Yalnız Mesajı Göster
Eski 03-01-2018, 23:56  
SrSerhat
Altın Üye

Giriş: 30/01/2012
Excel Vers. ve Dili:
2010 - Türkçe

Alıntı:
SrSerhat tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Eklemiş olduğunuz excel i inceledim. Geri dönüş için tekrar teşekkür ederim.
Fakat ;

1. Olarak = 2012 yılı ve öncesi satış yapan kişilere ikramiye ödülü çıkmamaktadır.
2. Olarak = Fabrika niteliğinde satış yapan kişilere ikramiye ödülü çıkmamaktadır.
3. Olarak = Hem fabrika + hemde 2012 yılı ve öncesi satış yapan kişilerin ödül toplamı çıkmamaktadır.

Belki ben ifade edemediğimden kaynaklandı.

Kriterlerden kişi ;

Fabrika, 2012 yılı ve öncesi satışlar hariç / 4 satış yapıyorsa
Örnek : 4 tane mesken satmış 2013 yılı = ödül tutarı ne kadarsa onu alır.

Ama

Bu 4 satışın içinde ( 2012 yılı ve öncesi ) satış var ise ilgili ödül miktarının toplamını alması gerekiyor.

4 satışı tutturduğu için 1000 TL ( 1 tanede 2012 yılı satış yaptığı için ) 1000 TL = Toplam 2000 TL alması gerekiyor.
Alıntı:
ASLAN7410 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sorunuzdaki bilgileri bir kaç veriyi olmasını istediğiniz rakamları dosyanızın üzerinde girerseniz formülle istediğiniz sonuçlar hazırlanır diye düşünmüştüm.

Neden yanlış anladınız? Anlamadım.
Dediğiniz gibi verileri kendim değiştirerek girdim fakat yukarıda ki gibi rakamların çıkmadığını gördüm. En son Numan ŞAMİL Beyin yaptığı makro da fiyatları ve rakamları düzelttim bazı şeyler oluyor fakat
kodda kriterler tam olarak doğru verilmiş mi anlamadığımdan teyidini bilmem gerekiyor.

Birazda geç kaldık türk misali yumurta kapıya dayanınca bu saatte uğraşıyor daha da çok başka insanları uğraştırıyorum.
SrSerhat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla