Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > Site ile ilgili... > Öneriler Eleştiriler Görüşler
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Öneriler Eleştiriler Görüşler Site içerisinde görmek istediklerinizi veya görmek istemediklerinizi buraya yazabilirsiniz. Site hakkındaki görüşlerinizi de buraya yazabilirsiniz.

Özel Arama

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 23-01-2007, 18:22   #1
Ali

Ali kullanıcısının avatarı

Giriş: 21/07/2005
Excel Vers. ve Dili:
İş:Excel 2007-Türkçe Ev:Excel 2003-Türkçe
Varsayılan Biraz daha özenli ve sabırlı davranmak hakkında

Son birkaç aydır dikkatimi çeken özellikleri,forum üyelerimize bir nevi tavsiye olarak sunmak istedim.
Burada tüm arkadaşlar özenle cevap vermeye çalışıyorlar ama forum üyelerimiz çok sabırsız. Dikkat ediyorum ve kaydetmiştim.

1) Forum üyemizin konuyu açma saati : 21:40
İkinci mesajı yaa arkadaşlar kimse cevap vermeyecekmi mesaj saati 21:51

Bu üyemiz biraz daha sabırsız sanırm
Konuyu açma saati 17:03
İkinci mesaj 17:07 kimse ilgilenmiyor galiba.

Üstelik buda yetmiyor gibi farklı başlık altında aynı soruyu defalarca açıyor.
Dolayısıyla forumda bir nevi mesaj çöplüğüne dönüyor. Moderatör arkadaşlar binlerce kişinin üye olduğu bu sitede üyeler dikkat etmez ise nasıl hepsine yetişecekler ve üstelik bu arkadaşlarımız sabahtan akşama kadar forum düzenini kontrol edemezler. Bunu bir nevi otokontrol ile bizlerin yapması gerekmektedir.

2) Diğer bir husus üye arkadaşımız toplam 300-400 civarı mesaj atmış sağolsun bilgilerini esirgememiş ve paylaşmış 2004 yada 2005 yılında üye olmuş 2-3 yıldır forum kurallarını bilmesi gerekir yardım lütfen diye başlık açıyor. Eğer eski üyelerimiz buna dikkat etmez ise yeni üyelere birşey diyemeyiz.

Lütfen konu açarken biraz daha özenli başlık seçelim. Ne istediğimizi
anlaşılır bir dil ile anlatalım. Konu açılmış,bir örnek dosya eklenmiş.Örnek dosya ekte ilgilenirseniz sevinirim yazılmış. Konu ile ilgili açıklayıcı birşeyler yazılmamış,oysa açıklayıcı bilgiler ile güzelce anlaşılır bir şekildede yazılsa cevap verecek arkadaşta konunun içeriğini öğrenmiş olur ve ona göre cevap vermeye karar verir.

3) Bu forumda cevap veren değerli arkadaşlarım hepsi çoğu forumda rastlanmayacak bir şekilde özveri ile cevap vermektedirler.Soru sorup cevaplarını alan bazı üye arkadaşlarımız sorunlarının çözüldüğüne dair geri dönüş yapmamaktadırlar.En azından bir teşekkür verdikleri emekler için güzel bir jest olacak ve başka bir üye arkadaşımız ise sorunun cevabı için ikinci kez uğraşmak zorunda kalmayacaktır.

4) Soru soran arkadaş baştan ne istediğine karar verirse,cevap verecek arkadaş içinde ikinci bir uğraş çıkmasını engelleyecektir. Bu özellikle makrolar konusunda olmaktadır. Çünkü makrolar belli duruma göre yazılmaktadır. Üye arkadaşımız makroyu yazıyor, cevap bekleyen arkadaş şuda olsun diye geri dönüyor. Makro yeniden düzenleniyor ve arkadaş bu sefer buda eklenebilirmi diye ikinci defa geri dönüyor. Bir seferde halledilecek işlem tam 3 basamakta hatta daha fazla adımda çözümleniyor.
Bu zamanından feragat edip cevap veren arkadaş için zaman kaybına sebep olmaktadır. Sizlerde bilirsinizki zaman geri getiremediğimiz en önemli hazinemizdir.

Üyelerimizin biraz daha dikkatli ve özenli davranmaları dileğimle.Herkese saygılar.
Ali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-01-2007, 18:57   #2
Hüseyin
Administrator

Giriş: 01/06/2004
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2010 - Türkçe

Sayın Ali,
yazınızı 2 defa okudum.
Elinize sağlık.

Keşke tüm üyelerimiz bu kadar duyarlı olsa.
O zaman forumun faydası herkese çok daha fazla olurdu.

LÜTFEN EXCEL SORUSU SORMAK İÇİN EKLEMEYİN.
ÖZELDEN SORU YANITLAMIYORUM!!!

Hüseyin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-01-2007, 19:25   #3
Levent Menteşoğlu
Administrator

Levent Menteşoğlu kullanıcısının avatarı

Giriş: 13/10/2004
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2010-Türkçe

Sn Ali bey

Bu konuyu gündeme getirdiğiniz için teşekkür ederim. Yazdıklarınızın altına bende imzamı atıyorum. Bende bu vesile ile bir rahatsızlığımıda belirtmek istiyorum.

Bazı üyelerimiz ısrarla belirtmemize rağmen özel mesajla soru yöneltmeye devam ediyor. Ayrıca hergün çok sayıda lütfen sorumla ilgilenirmisiniz şeklinde mesajlarda alıyorum. Tüm üyelerimizden ricam bu tür özel mesajlar göndermesinler, yanıtsız bırakarak saygısızlık yapmak istemiyorum. Bu konuya da gereken özenin gösterilmesini özellikle rica ederim.

"Biz burada hep beraber, sevginin,saygının, alınterinin, mutluluğun makrosunu yazıyoruz. " Kaylan
Levent Menteşoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-01-2007, 20:06   #4
alpi

alpi kullanıcısının avatarı

Giriş: 21/06/2005
Excel Vers. ve Dili:
Office 2007 Türkçe

Bu özel mesajlardan bende şikayetçiyim. Bazı arkadaşlar forum dururken özel mesajla soru soruyorlar. Halbuki foruma sorsalar cevap alma şansları daha yüksek olacaktır. Ben artık özel mesajla sorulan ve özel olmayan sorulara cevap vermek istemiyorum.

Birde sorum olacaktı;Kurallara aykırı şekilde sorulan sorulara, Forum Kurallarını Okuyunuz demektense, "Kurallara Aykırı Mesaj Bildir" düğmesini kullanmak daha doğru olmaz mı? Hem böylelikle üyenin uyarılması gerekiyorsa bunu Admin yada Mod arkadaşlardan birinin yapması bana daha doğru geliyor.

Bu mesaj en son " 23-01-2007 " tarihinde saat 21:38 itibariyle alpi tarafından düzenlenmiştir....
alpi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-01-2007, 20:37   #5
enteresan

enteresan kullanıcısının avatarı

Giriş: 05/04/2006
Excel Vers. ve Dili:
Office Excel 2003 TÜRKÇE

Yukarıda yazılan her şeye harfi harfine katılıyorum. Bu cümlelerden kendime de pay çıkardığımı belirtmek istiyorum. Özellikle sayın Ali kardeşimin yazdığı yazının 4 ncü maddesi benim için yazılmış gibi geliyor. Çünki, bir kaç gündür ilgilendiğim bir dosyanın içinden çıkamadığım için sayın leventm hocamı rahatsız ettiğimin farkındayım. Aslında sayın hocamın verdiği cevaplar sayesinde dosyam güzelleştikçe, "acaba şu da olabilir mi?" şeklinde sorularım olmuştur. Bu nedenle tüm arkadaşlardan özür diliyorum. Aslında her gün küçük te olsa birşeyler öğreniyorum ve artık bazı şeyleri sormamak gerektiğini algılayabiliyorum. Bu da siz hocalarım sayesinde olmaktadır. Hepinize sonsuz saygı ve sevgilerimi sunarım. İyiki varsınız....
Eski 23-01-2007, 21:06   #6
mehmett
Altın Üye

Giriş: 18/05/2005
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2007 Türkçe

Sn Ali bey

Belirttiğiniz hususlardan hepimiz muzdaribiz. Pek çok forum üyesini -yeri geldikçe- bu konularda uyarıyoruz. Ama sizin de belirttiğiniz gibi çok eski üyeler bile hala forum kurallarına aykırı mesajlar yazabiliyor. En sık görülen kural ihlallerini derli toplu bir şekilde dile getirdiğiniz için ben de teşekkür ediyor, yazdıklarınızın altına imzamı atıyorum.
Eski 24-01-2007, 12:49   #7
Ali

Ali kullanıcısının avatarı

Giriş: 21/07/2005
Excel Vers. ve Dili:
İş:Excel 2007-Türkçe Ev:Excel 2003-Türkçe

Sn Hüseyin,Sn Levent,Sn alpi,Sn Mehmet değerli görüşleriniz için teşekkürler.Bunların oturması en büyük temennimiz. Ayrıca Sn enteresan genel olarak yazdım ama herkes kendine bir hisse çıkarabilir.Umarım tüm üye arkadaşlar bu görüşlerimize hak verirler ve forumda istenilen düzeni yakalarız.
Ali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-02-2007, 18:50   #8
necmettin_tok

Giriş: 15/11/2006
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2003
Varsayılan Bütün bunlar güzel sözler.

Arkadaşlar bahsi olunan mevzuda söylenen sözler gerçekten güzel. Mutlaka böyle Türkiyede az bilmiyorum belki de eşsiz bir forumda yönetici olmanın zorlukları vardır. Hatta (haddimi aşarak ve özür dileyerek) herşeyin para olduğu bu zamanda benimse bu forumda yöneticilik yapan kişilerin her foruma iştirakimde burada çoğu zaman bulunduklarını gördüğümden acaba bu forum onlar için ikinci işmi diye düşünmekten kendimi alamadığım bir forumun düzenli olmasını elbetteki istiyorum. Buradakilerin işini kolaylaştırmayı mutlaka isteriz. Ama 1 satırlık bir cevap için 15 gün bekleyince de neden böyle diye sorma hakkımızın olmasını da isteriz değilmi. Bizler de buradaki insanların kıymetli olduğunu kabul ederiz ama buradaki insanlarda bilmelilerki 1 satır cevap için küçülmeyiz de... Şöyle düşünüyorum buradaki insanlar da bizler de yaptığımız işlerin kıymetini tartacağız değerlendireceğiz İnsanlık onurunun kıymetin de....
Herkese Başarılar.
necmettin_tok Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-02-2007, 21:19   #9
Levent Menteşoğlu
Administrator

Levent Menteşoğlu kullanıcısının avatarı

Giriş: 13/10/2004
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2010-Türkçe

Sn necmettin_tok

Sözlerinden bir sitemde bulunduğunuz açık. Elbette bu düşünceye sadece kendi tarafınızdan baktığınız için sahipsiniz. Eğer bir soru 15 gün cevapsız kalıyorsa bence önce soruyu incelemek gerekir, kesinlikle ya anlaşılmaz şekilde sorulmuştur, ya çok kapsamlı bir çalışma istenmiştir yada kimsenin bilgi sahibi olmadığı bir konudan sorulmuştur. Bunun haricinde böyle yoğun aktivasyon olan bir forumda normal bir sorunun cevapsız kalma ihtimali çok zayıftır.

Kısaca ifade edecek olursam, sorularına yanıt alamayan üyelerimiz lütfen önce kendi sorularını gözden geçirsinler.

Alıntı:
........herşeyin para olduğu bu zamanda benimse bu forumda yöneticilik yapan kişilerin her foruma iştirakimde burada çoğu zaman bulunduklarını gördüğümden acaba bu forum onlar için ikinci işmi diye düşünmekten kendimi alamadığım..........
Bu sözlerinizede cevap vermeye çalışayım. Forumumuzun ücretsiz olduğunu biliyorsunuz, reklam geliride şu an için yok sayılır. Dolayısıyla bu forum ikinci işimiz nasıl olabilir. Elbette olamaz, sanıyorum böyle bir hizmetin karşılıksız olarak verilmesi üyeleri şaşırttığı gibi kafasında soru işaretide bırakıyor. Bunun sebebi çok açık çünkü toplumumuz yardımlaşmayı ve paylaşımı unutmuş, her şey maddi menfaatle ölçülür hale gelmiş.

Bakın şu anda bu forumun tüm maddi yükünü, zaman zaman tüm yönetimin ekibi kendi arasında para toplayarak karşılamaya çalışsada asıl yük forumun kurucusu Hüseyin beydedir.

Son olarak şunu belirteyim, yönetim ekibi olan bizlerin bir mesleği ve hem kamu hemde özel sektörde çalıştığı işleri vardır. Bu forumda da tamamen gönüllü olarak hizmet vermekteyiz.

"Biz burada hep beraber, sevginin,saygının, alınterinin, mutluluğun makrosunu yazıyoruz. " Kaylan
Levent Menteşoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-11-2008, 15:53   #10
fthgzl79

Giriş: 15/11/2008
Excel Vers. ve Dili:
EXCEL 2007 TÜRKÇE

Slm arkadaşlar
yeni başladım excel öğrenmeye ve herşeyde olduğu gibi excel programını öğrenmek içinde çok sabır etmemiz gerekir.çok doğru tavsiyeler
inşaallah herkes kurallara uyar
saygılar
fthgzl79 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları