Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > Diğer Yazılımlar > Windows-Word-PowerPoint....
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Windows-Word-PowerPoint.... Excel haricindeki Ofis programları ile ilgili konular.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 15-12-2016, 11:58   #1
Zelinac_7

Giriş: 05/09/2013
Excel Vers. ve Dili:
2007
Varsayılan Sadece İlk Sayfada Üstbilgi Kullanımı

Merhaba;

Sadece ilk sayfada üst bilgi kullanıp diğer sayfalarda üst kenar boşluğunu dar kullanmak istiyorum.

"Üstbilgi ve Altbilgi Araçları" kısmında sadece "İlk sayfada farklı veya tek ve çift sayfalarda farklı seçeneği var.

Ayrıca yine ilk sayfada sayfa numarası yazmasın ve fakat ikinci sayfadan itibaren "2,3,4..." diye sayfa numarası gözükmesini sağlayabilir miyiz?

Konu hakkında yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Teşekkürler.
Zelinac_7 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-12-2016, 13:37   #2
Ömer BARAN
Uzman

Giriş: 08/03/2011
Excel Vers. ve Dili:
Office 2013 TÜRKÇE

Merhaba.

Umarım yanlış anlamadım.
-- Yazdırılacak alanı seçin (başlık satırı/satırları dahil),
-- Bu alan seçiliyken; SAYFA DÜZENİ bölümünde, YAZDIRMA ALANI BELİRLE'yi seçin,
-- SAYFA DÜZENİ menüsündeki KENAR BOŞLUKLARI - > ÖZEL KENAR BOŞLUKLARIseçin,
-- Açılan ekranda ÜSTBİLGİ/ALTBİLGİ kulakçığında, ÖZEL ÜSTBİLGİ düğmesine tıklayınca açılan
yeni küçük pencerede ortadaki kısma &[Sayfa] yazın veya soldan ikinci düğmeye tıklayın,
-- Aynı ekranda altta, İLK SAYFADA FARKLI seçeneğini İŞARETLEYİN.
-- Yine aynı ekranda ÇALIŞMA SAYFASI kulakçığında, ÜSTTE YİNELENECEK SATIRLAR kısmının karşısında bir şey yazılıysa silin.

Baskı önizleme yaparak sonucu kontrol edin.
-- Başlık satırı/satırları ilk sayfada var, diğerlerinde yok,
-- Sayfa numaraları ilk sayfada YOK, diğerlerinde var.
-- Sayfa numaraları ikinci sayfada 2'den başlıyor.
.

WORD belgesindeki uygulama için buradaki belgeye bakabilirsiniz.
Dosya içerisinde açıklama-uygulama mevcut.

-- Sorunuzu, gerçek belgenizle aynı yapıda ve olması gereken sonuçların elle yazıldığı örnek belge ile destekleyiniz.
-- ALTIN ÜYELİK öneriyorum. / FORUM KURALLARInı mutlaka okuyunuz.
-- ALTIN ÜYE olmayanlar, örnek belgeyi dosya.tc, dosya.co gibi bir siteye yükleyip, belgeye erişim adresini verebilir.
-- Özel mesaj ile soru sormayınız. / Geri bildirimde bulunulmayan cevaplarımı siliyorum.
Ömer BARAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-12-2016, 00:08   #3
Zelinac_7

Excel Vers. ve Dili:
2007

...
Düzeltme

Bu mesaj en son " 23-12-2016 " tarihinde saat 14:53 itibariyle Zelinac_7 tarafından düzenlenmiştir.... Neden: Sanırım yukarıdaki cevap "excel"e göre verildi, zira word'de bahsi geçen ayarlar bulunmamakta. Bu nedenle mesajı değiştim.
Eski 23-12-2016, 16:02   #4
Ömer BARAN
Uzman

Excel Vers. ve Dili:
Office 2013 TÜRKÇE

Tekrar merhaba.

Önceki cevabımda ekleme yaptım.
Sayfayı yenileyerek kontrol ediniz.
.

-- Sorunuzu, gerçek belgenizle aynı yapıda ve olması gereken sonuçların elle yazıldığı örnek belge ile destekleyiniz.
-- ALTIN ÜYE olmayanlar, örnek belgeyi dosya.tc, dosya.co gibi bir siteye yükleyip, belgeye erişim adresini verebilir.
-- Özel mesaj ile soru sormayınız. / Geri bildirimde bulunulmayan cevaplarımı siliyorum.
Eski 26-12-2016, 23:20   #5
Zelinac_7

Excel Vers. ve Dili:
2007

Cevabınız için teşekkür ederim. İstediğim husus bu.

Lakin konunun cahili olduğum için işlemlerin çözümünü anlayamadım. Paragraf Başı işaretinin, sayfa sonu tercihinin niye yapıldığı (ne işe yaradıkları) benim için muhal. Buna rağmen eklemeniz üzerinde kurcalayarak bir şeyler çözmeye çalışayım. Böylece "hazır"cı olmaz, öğrenirim diye düşünüyorum.

Tekrar teşekkürler.
Eski 27-12-2016, 01:50   #6
Ömer BARAN
Uzman

Excel Vers. ve Dili:
Office 2013 TÜRKÇE

Alıntı:
Zelinac_7 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Cevabınız için teşekkür ederim. İstediğim husus bu.

Lakin konunun cahili olduğum için işlemlerin çözümünü anlayamadım. Paragraf Başı işaretinin, sayfa sonu tercihinin niye yapıldığı (ne işe yaradıkları) benim için muhal. Buna rağmen eklemeniz üzerinde kurcalayarak bir şeyler çözmeye çalışayım. Böylece "hazır"cı olmaz, öğrenirim diye düşünüyorum.

Tekrar teşekkürler.
Merhaba.

İşlemin kilit noktası SAYFA DÜZENİ => KESMELER => BÖLÜM SONU => SONRAKİ SAYFA işlemidir.

Böylece bu işlem öncesindeki kısım ile sonrasındaki kısım için ALTBİLGİ/ÜSTBİLGİ/SAYFA NUMARASI vs
ayarları birbirinden bağımsız olarak da yapılabiliyor, bağlı olarak da.

İhtiyaç görüldüğüne göre mesele yok. Kolay gelsin.

Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları