır tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sayın assenucler,

İlişkili tablolarda bilgi girişlerini form üzerinden yapmanız gerekir. Yoksa Tablolar bölümünden Bire-çok kayıtların girildiği "tb_KartHareketleri'" tablosunu açıp bilgi girmeye çalışırsanız kabul etmez. İlişkili olduğu tek kayıtların bulunduğu "tb_KrediKartları" tablosunu açıp kayıt satır başlarındaki + işaretine tıklayıp bilgi girişi yapalabilirsiniz. En doğrusu Form üzerinden bilgi girişlerini yapmaktır. Formu ekledim . Kafanıza göre forma şekil verebilirsiniz. ok. iyi çalışmalar.
Aynı sorun bende de var nasıl çözebilirim? Dosya inmiyor
solistis06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-12-2016, 08:25   #6
akd
Destek Ekibi

Giriş: 14/08/2004
Excel Vers. ve Dili:
2003

Sy.solistis06 kendi sorunuzu net yazın ve örnek belgeyi ekleyin, daha net cevap alırsınız.

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları