Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > Diğer Yazılımlar > Windows-Word-PowerPoint....
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Windows-Word-PowerPoint.... Excel haricindeki Ofis programları ile ilgili konular.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-05-2013, 23:22   #1
akdenizli07

Giriş: 09/05/2012
Excel Vers. ve Dili:
Office 2007 TR
Varsayılan Word de A4'e arkalı önlü yatay şekilde kitapçık olarak basma

Arkadaşlar merhaba, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ben A4'ün bir tarafına yatay şekilde iken 2 sayfa, diğer tarafına da aynı şekilde 2 sayfa basıp. A4 leri katladığımda kitapçık haline gelmesini istiyorum. Ama yazıcım çift yönlü değil. dolayısıyla A4 lerin bir yüzünü bastıktan sonra diğer yüzünü de elle çevirip basmam gerekecek. Yardımlarınızı bekliyorum, Teşekkürler.
akdenizli07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-05-2013, 23:28   #2
akdenizli07

Excel Vers. ve Dili:
Office 2007 TR

Yukarıda resim ekleyememiştim. Anlatmak istediğim bu şekilde.
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg ffcuoi.jpg (14.3 KB, 27 Görüntülenme)
Eski 04-05-2013, 10:38   #3
dalgalikur
Destek Ekibi

dalgalikur kullanıcısının avatarı

Giriş: 04/06/2006
Excel Vers. ve Dili:
2007-2013

Yazdır formunda önce tek numaralı sayfalar sonra diğer yüzü çevirip çift numaralı sayfalar seçerek yapabilirsiniz.
Yada Sayfa aralığı bölümünde Sayfa seçip yazdırmak istediğiniz sayfa numaralarını yazdırabilirsiniz.
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg adsız.jpg (19.9 KB, 15 Görüntülenme)
dalgalikur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-05-2013, 10:45   #4
leumruk
Uzman

leumruk kullanıcısının avatarı

Giriş: 15/04/2007
Excel Vers. ve Dili:
Office 2010 & 2013 tr

Merhaba,
Sayfa Düzeni>Kenar Boşlukları>Sayfalar>Birden Fazla Sayfa menüsünden "Katlı Kitap" seçeneğini seçiniz. Görünüm olarak tek sayfa gibi görünür, ama çıktı alırken yatay pozisyonda verir.

Yazdırma Ayarlarından "El İle Çift Yönlü" seçeneğini seçiniz. Ardından yazdır'a basınız. Yazıcıdan sayfalar kitapçığa ayarlı şekilde birinci yüzü çıkacaktır. Çıktı alma işlemi devam ederken Wordün sayfanın diğer yüzlerini yazıcıya koymanıza yönelik mesaj çıkacaktır. Yazdırma işlemi bittikten sonra, sayfaları toplu olarak diğer yüzleri yazdırılacak şekilde yazıcıya yerleştirin ve wordde çıkmış halde bulunan mesaja onay verin.

NOT: Ben hp 1020 yazıcı kullanıyorum. Kâğıtları yeniden tepsiye yerleştirirken sıralamanın ilk çıkan kağıttan son çıkan kâğıda olması gerekli.
"Seni her türlü noksandan tenzih ederiz. Senin bize öğrettiğinden başka bizim hiçbir bilgimiz yoktur. Sen herşeyi hakkıyla bilir, her işi hikmetle yaparsın." (Bakara Sûresi: 2:32.)

"Onların duaları şu sözlerle sona erer: Ezelden ebede her türlü hamd ve övgü, şükür ve minnet, Âlemlerin Rabbi olan Allah'a mahsustur." (Yunus Suresi, 10:10.)
leumruk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-05-2013, 19:05   #5
parametre
Destek Ekibi

Giriş: 28/01/2007
Excel Vers. ve Dili:
ofis 2010 turkce

Bir Sayfaya sadece alt satırına numara yazarsınız diyelimki 1,2,3,4 sayfa yazdırdıgınızı dusunelim her sayfa altına boyle yazılar yaz ters sekilde koydugunda birin arkasına gelecek sayı iki olacak sekilde sayfalarını bu duzene gore yazarsınız kolay gelsin

mesela ben tek sayfaya dort sayfa yazdırdıgımda ilkine tek sayfaları yazdım 1,3,5,7
tam arkasına gelecek sekilde olan sayfaları soyle buldum cift haneli sayılar 4,2,6,8 sekilde yazıldıgında sayfalar arka arkaya gelecektir kolay gelsin
parametre Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-05-2013, 23:27   #6
akdenizli07

Excel Vers. ve Dili:
Office 2007 TR

Alıntı:
leumruk tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba,
Sayfa Düzeni>Kenar Boşlukları>Sayfalar>Birden Fazla Sayfa menüsünden "Katlı Kitap" seçeneğini seçiniz. Görünüm olarak tek sayfa gibi görünür, ama çıktı alırken yatay pozisyonda verir.

Yazdırma Ayarlarından "El İle Çift Yönlü" seçeneğini seçiniz. Ardından yazdır'a basınız. Yazıcıdan sayfalar kitapçığa ayarlı şekilde birinci yüzü çıkacaktır. Çıktı alma işlemi devam ederken Wordün sayfanın diğer yüzlerini yazıcıya koymanıza yönelik mesaj çıkacaktır. Yazdırma işlemi bittikten sonra, sayfaları toplu olarak diğer yüzleri yazdırılacak şekilde yazıcıya yerleştirin ve wordde çıkmış halde bulunan mesaja onay verin.

NOT: Ben hp 1020 yazıcı kullanıyorum. Kâğıtları yeniden tepsiye yerleştirirken sıralamanın ilk çıkan kağıttan son çıkan kâğıda olması gerekli.
Allah razı olsun. işimi gördü.
Eski 26-05-2016, 12:34   #7
orhan4343

Giriş: 24/09/2012
Excel Vers. ve Dili:
2007

ekran görüntüsünü bakamıyorum
orhan4343 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları