Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > Diğer Yazılımlar > Windows-Word-PowerPoint....
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Windows-Word-PowerPoint.... Excel haricindeki Ofis programları ile ilgili konular.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 20-04-2017, 14:50   #1
manahos

Giriş: 20/10/2015
Excel Vers. ve Dili:
2013-Türkçe
Varsayılan Adres Mektup Birleştirme Sihirbazı

Arkadaşlar Merhaba.
Benim sorum şu şekilde olacak. Word adres mektup birleştirme sihirbazını kullandığımda yaptığım işlemi her defasında tekrarlamam gerekiyor bu da benim işimi uzatıyor.
Yani demek istediğim Exceldeki verileri Word e bu sihirbaz sayesinde alıyorum.
Ama bidahaki ay aynı işlemleri tekrar yapmak zoruda kalıyorum.
Exceldeki bilgileri değiştirdiğimde Word deki sayfaları otomatik doldursun.
Böyle bir imkan var mı?
Aynı zamanda Başlık sabit kalcak Exceldeki bilgiler Başlığın altına sırayla yazılcak.
https://drive.google.com/open?id=0By...EJMallTbmZ3YTQ https://drive.google.com/open?id=0By...UNDRlA5WkpnUGcDosyadaki çalışmaya bakabilirsiniz.
Worddeki işlemi manuel yaptım. Yapmak istediğim bu işi otomatik yaptırmak.
manahos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-2017, 16:26   #2
Necdet Yeşertener
Moderatör

Giriş: 04/06/2005
Excel Vers. ve Dili:
Ofis 2003 İngilizce Ofis 2007 Türkçe Ofis 2010 Türkçe

Merhaba,

Exceldeki verileri neden worde alıyorsunuz ki? Bırakın excelde dursun.

Türkçe'nin Bir Eksiği Yok, Ya Sizin?

Necdet Yeşertener Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-2017, 18:19   #3
hoguz2

Giriş: 06/10/2004
Excel Vers. ve Dili:
MSOffice 2010 TR

Alıntı:
Necdet Yeşertener tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba,

güzel çözüm
hoguz2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-04-2017, 07:34   #4
manahos

Excel Vers. ve Dili:
2013-Türkçe

Alıntı:
Necdet Yeşertener tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba,

Arkadaşlar ben her hafta cari ödeme yapıyorum. Programdan Excele kime ödeme yapacaklarımı çekip Word de talimat yazıp Bankaya gönderiyorum. Bunu Word de tek tek yazdığım için uzun sürüyor 20-30 kişilk liste yani.
Word de ki talimat şablonuma Excelde ki verileri otomatik atabilir miyim?
Adres mektup Birleştirmeyi denedim ama her bir kişi için ayrı ayrı talimat yazıyor. Benim istediğim talimatın altına bu isimleri ve tutarları sıralaması.
Eski 21-04-2017, 11:39   #5
hoguz2

Excel Vers. ve Dili:
MSOffice 2010 TR

makro kodu versem kullanmasini biliyor musunuz. yani modul acip yapistirip makro guvenlik seviyesi falan bunlari biliyor musunuz

bir de ben sizin yerinizde olsam baska turlu cozerim. mesela sayfa 1 de listeniz var diyelim bu listeyi filtre ile suzer gonderecegim listeyi belirlerim sonra bu suzdugum verileri sayfa ikiye atarim sayfa2 de de önceden sablon hazirlanmis olur. firma anteti saygilarimla vs. matbu şeyler . daha sonra bu sayfayi da pdf olarak cikti alir maile ekler şak diye gonderirim .. bunarin hepsini makro ile tek tıkla yapmak mumkun .

word u falan hic isin icine karistirmam. "Excel bize Yeter" ayrica mail de word dokuman yerine pdf dokuman gondermek daha şık değil mi ? ..

Bu mesaj en son " 21-04-2017 " tarihinde saat 11:58 itibariyle hoguz2 tarafından düzenlenmiştir....
Eski 21-04-2017, 12:56   #6
manahos

Excel Vers. ve Dili:
2013-Türkçe

Alıntı:
hoguz2 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
makro kodu versem kullanmasini biliyor musunuz. yani modul acip yapistirip makro guvenlik seviyesi falan bunlari biliyor musunuz

bir de ben sizin yerinizde olsam baska turlu cozerim. mesela sayfa 1 de listeniz var diyelim bu listeyi filtre ile suzer gonderecegim listeyi belirlerim sonra bu suzdugum verileri sayfa ikiye atarim sayfa2 de de önceden sablon hazirlanmis olur. firma anteti saygilarimla vs. matbu şeyler . daha sonra bu sayfayi da pdf olarak cikti alir maile ekler şak diye gonderirim .. bunarin hepsini makro ile tek tıkla yapmak mumkun .

word u falan hic isin icine karistirmam. "Excel bize Yeter" ayrica mail de word dokuman yerine pdf dokuman gondermek daha şık değil mi ? ..
İlgin için teşekkür ederim. Makro kodlarıyla çalışabilirirm. Modül açıp kodları yapıştırırım sorun değil. Her türlü çözümü denicem hangisi kolay olursa onu yapıcam.
Eski 21-04-2017, 13:22   #7
hoguz2

Excel Vers. ve Dili:
MSOffice 2010 TR

aşaıdaki gibi bir kodu kendinize uyarlayablirsiniz sanirim.... bence bu işe hic girmeden bana ornek bir excel dosyasi ve bankalara gonderdiginiz talimatin sablonunu gonderin pdf olarak yapalim. e mail mi gonderiyorsunuz ? bu talimatlari

Sub WordSayfasiolustur()
Dim WordSayfasi As Object
Set WordSayfasi = CreateObject("Word.Application")
WordSayfasi.Visible = True
With WordSayfasi.Documents.Add
For i = 1 To 30
.Content.InsertAfter Workbooks("yeni.xlsm").Worksheets("Sayfa1").Cells( i, 1).Value & " "
.Content.InsertAfter Workbooks("yeni.xlsm").Worksheets("Sayfa1").Cells( i, 2).Value & " "
.Content.InsertParagraphAfter

Next i

.SaveAs ("C:\Users\hoguz2\Desktop\YeniWord.Doc")

End With

WordSayfasi.Quit

End Sub
Eski 21-04-2017, 14:24   #8
manahos

Excel Vers. ve Dili:
2013-Türkçe

Alıntı:
aşaıdaki gibi bir kodu kendinize uyarlayablirsiniz sanirim.... bence bu işe hic girmeden bana ornek bir excel dosyasi ve bankalara gonderdiginiz talimatin sablonunu gonderin pdf olarak yapalim. e mail mi gonderiyorsunuz ? bu talimatlari

Sub WordSayfasiolustur()
Dim WordSayfasi As Object
Set WordSayfasi = CreateObject("Word.Application")
WordSayfasi.Visible = True
With WordSayfasi.Documents.Add
For i = 1 To 30
.Content.InsertAfter Workbooks("yeni.xlsm").Worksheets("Sayfa1").Cells( i, 1).Value & " "
.Content.InsertAfter Workbooks("yeni.xlsm").Worksheets("Sayfa1").Cells( i, 2).Value & " "
.Content.InsertParagraphAfter

Next i

.SaveAs ("C:\Users\hoguz2\Desktop\YeniWord.Doc")

End With

WordSayfasi.Quit

End Sub
Excel Şablonum https://drive.google.com/open?id=0By...k5xT3p1b1pVb2s
Word Talimat https://drive.google.com/open?id=0By...TlNaFh2YU5sWG8
Ben genelde fax çekiyorum.
Eski Dün, 17:05   #9
hoguz2

Excel Vers. ve Dili:
MSOffice 2010 TR

merhaba sizin için bir şeyler yaptim fakat sizin tarzinizla degil kendi tarzimla bir inceleyin hosunuza giderse ve benim işime bu sekilde yarar derseniz yeni ozellikleri de ekleyip calismayi tamamlayayim.

yeni ozellikler :

PDF olarak otomatik cikti almak olacak ya da pdf olarak direkt mail gonderebileceksiniz

user formda ikinci bir sayfa var gormussunuzdur "" dataentry "" orayi da aktif edecegim data sayfaniza form uzerinden kayitlar ekleyip cikartabileceksiniz excel sayfasini pek kullanmayacaksiniz.

bu arada kisa aciklama gerekirse şu haliyle acilan listeden musterileri secip alttaki dugmeye tikliyorsunuz. "odemetab " sayfasina listeniz hazir oluyor sadece rakamla tutarlari yaziyorsunuz. yaninda yaziyla olan kisim icin her seyden önce ekte gonderdigim levent beyin hazirlamis oldugu yaziya cevir projesi var eklenti olarak excelinize eklemelisiniz bir kere eklerseniz butun excel dosyalariniz da kullanabilirsiniz. eklenti olarak eklemek konusunda kucuk bir aciklama var link de.. olmazsa forumdan da bakabilirsiniz .

dosya:
https://wetransfer.com/downloads/909...3145321/5a86af
Eski Bugün, 07:26   #10
manahos

Excel Vers. ve Dili:
2013-Türkçe

Alıntı:
merhaba sizin için bir şeyler yaptim fakat sizin tarzinizla degil kendi tarzimla bir inceleyin hosunuza giderse ve benim işime bu sekilde yarar derseniz yeni ozellikleri de ekleyip calismayi tamamlayayim.

yeni ozellikler :

PDF olarak otomatik cikti almak olacak ya da pdf olarak direkt mail gonderebileceksiniz

user formda ikinci bir sayfa var gormussunuzdur "" dataentry "" orayi da aktif edecegim data sayfaniza form uzerinden kayitlar ekleyip cikartabileceksiniz excel sayfasini pek kullanmayacaksiniz.

bu arada kisa aciklama gerekirse şu haliyle acilan listeden musterileri secip alttaki dugmeye tikliyorsunuz. "odemetab " sayfasina listeniz hazir oluyor sadece rakamla tutarlari yaziyorsunuz. yaninda yaziyla olan kisim icin her seyden önce ekte gonderdigim levent beyin hazirlamis oldugu yaziya cevir projesi var eklenti olarak excelinize eklemelisiniz bir kere eklerseniz butun excel dosyalariniz da kullanabilirsiniz. eklenti olarak eklemek konusunda kucuk bir aciklama var link de.. olmazsa forumdan da bakabilirsiniz .

dosya:
https://wetransfer.com/downloads/909...3145321/5a86af
Çok Teşekkür ediyiorum çok güzel olmuş. Son eklentileri de yapıp gönderirseniz sevinirim. Elinize sağlık.
Ayrıca birşey daha sormak istiyorum bazı ödemeleri Euro ve Dolar cinsinden de yapıyoruz. Bunla alakalı da bişey yapma imkanınız var mı.?
Pdf çıktısının en altına İmza kısımını da ekler misiniz Word de olduğu gibi.
Pdf yi çıktı alıp ıslak imzalı fax çekicem ya da taratıp mail atıcam.

Bu mesaj en son " Bugün " tarihinde saat 08:47 itibariyle manahos tarafından düzenlenmiştir....
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları