Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > Diğer Yazılımlar > Windows-Word-PowerPoint....
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Windows-Word-PowerPoint.... Excel haricindeki Ofis programları ile ilgili konular.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-01-2009, 22:11   #1
berkaltinoklu

Giriş: 16/01/2009
Excel Vers. ve Dili:
excel 2007 (türkçe)
Varsayılan Excelden Outlook'a kişi listesi atmak

Merhaba benim excel den outlook'a kişi listesi göndermeyle ilgili bir sorum olucak öncelikle 2007 türkçe office kullanıyorum. yaklaşık 4000 tane contact içeren bir excel dosyam var sütunlar isim - soyisim - firma - e-posta - telefon şeklinde gidiyor. Bunu outlookta kişiler klasörüne aktarmak için öncelikle excel dosyasını farklı kaydettim ve dosya türünde CSV(virgülle ayrılmış)ı seçtim. Daha sonra outlookta al ve ver'den dosyayı aktarmaya çalıştığımda sütunları eşleştirme kısmında en üst satırdaki açıklamaları görüyor olmam lazım (ad soyad e-posta gibi...) ve bunlar outlook özellikleriyle eşleştirmem lazım.

Sorum ise burda geliyor sütun başlarındaki açıklamalarım ayrı ayrı değil birleşik gözüküyor yani ad,soyad,telefon,e-posta birleşik ve yan yana aynı yerde olduğu alt alta eşleştirilebilir olmadığı için aktaramıyorum neden bu şekilde olduğunu anlayamadım daha önce yapmış olmama rağmen

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler...
berkaltinoklu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-2009, 23:13   #2
cimbom05

Giriş: 27/12/2008
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2007 & 2003 Türkçe

İyi akşamlar
Aynı sorun benim içinde geçerli idi. Ben bu sorunu şöyle hallettim.
1- Öncelikle Excelden dosyayı açıp farklı kaydet diyorum ve Metin (Sekmeyle ayrılmış) (*.txt) olarak kaydettim.
2- Sonra Outlooktan Al / Ver komutundan Başka dosya veya programdan almayı seçiyoruz
3- Sekmeyle ayrılmış değerler (Windows) yazısını seçiyoruz
3- Oluşturduğumuz txt dosyasını gösteriyoruz.
4- "***.txt" öğelerini bu klasöre al: kişiler
penceresi geldiğinde özel alanları eşleştiri seçiyoruz.
5- Bu pencerede exceldeki hangi bilginin outlookta hangi alanda görünmesini istiyorsak o alanı seçiyoruz. Son dediğimizde kişileri oluşturmuş oluyoruz.
cimbom05 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-2017, 14:23   #3
ydemiral

Giriş: 01/05/2009
Excel Vers. ve Dili:
2016 Türkçe

Alıntı:
berkaltinoklu tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba benim excel den outlook'a kişi listesi göndermeyle ilgili bir sorum olucak öncelikle 2007 türkçe office kullanıyorum. yaklaşık 4000 tane contact içeren bir excel dosyam var sütunlar isim - soyisim - firma - e-posta - telefon şeklinde gidiyor. Bunu outlookta kişiler klasörüne aktarmak için öncelikle excel dosyasını farklı kaydettim ve dosya türünde CSV(virgülle ayrılmış)ı seçtim. Daha sonra outlookta al ve ver'den dosyayı aktarmaya çalıştığımda sütunları eşleştirme kısmında en üst satırdaki açıklamaları görüyor olmam lazım (ad soyad e-posta gibi...) ve bunlar outlook özellikleriyle eşleştirmem lazım.

Sorum ise burda geliyor sütun başlarındaki açıklamalarım ayrı ayrı değil birleşik gözüküyor yani ad,soyad,telefon,e-posta birleşik ve yan yana aynı yerde olduğu alt alta eşleştirilebilir olmadığı için aktaramıyorum neden bu şekilde olduğunu anlayamadım daha önce yapmış olmama rağmen

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler...
Sizin probleminiz benimle aynı ve bende çözemedim. Altta cevap yazan arkadaşımızın dediği ise hiç olmuyor. Bende sekmeyle ayrılmış diye bir seçenek yok.
Bu konuda yardım rica ediyorum.
Outlook 2016
ydemiral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-2017, 18:05   #4
asri
Altın Üye

Giriş: 24/04/2005
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit

Alıntı:
ydemiral tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sizin probleminiz benimle aynı ve bende çözemedim. Altta cevap yazan arkadaşımızın dediği ise hiç olmuyor. Bende sekmeyle ayrılmış diye bir seçenek yok.
Bu konuda yardım rica ediyorum.
Outlook 2016
Bir öneri, outlook dan önce ver diyerek kişileri dışarı bir dosyaya text olarak alın.

O dosyanın yapısına bakın, sizin dosyanızdaki başlıkları o dosyadaki başlıklar gibi değiştirin.
O dosyada alanlar arası ; ise sizde ; yapın.
O dosyada alanlar arası , ise sizde , yapın.

Bu şekilde deneyebilirsiniz. Bu şekilde yapınca alan eşleştirmesi de yapmanıza gerek kalmaz.

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları