Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Diğer Excel Soruları
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Diğer Excel Soruları Yukarıdaki başlıklara uymayan Excel sorularınızı bu bölüme gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-09-2017, 20:46   #1
Nicksiz1i

Giriş: 22/09/2017
Excel Vers. ve Dili:
excel tr 2007
Varsayılan EXCEL raporlama

merhaba arkadaşlar,
konuyu nereye açacağımı tam bilmediğimden diğer kısmına oluşturuyorum.

aktif olarak çalıştığım iş için excel tablosuna ihtiyacım var,aslında şu an hazır şablonlarım var fakat 3 sayfa olduğu için uğraştırıyor,ben 1 sayfaya toplayıp işimi kolaylaştırmak istiyorum.

Resimlerle devam edeyim;

https://hizliresim.com/pGRG3J

defterime şu şablona göre yazıyorum,belirli bir fabrikaya araç yolluyoruz,içine bir kaç noktadan dolu kasa atıyoruz.araç fabrikaya ulaştığında fabrikada tartılıyor ve elimizdeki kilodan çıkarıp net kiloyu buluyoruz.Resimle pekiştirelebilir diye düşünüyorum.1 günde aynı fabrikaya 1den fazla araç çıkabiliyor(örnekte yazdığım gibi).Aynı şekil araç birden fazla noktadan ya da tek noktadan dolabiliyor.

Şu an 3 sayfa kullanıyorum bu işlem için,ilkinde alım noktaları ve kiloları yazıyorum.2.sayfada fabrikayı giden toplam kiloyu(sayfa ayrı olduğundan noktaları elle topluyorum ve yazıyorum.bunu excele yaptırmakta amaçlarımdan biri) 3.sayfada plakaları kaç tur attıkları vb.

bunu kendimce tek sayfaya dökmeye çalıştım fakat fabrika ismi ve plaka aynı yerde olunca ve fabrikadan gelen kiloyuda hesaplayınca farklı bir sistem olsun diye aşşağıdaki şablonu çizdim;
https://hizliresim.com/NO5OXQ

bu şablonu etopla işlemiyle hallederim diye düşündüm ama beceremedim.plakalar değişebiliyor.Fabrika ismi aslında 4-5 tane oluyor genelde.hücre içindekilere göre otomatik toplam yaptıramadım.İşin özeti bu şekilleri nasıl excele aktarıp rahatlayabilirim.

cümleten kolay gelsin,yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Bu mesaj en son " 22-09-2017 " tarihinde saat 22:41 itibariyle Nicksiz1i tarafından düzenlenmiştir....
Nicksiz1i Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-09-2017, 20:49   #2
Orion1
Uzman

Orion1 kullanıcısının avatarı

Giriş: 01/03/2005
Excel Vers. ve Dili:
Win7 Home Basic TR 64 Bit Ofis-2010-TR 32 Bit

Konu başlığınız forum kurallarına aykırı.
Bu tür konuları medaratörler kurallara uymayan başlıklar bölümüne taşıyorlar.
Aşağıdaki linkteki konuyu okuyunuz.

FORUM KURALLARI

KOD ANLATILMAZ,YAZILIR!
Bir sümer atasözü;
Madem biliyorsun neden öğretmiyorsun.Boşa vakit geçirdin neye yaradı.
Orion1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-09-2017, 22:41   #3
Nicksiz1i

Excel Vers. ve Dili:
excel tr 2007

Alıntı:
Orion1 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Konu başlığınız forum kurallarına aykırı.
Bu tür konuları medaratörler kurallara uymayan başlıklar bölümüne taşıyorlar.
Aşağıdaki linkteki konuyu okuyunuz.

FORUM KURALLARI
Sağlık olsun demek ki cevap alamadan başka kısıma gidicek konu bu forumda yeniyim artık yapacak bir şey yok,düzeltmeyi bulamadım
Eski 25-09-2017, 17:19   #4
Nicksiz1i

Excel Vers. ve Dili:
excel tr 2007

Sanırım bir çözüm önerisinde bulunabilecek yok,tek tek formülleri incelemeye devam edeyim o zaman
Eski 26-09-2017, 07:03   #5
Tevfik_Kursun
Altın Üye

Giriş: 29/07/2012
Excel Vers. ve Dili:
2010 - Türkçe 64 Bit

Merhaba,
Orion1 hocanın dediği doğru; kurallarda küçük bir de örnek (gerçek veri olması şart değil) koymanız, içine de ne istediğinizi tam olarak belirtmeniz net olarak belirtilmiş.
İyi çalışmalar
Tevfik_Kursun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-09-2017, 14:50   #6
Nicksiz1i

Excel Vers. ve Dili:
excel tr 2007

Alıntı:
Tevfik_Kursun tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba,
Orion1 hocanın dediği doğru; kurallarda küçük bir de örnek (gerçek veri olması şart değil) koymanız, içine de ne istediğinizi tam olarak belirtmeniz net olarak belirtilmiş.
İyi çalışmalar
bahsettiğiniz örnek olayını koyduğum resimler karşılamıyor mu ki ? Örnek var gibi sanki.Excelde bir örnek yapıp yüklemek gerekiyorsa örneğim yok o zaman,çünkü o resimdekileri yazarım değişen pek bir şey olmaz
iyi çalışmalar
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları