Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Diğer Excel Soruları
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Diğer Excel Soruları Yukarıdaki başlıklara uymayan Excel sorularınızı bu bölüme gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 17-11-2007, 12:29   #1
millis
Altın Üye

Giriş: 27/12/2006
Excel Vers. ve Dili:
Excel Visual Basic 6.0
Varsayılan macro çalışırken yapılan işlemleri göstermeden sonucu göstermesi

Sayın arkadaşlar ve üstadlar; sorun şu excel de bir macro yazdığımda ve işlem uzun olduğundan macroyu çalıştırdığımda yapılan her adımı ekran üzerinde gösteriyor ve sonucu gösteriyor, yapılan işlemleri göstermeden sadece sonucu göstermesi için ne yapabilirim. şöyle bir örnek vereyim; macro çalıştır dediğimde örneğin: A1 deki yazıyı kopyalıyor, 2.sayfadaki b1 sütununa yazıyor tekrar 1. sayfaya dönüyor A2 dekini alıyor 2. sayfa b2 ye dönüp yapıştırıyor ve bunun gibi işlemleri yaparken bütün adımları görüyorum. demek istediğim ben macroyu çalıştırdığımda bunları ekranda bana göstermeden sadece sonuca gidip o kısmı göstermesini istiyorum. Macronun yaptığı işlemleri tek tek film izler gibi işlemleri izlemek değil en son işlemi ( sonucu ) direk görmek istiyorum. macro arka planda ne gibi işlemler yaparsa yapsın.
millis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-11-2007, 12:51   #2
N.Ziya Hiçdurmaz
Özel Üye

N.Ziya Hiçdurmaz kullanıcısının avatarı

Giriş: 28/04/2007
Excel Vers. ve Dili:
Office 2013 TR / 32 Bit

Bir dalgınlık olmuş.

Bu mesaj en son " 17-11-2007 " tarihinde saat 13:21 itibariyle N.Ziya Hiçdurmaz tarafından düzenlenmiştir....
N.Ziya Hiçdurmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-11-2007, 13:01   #3
Ferhat Pazarçevirdi

Ferhat Pazarçevirdi kullanıcısının avatarı

Giriş: 15/06/2006
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)

Merhabalar

Aşağıdaki gibi kodlarınızı revize ediniz.

Kod: (Rahat kopyalayabilmeniz için tüm kodu seçmenizi sağlar)
Sub(.......)
Application.ScreenUpdating=False
....
....
Kodlarınız
....
....
Application.ScreenUpdating=True
End Sub
Bugün pazar. | Bugün beni ilk defa güneşe çıkardılar. | Ve ömrümde ilk defa gökyüzünün | bu kadar benden uzak | bu kadar mavi | bu kadar geniş olduğuna şaşarak | kımıldamadan durdum. | Sonra saygıyla toprağa oturdum, | dayadım sırtımı duvara. | Bu anda ne düşmek dalgalara, | bu anda ne kavga,ne hürriyet, ne karım. | Toprak, güneş ve ben | Bahtiyarım| NAZIM/1938
www.xlchart.blogspot.com
Ferhat Pazarçevirdi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-11-2007, 13:20   #4
millis
Altın Üye

Giriş: 27/12/2006
Excel Vers. ve Dili:
Excel Visual Basic 6.0

Alıntı:
fpc tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhabalar

Aşağıdaki gibi kodlarınızı revize ediniz.

Kod: (Rahat kopyalayabilmeniz için tüm kodu seçmenizi sağlar)
Sub(.......)
Application.ScreenUpdating=False
....
....
Kodlarınız
....
....
Application.ScreenUpdating=True
End Sub
beyler hepinize teşekkür ederim.
millis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-11-2007, 15:19   #5
hsayar

hsayar kullanıcısının avatarı

Giriş: 02/03/2005
Excel Vers. ve Dili:
ev: Ofis 2007- Win Xp iş: Ofis 2010- Win Vista

hocam bende teşekkür ederim sayfalar arasında dans ediyordu valla command butona basınca günlükten al tsbye ver ordan aylık,yılık,devirlere yaz dön tsbyi yeni ad ile kopyala gel tsbyi mnatbu hala geri getir dans ediyordu makinede
güzel oldu şimdi

Türkler’den bahsediyorum. Düşmanına saldırırken amansız bir kasırgaya, korkunç bir denize ve insafsız bir yıldırıma benzeyen Türk; dost yanında ve silahsız düşman karşısında bir seher yelidir, berrak bir göldür. Gönül açan bu yeli yıldırmak, göz kamaştıran bu gölü coşkun bir denize çevirmek tabiatı da inciten bir gaflet olur.
[B]Tasso (İtalyan Şair)[/B]
hsayar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-11-2014, 12:25   #6
staluer

Giriş: 08/01/2008
Excel Vers. ve Dili:
2007,türkçe

Teşekkürler. Gayet başarılı.
Peki bu arada excel kitabı gizlenip bir mesaj getirebiliyor muyuz ekrana ? "İŞLEM DEVAM EDİYOR" gibi ...
staluer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları