Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > Diğer Yazılımlar > Access Soruları
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Access Soruları Access hakkındaki sorular ve cevaplar.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-10-2005, 09:08   #1
ALPEN

ALPEN kullanıcısının avatarı

Giriş: 07/07/2004
Varsayılan Soru göndermeden önce lütfen okuyunuz.

Access sorularınıza daha hızlı ve net çözüm almak için lütfen sorunuzla beraber mdb dosyasınıda (en azından sorun olan kısmı) ekleyin.

Access sorularına yardımcı olmaya çalışan arkadaşların hemen hemen her sorunuz için sizin veritabanının en azından tablolarını baştan yapmak zorunda olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
ALPEN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-11-2005, 00:19   #2
excile

excile kullanıcısının avatarı

Giriş: 26/05/2005
Excel Vers. ve Dili:
excel 2003- ingilizce

Selam

Biraz önce foruma girdim belki güzel sorular vardır diye.Tasarım modunda açılamayan veri tabanlarını açabilmek için yarım saat uğraştım ve yoruldum Pes ettim.
Soruyu normal açılabilen bir şekilde göndermekte önemli diye düşündüm.Ne dersiniz?
Eski 27-01-2006, 10:32   #3
jale

jale kullanıcısının avatarı

Giriş: 05/09/2004
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2003 SP1 Ingilizce

Ã?nce forumda arama yapılmasını öneriyorum, foruma sorulmadığı halde birçok arkadaşımız tarafından örnekler eklenmiştir.Ã?ncelikle bunları inceleyip sorunumuzu çözmeye çalışmalıyız.
Eski 04-04-2006, 21:11   #4
ordulu82
Altın Üye

Giriş: 24/03/2006

Arkadaşlar access de yazılan harfleri büyük harfe çeviren kodu söyleyebilir misiniz?
daha yeni başladığım için zorluk çekiyorum.aslında ;
Dim s
s = Chr(KeyAscii) 'Karakter karşılığını bul
'Büyük harfe çevir ve tekrar Ascii kodunu bul
KeyAscii = Asc(UCase(s))
kodunu yazdığımda büyük harf yapıyor fakat "ı";"ğ" ve "ş" harflerine basıldığında
run-time error "5" hata mesajı veriyor. bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.
ordulu82 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-04-2006, 12:11   #5
ordulu82
Altın Üye

Giriş: 24/03/2006

access de hata mesajı
arkadaşlar benim sorunum hazırladığım bir veri tabanını başka bir bilgisayarda çalıştıramamam.veri tabanını başka bir bilgisayarda açmaya çalıştığımda "tanınmayan veri tabanı biçimi" şeklinde hata mesajı veriyor.
bu sorunu naslıl çözebilirim. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden herkese teşekkürler......
ordulu82 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-05-2006, 19:47   #6
karaayhan

karaayhan kullanıcısının avatarı

Giriş: 16/11/2005
Excel Vers. ve Dili:
Access 2002

sayın ordulu82,
yanlışsam düzeltin ama bu başlık soru sormak için uygun mu
bakın hiç bir cevap alamamışınız ve ısrarla bu başlık altına yazıyorsunuz
tavsiyem Yeni bir konu ise yeni bir başlık açmanız. ki böylece Dikkat çeksin
konu ve sorunuz..
karaayhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-10-2006, 00:36   #7
agerbeta

Giriş: 06/09/2005
Smile lütfen yardım çok acil

1 - Merhaba arkadaşlar benim size iki sorum olacak önce Access MDE de yapılmış bir program kilitlenmiş bunu nasıl açabilirm veya bir program adresi

2 - ikinci sorum benim
adı
soyadı
ödediği tutar
isminde text kutularım var burada ödediği tutar olan teks kutusuna bir para miktarı yazmak istiyorum (örnegin 5 gibi) ve bu yazdıgım miktar yeni bir boş kayıt açtıgımda otomatik olarak ödediği tutar bölümüne ben yazmadan gelsin yani bu sayı hangi kişiye boş veri sayfası açarsam açayım bu rakam otomatik olarak yazsın bunlara cevap verebilirsenin size çok teşekkür ederim birde bunlar çök açil lütfen yardım
Eski 21-10-2006, 08:39   #8
Hüseyin
Administrator

Giriş: 01/06/2004
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2010 - Türkçe

Alıntı:
agerbeta tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
1 - Merhaba arkadaşlar benim size iki sorum olacak önce Access MDE de yapılmış bir program kilitlenmiş bunu nasıl açabilirm veya bir program adresi

2 - ikinci sorum benim
adı
soyadı
ödediği tutar
isminde text kutularım var burada ödediği tutar olan teks kutusuna bir para miktarı yazmak istiyorum (örnegin 5 gibi) ve bu yazdıgım miktar yeni bir boş kayıt açtıgımda otomatik olarak ödediği tutar bölümüne ben yazmadan gelsin yani bu sayı hangi kişiye boş veri sayfası açarsam açayım bu rakam otomatik olarak yazsın bunlara cevap verebilirsenin size çok teşekkür ederim birde bunlar çök açil lütfen yardım
Alıntı:
karaayhan tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
sayın ordulu82,
yanlışsam düzeltin ama bu başlık soru sormak için uygun mu
bakın hiç bir cevap alamamışınız ve ısrarla bu başlık altına yazıyorsunuz
tavsiyem Yeni bir konu ise yeni bir başlık açmanız. ki böylece Dikkat çeksin
konu ve sorunuz..
Sayın agerbeta,
Bir üstünüzdeki mesajı okusanız bu soruyu buraya sormazdınız.

Lütfen biraz daha özen gösterin.

LÜTFEN EXCEL SORUSU SORMAK İÇİN EKLEMEYİN.
ÖZELDEN SORU YANITLAMIYORUM!!!

Hüseyin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-12-2006, 11:30   #9
attila52

attila52 kullanıcısının avatarı

Giriş: 06/10/2006
Excel Vers. ve Dili:
2010

BU NOT SADECE VT kullanıcıları "ACCESS" na Bir RİCAM dır.
sayın forum kullanıcıları sizlerden özenle şunlara riayet etmenizi istesem nasıl olur acaba !

1.Sorularınızı sormadan önce forum içinde arama yaptırınız mutlak sorduğunuz sorunun cevabını bulacaksınız. böylece aynı konuları defalarca cevaplalamak yerine başka konularda ilkdefa sorulan soruların cevaplarına yönelmemiz daha hızlı olur.

2.Lütfen örneksiz soru sormayınız artık cevaplamayacağım. kendi adıma

3.Sizin beyninizden geçen tasarım şekillerini başkaları müneccim olmadığından leb demeden leblebi deyimi gibi proğram yazılmaz onun için siz lütfen sorduğunuz sorunuzu mantıklı ve acele etmeden gerçekten istediğinizi bir kerede ve kademe kademe sorunuz herşeyi bir anda sormayınız ozaman içinden çıkılmaz bir hal alır.

4.birde daha proğramlamayı öğrenmeden lütfen yani "alt yapı yokken bina nın çatısını kondurmaya çalışmayınız" buda şu demek önce bir veritabanı nasıl inşa edilir onu öğrenmek için soru sorunuz daha sonra ileri düzey sorular sorunuz.
yaptığınız veritabanın basitliği ile sorduğunuz sorunun bazen hiçbir alakası yok

sayın arkadaşlar kısacası yapmak istediğiniz herşeyi tabiki paylaşacaksınız ve soracaksınız ama bazende diğer soruları takip etmeniz demek onların içinden işinize yarayacak birçok çözüm bulacağınız anlamına gelir.
kendinize iyi bakın iyi çalışmalar tekrar sizlerden özür diliyorum.
Eski 23-01-2007, 14:59   #10
eskala

Giriş: 01/02/2006
Excel Vers. ve Dili:
2010
Varsayılan sn. yetkili

Forumun değerli yetkilileri, forumdaki saat 2 saat geri, bunu türkiye saatine göre ayarlama yapılmaz mı?
eskala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları