Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Makro-VBA
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Makro-VBA Makro veya VBA ile ilgili sorularınızı buraya gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 05-12-2017, 22:18   #1
ADER_34

Giriş: 02/06/2015
Excel Vers. ve Dili:
2010
Varsayılan Topla aktar

Merhaba hayırlı geceler benim sorunum şu RAPOR sayfasında "A" sütununda ki veriyi "ANASAYFA" "A" sütununa aktarırken, aktarılan veriyi "F" sütununda "OK","OOW" ve BOŞ satırlardaki değerine bakarak "K" sütununda süz topla ve tek part_no olarak ve taplam adet olarak aktar örnek sonuç şöyle :

PART_NO ADET
120-123457 28 gibi

kolay gelsin teşekürler..

http://s8.dosya.tc/server5/ap8wc6/TOPLA_AKTAR.rar.html
ADER_34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-12-2017, 20:36   #2
ADER_34

Excel Vers. ve Dili:
2010

Merhaba yardımcı olurmusunuz? teşekkürler..
Eski 09-12-2017, 21:02   #3
YUSUF44
Destek Ekibi

YUSUF44 kullanıcısının avatarı

Giriş: 04/01/2006
Excel Vers. ve Dili:
İş : Ofis 2016 - Türkçe Ev: Ofis 2016 - Türkçe

Aşağıdaki kodları bir modüle kopyalayıp deneyiniz:

Kod: (Rahat kopyalayabilmeniz için tüm kodu seçmenizi sağlar)
Sub aktar()
Set s1 = Sheets("RAPOR")
Set s2 = Sheets("ANASAYFA")
son = s1.Cells(Rows.Count, "A").End(3).Row
For i = 2 To son
    yeni = s2.Cells(Rows.Count, "A").End(3).Row + 1
    If WorksheetFunction.CountIf(s2.Range("A2:A" & yeni), s1.Cells(i, "A")) = 0 Then
        s2.Cells(yeni, "A") = s1.Cells(i, "A")
        s2.Cells(yeni, "K") = WorksheetFunction.SumIf(s1.Range("A2:A" & son), s1.Cells(i, "A"), s1.Range("K2:K" & son))
    End If
Next

End Sub

Sorularınızı örnek dosyayla desteklemeniz çözüme ulaşmanızı kolaylaştırır.

Altın Üye olmanızı öneririm. Altın Üye değilseniz dosyanızı dosya yükleme sitelerinden birine yükleyip linkini paylaşabilirsiniz.
YUSUF44 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-12-2017, 22:24   #4
ADER_34

Excel Vers. ve Dili:
2010

merhaba sayın yusuf44 kodlar sorunusuz topluyor, fakat benim isteğim aktarırken "OK" "OOW" ve BOŞ satırları süzüp aktarması örnek dosyamda "F" sütununda "OK"OOW" ve BOŞ satırlar haricinde farklı değerlerde olabiliyor, ve ayrıca "SAY" adlı sayfada aynı kodları süzüp eğersay yapıp toplam adete eklemesi teşekkürler..
örnek : ANASAYFA

120-123457 OK 15
120-123457 OOW 20
120-123457 5

SAY sayfası : 120-123457 20 toplam adet 55 şeklinde kolay gelsin.

Bu mesaj en son " 09-12-2017 " tarihinde saat 22:36 itibariyle ADER_34 tarafından düzenlenmiştir....
Eski 09-12-2017, 22:32   #5
YUSUF44
Destek Ekibi

Excel Vers. ve Dili:

Aşağıdaki gibi deneyiniz:

Sub aktar()
Set s1 = Sheets("RAPOR")
For i = 2 To son
    If s1.Cells(i, "F") = "OK" Or s1.Cells(i, "F") = "OOW" Or s1.Cells(i, "F") = "" Then
        If WorksheetFunction.CountIf(s2.Range("A2:A" & yeni), s1.Cells(i, "A")) = 0 Then
            s2.Cells(yeni, "K") = WorksheetFunction.SumIfs(s1.Range("K2:K" & son), s1.Range("A2:A" & son), s1.Cells(i, "A"), s1.Range("F2:F" & son), "OK") + _
                                  WorksheetFunction.SumIfs(s1.Range("K2:K" & son), s1.Range("A2:A" & son), s1.Cells(i, "A"), s1.Range("F2:F" & son), "OOW") + _
                                  WorksheetFunction.SumIfs(s1.Range("K2:K" & son), s1.Range("A2:A" & son), s1.Cells(i, "A"), s1.Range("F2:F" & son), "")
        End If
    End If
Next

End Sub

Altın Üye olmanızı öneririm. Altın Üye değilseniz dosyanızı dosya yükleme sitelerinden birine yükleyip linkini paylaşabilirsiniz.
Eski 09-12-2017, 23:24   #6
ADER_34

Excel Vers. ve Dili:
2010

Merhaba sayın yusuf44 kodlarınız istenilen işlemi yapıyor, fakat RAPOR sayfası "K" sütunundaki adet "0" ise toplama yapmıyor yardımcı olurmusunuz
Eski 09-12-2017, 23:46   #7
YUSUF44
Destek Ekibi

Excel Vers. ve Dili:

Gelin şöyle yapalım ki bu konu da diğer konu gibi uzamasın:

Örnek dosyanızda her durumu gösterir veriler ve bu verilere göre de sonuç bulunsun. O sonucun neden öyle olması gerektiğini de açıklayın.

Ayrıca 0’ı nasıl toplayacak anlamadım.

Eski 10-12-2017, 09:45   #8
ADER_34

Excel Vers. ve Dili:
2010

Merhaba sayın yusuf 44 örnek sayfam gerçek sayfama uygun yapıda tekrar yüklüyorum kodlar çalışıyor fakat kodlarınız "SAY" adlı sayfada işlem yapıyormu? "RAPOR" Sayfasında toplama yapıyor ve aktarıyor buraya kadar tamam bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi," RAPOR" sayfası "A" sütununda olan kodlar,"SAY" adlı sayfadada sayı olarak değil değer olarak mevcut onun için "SAY" adlı sayfada eğersay yapıp "ANASAYFA" aktarılan adete artı sayı olarak eklenecek ve ayrıca bazı değerler 2 defa "OK" "OOW" ve BOŞ olarak geçiyor teşekkürler...

http://s8.dosya.tc/server5/ot32ds/TO...EKRAR.rar.html
Eski 10-12-2017, 12:10   #9
YUSUF44
Destek Ekibi

Excel Vers. ve Dili:

Merhaba.

Önceki mesajınızı ilk gönderdiğinizde bu şekilde değildi. Ben son kodu gönderdikten sonra mesajınızı değiştirmişsiniz. dolayısıyla görmediğim bir isteğinizi yerine getiremem.

Ben sizden her durumu gösterir örnek veri ve bunun sonuç durumunu göstermenizi istiyorum ancak siz bunu yerine getirmiyorsunuz. Biraz da siz bize yardımcı olmak için gayret gösterirseniz çok iyi olacak.

Son yüklediğiniz dosyada anasayfada bazı veriler var. Makroyu hiç değiştirmeden çalıştırdığımda da aynı o sonucu veriyor. Eğer o sonucu kendiniz yazdıysanız yani olması gereken sonuç öyleyse makro doğru çalışıyor demektir. Eğer o sonuç değilse neden olması gereken sonucu göstermekten imtina ediyorsunuz anlamıyorum.

Bu mesajı yazarken kontrol ettim, son verdiğim kodu dosyanıza uygulamamışsınız bile. Böyle olduğunu görünce o kadar uğraşımın boşa gittiğini hissediyorum.

SAY sayfasındaki kodların Anasayfa'ya adet olarak eklenmesi için kodu aşağıdaki şekilde kullanabilirsiniz:

Sub aktar()
Set s1 = Sheets("RAPOR")
Set s3 = Sheets("SAY")
sonsay = s3.Cells(Rows.Count, "E").End(3).Row
For i = 2 To son
    If s1.Cells(i, "F") = "OK" Or s1.Cells(i, "F") = "OOW" Or s1.Cells(i, "F") = "" Then
            s2.Cells(yeni, "K") = WorksheetFunction.SumIfs(s1.Range("K2:K" & son), s1.Range("A2:A" & son), s1.Cells(i, "A"), s1.Range("F2:F" & son), "OK") + _
                                  WorksheetFunction.SumIfs(s1.Range("K2:K" & son), s1.Range("A2:A" & son), s1.Cells(i, "A"), s1.Range("F2:F" & son), "OOW") + _
                                  WorksheetFunction.SumIfs(s1.Range("K2:K" & son), s1.Range("A2:A" & son), s1.Cells(i, "A"), s1.Range("F2:F" & son), "") + _
                                  WorksheetFunction.CountIf(s3.Range("E2:E" & sonsay), s1.Cells(i, "A"))
        End If
    End If
Next

End Sub
Son olarak :

Alıntı:
ayrıca bazı değerler 2 defa "OK" "OOW" ve BOŞ olarak geçiyor teşekkürler...
Bu ne demek? Yani ne yapılması gerekiyor?

Eski 10-12-2017, 16:03   #10
ADER_34

Excel Vers. ve Dili:
2010

Kusura bakmayın sayın yusuf44 yeni dosyayı hazırladım kaydetmeden yüklemişim benim hatam,
sizide uğraştırıyorum size dosyamın son halini sonuçlarıyla yüklüyorum "RAPOR" sayfasında gerekli açıklama var birde "RAPOR" sayfasında aktarılan satırların "A" ile "M" arasında aktarım olması gerekiyor kolay gelsin teşekkürler.

http://s8.dosya.tc/server5/uw0fgg/TO..._HALI.rar.html
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları