Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Diğer Excel Soruları
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Diğer Excel Soruları Yukarıdaki başlıklara uymayan Excel sorularınızı bu bölüme gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-01-2015, 15:44   #1
sefaburan

Giriş: 01/11/2012
Excel Vers. ve Dili:
Microsoft Office 2013 Türkçe
Varsayılan Konum silindi!

Geçmiş tarihli Evrak Kayıt ve Takibi adlı konum silindi, site yönetimine mesaj atmama rağmen geri dönüt alamadığım için bu yolu seçtim. Konu da herhangibir sıkıntılı durum mu vardı? Bir arkadaşımız yardım istemişti bende demo halinde vermiştim programı. Bu konuyla alakalı iki konu vardı, diğeri uyarılmaksızın silindi.
sefaburan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-01-2015, 22:27   #2
Korhan Ayhan
Moderatör

Korhan Ayhan kullanıcısının avatarı

Giriş: 15/03/2005
Excel Vers. ve Dili:
OFFICE 2013-2016 PRO TR

Konu başlığınız neydi?

Soru sormadan önce forumumuzun aşağıdaki
bölümlerini incelediğinizde birçok sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

Excel Dersanesi
Uygulamalı Excel Eğitimi
Excel İçin Örnek Uygulamalar
Video Dersane (***Altın Üyelere Özel***)

Lütfen sorularınızın çözümlendiğine dair geri dönüş mesajı yazınız...!
Lütfen yazım ve forum kurallarına uyalım...!
Lütfen sorularımızı açık ve net bir dille ifade edelim...!

FORUM KURALLARI
Korhan Ayhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-01-2015, 08:11   #3
sefaburan

Excel Vers. ve Dili:

Evrak Kayıt ve Takibi Programıydı sanırım.
Eski 23-01-2015, 09:09   #4
uzmanamele
Uzman

uzmanamele kullanıcısının avatarı

Giriş: 26/09/2007
Excel Vers. ve Dili:
excel 2010

Alıntı:
sefaburan tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Geçmiş tarihli Evrak Kayıt ve Takibi adlı konum silindi, site yönetimine mesaj atmama rağmen geri dönüt alamadığım için bu yolu seçtim. Konu da herhangibir sıkıntılı durum mu vardı? Bir arkadaşımız yardım istemişti bende demo halinde vermiştim programı. Bu konuyla alakalı iki konu vardı, diğeri uyarılmaksızın silindi.
Bunlar mı?
http://www.excel.web.tr/search.php?searchid=2754196
http://www.excel.web.tr/f14/evrak-ka...y-t142211.html
Eski 23-01-2015, 10:35   #5
sefaburan

Excel Vers. ve Dili:

yok hoca onlar olsa zaten silindi demem.
Eski 23-01-2015, 11:35   #6
Korhan Ayhan
Moderatör

Excel Vers. ve Dili:
OFFICE 2013-2016 PRO TR

Hangi üyenin konusuna cevap vermiştiniz? Yani yardımcı olduğunuz üyemizin forumdaki adını hatırlıyor musunuz?

Excel Dersanesi
Uygulamalı Excel Eğitimi

FORUM KURALLARI
Eski 23-01-2015, 11:43   #7
Korhan Ayhan
Moderatör

Excel Vers. ve Dili:
OFFICE 2013-2016 PRO TR

Bahsettiğiniz konuyu hatırladım. Orada cevap verdiğiniz bir üyemiz kullandığınız bir ifadeden dolayı rahatsızlık duyduğunu iletmişti.

Ayrıca açtığınız başlıkta forumdan destek alarak hazırladığınız bir çalışmayı küçük bir ücret karşılığı paylaşmayı amaçlamışsınız. Bu konularda Admin Hüseyin beyden izin almanız gerekiyor.

Üyemizin duyduğu rahatsızlık sebebiyle ve forum kuralları gereği başlığınız geri dönüşüm kutusuna taşınmıştır.

Excel Dersanesi
Uygulamalı Excel Eğitimi

FORUM KURALLARI
Eski 24-01-2015, 12:46   #8
sefaburan

Excel Vers. ve Dili:

Alıntı:
Korhan Ayhan tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bahsettiğiniz konuyu hatırladım. Orada cevap verdiğiniz bir üyemiz kullandığınız bir ifadeden dolayı rahatsızlık duyduğunu iletmişti.

Ayrıca açtığınız başlıkta forumdan destek alarak hazırladığınız bir çalışmayı küçük bir ücret karşılığı paylaşmayı amaçlamışsınız. Bu konularda Admin Hüseyin beyden izin almanız gerekiyor.

Üyemizin duyduğu rahatsızlık sebebiyle ve forum kuralları gereği başlığınız geri dönüşüm kutusuna taşınmıştır.
üyenin rahatsızlığı değgildir önemli olan, üyenin geçerli bir rahatsızlığı mı vardır budur önemli olan. ordaki kelime "PAŞAM"dır. İncelersiniz, bir küfür var mı yada bir argo, v eya toplumun hoş karşılamayaacağı bir kelime. benim konumda kesinlikle böyle bir konu yoktur. Paşam kelimesi kullanılan en az 19 tane konu var üstünkörü arama yaptığımda bu bir. PAŞAM kelimesini istediğin yerden istediğin kadar araştırabilirsin, tek bir yerde PAŞAM kelimesinin argo olduğuna dair bir bilgi bulursan ben bu forumdaki kaydımı sildireceğim üyeliğimi iptal edeceğim. Herkes şikayet edebilir bir birini, fakat şikayet sonrasında şikayet sebebine bakılır geçerli mi doğru mu diye. Adam PAŞAM kelimesi argodur bana argo konuşuyor demiş, sen de çıkmışsın incelemeden konuyu kaldırmışsın. buna bakarsak ben de derim ki korhan beyin yorumundaki "BAHSETTİĞİNİZ" kelimesi bana göre argodur, şikayetçiyim, rahatsız oldum derim. bunu dediğimde korhan beyin bu yorumu ya da açtığı konu kaldırılır mı? tabi ki de hayır, niye çünkü "BAHSETMEK" argo değildir, argo olmadığı herkesçe bilinir. Kaldı ki PAŞAM kelimesi bizim dilimizde örfümüzde güzel bir iltifattır, çünkü paşalık bizim tarihimizin büyük ve önemli ünvanlarındandır.

İkincisi de forumda paylaşılan o kadar çok ücret karşılığı satılan program vardır ki, bizzat benim konumda da bunun reklamı yapılmıştır. hiçbir müdahale yapılmıyor.

Üçünsü de farzedelim ki Paşam kelimesi ana avrat küfür mahiyetinde olsun, farzedelim ki ücret karşılığı satma olayı hırsızlık kadar büyük bir kabahat olsun, uyarırsın hoca, uyarırsın sonrasında aynı hatalar devam ediyorsa engellersin kaldırırsınız.

ben bu konuyla ilgili mesajı atmışım, 5 gün 10 gün geçmiş hala cevap gelmemiş ki kalkıp da yapacağım yorumun uygun olup olmadığı konusunda atacağım mesajıma cevap verilsin.

Son olarak, forumda yaptığım minik bir araştırmada yorumlarıyla kullanılan argo kelimelerden rahatsız olan 57 tane yorum buldum, ve bunların 23 tanesi bizzat konuyu açan tarafından kullanılmış ve gerçekten toplumca da argo kabul edilen kelimlerdir. ben basit bir üye iken 57 tane argo içeren yorumu buluyorum küçücük bir araştırma ile de, mod konumundaki arkadaşlar bunları görmekten aciz kalmışlar nedense. Her neyse; yapılan hareket hoş bir hareket değil. Bir konu açın "PAŞAM" kelimesi argo mudur diye, bakın argomuymuş değil miymiş?

Bu mesaj en son " 24-01-2015 " tarihinde saat 13:09 itibariyle sefaburan tarafından düzenlenmiştir....
Eski 24-01-2015, 12:53   #9
sefaburan

Excel Vers. ve Dili:

Ayrıca stok takibi başlıklı konum da silinmiş ve yine sebep belirtilmeden uyarılmadan
Eski 24-01-2015, 18:01   #10
Korhan Ayhan
Moderatör

Excel Vers. ve Dili:
OFFICE 2013-2016 PRO TR

Merhaba,

İlk olarak şunu belirtmek isterim. Bulunduğumuz ortamın (yani forumun) uyulması gereken bazı kuralları vardır. Bunlara bizler dahil uymak durumundayız.

Çalışan insanlar olarak forumda sürekli aktif olamıyoruz. Doğal olarak bazı başlıklar gözden kaçmış olabilir. Zaten bu tarz konuları gören üyelerimiz bize bildirebilirler. Buna yetkileri var. Bizlerde yönetici olarak değerlendirmemizi yaparak kararımızı veririz.

Foruma üye olan tüm üyelerimizin forum kurallarını okuduğunu varsaymak durumundayız. Her üyemize tek tek kural açıklama gibi bir zorunluluğumuz yok. Başlığınız bizce kurallara aykırı ise size sormaksızın müdahale edebiliriz. Bu konudan rahtsızlık duyarsanız admine ya da bizlere özel mesaj atıp bilgi alış-verişinde bulunabilirsiniz.

Bu başlıkta 5 mesajda kullandığınız "hoca" ifadesi de sizce sorunsuz bir ifade olabilir. Forum ortamlarında derdimizi kelimelerle anlatıyoruz. Bazı kelimeler yanlış anlaşılmalara sebep olabilir. Siz samimi davranıp PAŞAM ya da HOCA ifadelerini kullanmanın bir mahsuru olmadığını düşünebilirsiniz. Bunu empati yaparak irdelemek daha doğru olur. Karşınızdaki kişi bu ifadeleri hoş karşılamayabilir. Bu tarz ifadeler kişiye hoş gelmeyebilir. Sonuçta beş parmağın beşi bir değil. Her bireyin farklı özellikleri var. Olaya birde bu yönden bakmayı deneyin.

Silinen konularla ilgili Hüseyin beyden bilgi talep edebilirsiniz.

Excel Dersanesi
Uygulamalı Excel Eğitimi

FORUM KURALLARI
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları