Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Diğer Excel Soruları
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Diğer Excel Soruları Yukarıdaki başlıklara uymayan Excel sorularınızı bu bölüme gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-04-2012, 00:07   #1
bloodynation

Giriş: 27/02/2012
Excel Vers. ve Dili:
2007
Question Otomatik Vardiya hesaplama

merhaba arkadaşlar exelde usta arkadaşların dikkatine Güvenlik firmamız icin biraz zahmetli bana gore içinden çıkılmaz bir şey tabi size belki kolaydır bir vardiya cizelgesi hazırlamam gerekiyor bunu her hafta yapmaktan gına geldi
bilgileri size vereyim dahada detay gerekirse yazarım
1 07 15 personel sayısı 36 - 36 ayrı departmana
2 15 23 personel sayısı 21 - 18 ayrı departmana
3 23 07 personel sayısı 21 - 18 ayrı departmana
4 haftada 48 saat (6 gun 8 er saatten)çalışma suresi
5 3 lü vardiya sistemi vardır 07-15//15-23//23-07
6 her personel haftada bir gün izin yapacaktır
7 toplamda 82 personel vardır yukardaki rakamların toplamı eksik çıkar çunku izinli personeller oluyor her gune
istenilenler
1 izinli personelin izin gunude vardiya listesinde veyahut alt kısımda bir yerde gorunmeli
2 7 günlük liste olmalı (her hafta güvenliğin tamamının yeri değişiyor)
3 hangi personel hangi gün hangi vardiyada nerede görevli bunların belirtilmesi örnekte oldugu gibi
4 eger mumkunse otomatik dagıtım yapmalıki personel arasında eşitsizlik hissi uyanmamalı personelin onunde rastgele dagıt butonuna basarak çizelgeyi çıkarmak gibi
5 su an kullandıgım elle tek tek doldurdugumuz bir vardiya listesi ektedir bunu otomatik ayarliyabilecek bir imkanımız varmı acaba yoksa çok şeymi istedim
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: xls 15-23+İZİ...xls (28.0 KB, 239 Görüntülenme)

Bu mesaj en son " 16-04-2012 " tarihinde saat 00:11 itibariyle bloodynation tarafından düzenlenmiştir.... Neden: isimleri ekleme
bloodynation Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-04-2012, 01:39   #2
bloodynation

Giriş: 27/02/2012
Excel Vers. ve Dili:
2007

yokmu yardımcı olabilecek kimse acaba ?
bloodynation Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-04-2012, 02:49   #3
onurcan1979

Giriş: 29/05/2010
Excel Vers. ve Dili:
2003 tr

usta bende ilk önce senin gibi vardiya çizelgesi hazırlamak için üye olmuştum. istediğin sistem imkansız değil sadece çoookk zaman ve bilgi istiyor ve hiç birzaman + buda olsunlar bitmiyor otomatik vardiya sistemi bir bütün herzaman eksik bir yer kalacak. sende benim gibi yap başkasından medet arama sen excelli öğren sen geliştir bu otomatik vardiya sistemini. sana yardım edecek üstadlar vardır. sen yeterki öğrenmek iste.
onurcan1979 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-2017, 16:32   #4
Osman48

Giriş: 22/10/2017
Excel Vers. ve Dili:
Turkce

Merhaba arkadaslar benimde bi yardima ihtiyacim var
Biz 5 kisiyiz 3 vardiya sistemi calisiyoruz
A-B-C-D-E olmak uzere
A kisisi surekli gunduz (08:00-16:00) ve pazarlari tatil gunduzde mutlaka iki kisi olmak zorundave sabit pazarlari tatil
Diger kisiler 4-12 veya 12-8 den birinde iki kisi olmak uzere tutulanilir ve kisa dinus olmuyacak tstiller ise cuma cumartesi ve pazar gunleri olucak hafta sonlari tek kisi olabilir sekilde bi vardiya cizelgesi ayarliyabilecek kisiler var mi
Osman48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları