Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Makro-VBA
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Makro-VBA Makro veya VBA ile ilgili sorularınızı buraya gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 10-08-2017, 10:38   #1
ozgurpeh
Altın Üye

Giriş: 30/09/2007
Excel Vers. ve Dili:
2010 Türkçe
Varsayılan Taşören Takip

Merhaba,

Ekli dosyada anlatmaya çalıştım fakat özet olarak şöyle belirteyim;

Firmaya ait 5 farklı şube var, bu şubelere gelen taşören çalışanların takibini yapmak istiyoruz. Yeni bir taşören çalışmaya başladığı zaman bilgileri sisteme girilecek ve hangi şubeye giderse gitsin ordan ortak bir access database kullanılarak sorgulanmasını sağlamak istiyoruz. Evrak kopylarının scan edilecerek ortak bir ağda saklanmasını istenildiği zaman evrakları ekrana taşımayı ve geçerlilik tarihi dolan evraklar için uyarı varilmesi gb biraz detaylı bir uygulamya iahtiyaç duymaktayız. Konu ile ilgili olarak destek ve görüşlerinizi rica ederim.

şimdiden çok teşekkürler.
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: xlsx database.xlsx (10.2 KB, 15 Görüntülenme)
ozgurpeh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-08-2017, 14:35   #2
ozgurpeh
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
2010 Türkçe

Örnek benzer bir uygulama bulamadım
Eski 10-08-2017, 18:48   #3
ozgurpeh
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
2010 Türkçe

sanırım çok karmaşık bir talep oldu bu daha sade hali ile ilk mesajdaki saklanacak verileri access e nasıl kaydedebileceğim konusunda örnek bir çalışma konusunda yardımcı olabilir misiniz ? access bir klasörde saklı kalacak farklı kullanıcılar bu dataya veri kaydedip verileri görebilecek
Eski 10-08-2017, 19:22   #4
cems
Altın Üye

cems kullanıcısının avatarı

Giriş: 02/09/2005
Excel Vers. ve Dili:
office 2003 tr + office 2010 tr

Alıntı:
ozgurpeh tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
sanırım çok karmaşık bir talep oldu bu daha sade hali ile ilk mesajdaki saklanacak verileri access e nasıl kaydedebileceğim konusunda örnek bir çalışma konusunda yardımcı olabilir misiniz ? access bir klasörde saklı kalacak farklı kullanıcılar bu dataya veri kaydedip verileri görebilecek
Access konusunu bilmem ancak , excelde size şöyle bir dosya hazırladım. Gerçek veriler ile doldurursanız elde bir data dosyası olmuş olur. Belki access konusunu iyi bilen biri de bağlar.

http://www.dosya.tc/server9/myugda/T..._DATA.rar.html

Bu mesaj en son " 10-08-2017 " tarihinde saat 20:21 itibariyle cems tarafından düzenlenmiştir....
cems Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-08-2017, 19:33   #5
ozgurpeh
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
2010 Türkçe

Ortaya bir proje çıkarmış olduğun için teşekkür ederim sayın cems, bunun üzerinden ilerlemek sanırım daha kolay olacak ilgili olanlar için, Bu program İSG uygulamacaları için hayati bir uygulama olacak.

Ek olarak;

1. Verileri User Form ile yeni kayıt, kayıt düzelte silme vb şekilde yapabilirmiyiz ?
2. Açılan pencere kullanarak alındı-eksik-gerek yok gibi verileri doldurabilirmiyiz ?
3. Her kayıt için (tckimlikno kayıt numarası olarak kullanılabilir) belgeler scan edilip saklanacak, saklama yeri için ağ adresi kısayolu oluşturalabilir mi ? (nerededen kastım aslında belgenin saklandığı yer)

Teşekkürler
Eski 10-08-2017, 19:41   #6
cems
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:

Alıntı:

1. Verileri User Form ile yeni kayıt, kayıt düzelte silme vb şekilde yapabilirmiyiz ?
2. Açılan pencere kullanarak alındı-eksik-gerek yok gibi verileri doldurabilirmiyiz ?
3. Her kayıt için (tckimlikno kayıt numarası olarak kullanılabilir) belgeler scan edilip saklanacak, saklama yeri için ağ adresi kısayolu oluşturalabilir mi ?
1- Formu " temizle" tuşu ile sıfırlayıp bir kişiye ait data girdikten sonra "düzelt " tuşuna basınca kişiye ait satıra kaydeder. Yeni kayıt yapmaz , olan kaydın üstüne yazar. Olan kaydı listboxta tıklayıp çağırarak sağda düzeltme yapn ve düzelt tuşuna basın , üstüne yazdığı için son hali alır.
2- Alınmayan evrakın kutusu boş olunca kırmızı olur , alındı yazılınca sarı ve mouse ile uzerine geldiğinizde durum söyler
3- Olmayan evraka ait veri girmeye gerek yok , boş olması da bir ifadedir.
4- Evrakın yeri kutusuna evrakın adresi konduğunda (aynı bilgisayarda olmak koşulu ile) açabiir Uzak makina ve access konusu beni aşar, hocalarımız belki çözebilir.
5- Aynı bilgisayarda bir klasör içine konan belgenin adresi ,o belgeye tek tıkladığınızda yukarda adres satırında zaten görünür, kopyalayıp o kutuya yapıştırın

daha sonra düzelt tuşunu kullanın .

Hiç bir dosyada sağ üst çarpıdan kapatmayın, bu kötü alışkanlık zira data kaydedilmeden kapatabilir. Onun yerine çıkış tuşu kullanın , kapatırken datayı save eder.

Bu mesaj en son " 10-08-2017 " tarihinde saat 20:10 itibariyle cems tarafından düzenlenmiştir....
Eski 10-08-2017, 20:05   #7
Ömer BARAN
Uzman

Giriş: 08/03/2011
Excel Vers. ve Dili:
Office 2013 TÜRKÇE

Umarım yanlış anlaşılmaz.

Konuyla ilgili değil ama TÜRKÇE'yi ilgilendirince dayanamadım.

Sanırım Fransızca kökenli olan "taşeron" sözcüğünün "taşören" şeklinde yazıldığını,
aynı yanlış yazımda ısrar da edilince "yanlış bilindiğini" düşünerek durumu belirtmek istedim.

Benim tercihim "alt yüklenici" ancak ille de kullanılacaksa doğrusu "taşeron" olmalıdır.
.

-- Sorunuzu, gerçek belgenizle aynı yapıda ve olması gereken sonuçların elle yazıldığı örnek belge ile destekleyiniz.
-- ALTIN ÜYELİK öneriyorum. / FORUM KURALLARInı mutlaka okuyunuz.
-- ALTIN ÜYE olmayanlar, örnek belgeyi dosya.tc, dosya.co gibi bir siteye yükleyip, belgeye erişim adresini verebilir.
-- Özel mesaj ile soru sormayınız. / Geri bildirimde bulunulmayan cevaplarımı siliyorum.
Ömer BARAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-08-2017, 20:15   #8
cems
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:

Alıntı:
Ömer BARAN tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Sanırım Fransızca kökenli olan "taşeron" sözcüğünün "taşören" şeklinde yazıldığını,
aynı yanlış yazımda ısrar da edilince "yanlış bilindiğini" düşünerek durumu belirtmek istedim.

Benim tercihim "alt yüklenici" ancak ille de kullanılacaksa doğrusu "taşeron" olmalıdır.
.
Sayın BARAN ,

Ben bu şekilde değil " Taş Ören " olarak olduğu gibi algılamıştım , hatta programda da bu yüzden öyle yazdım herhalde böyle bir iş konusu vardır ,taş ören usta çalışıyordur şubelerde diye

Ben programı kontrol edip yeniden yükleyeyim

Ps : Bütün Taş ören' leri Taşeron yaparak dosyayı yeniledim. Uyarınız için teşekkürler Sayın BARAN .

Bu mesaj en son " 10-08-2017 " tarihinde saat 20:31 itibariyle cems tarafından düzenlenmiştir....
Eski 10-08-2017, 20:49   #9
ozgurpeh
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
2010 Türkçe

Alıntı:
Ömer BARAN tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

.
düzeltme konusunda teşekkürler. kesinlikle haklısınız sanırım hızlıca yazıldığı için hatalı olmuş dikkatinizden kaçmamış tekrar teşekkürler
Eski 10-08-2017, 20:53   #10
Ömer BARAN
Uzman

Giriş: 08/03/2011
Excel Vers. ve Dili:
Office 2013 TÜRKÇE

Gereksiz mesajımı sildim.
İyi çalışmalar.

-- Sorunuzu, gerçek belgenizle aynı yapıda ve olması gereken sonuçların elle yazıldığı örnek belge ile destekleyiniz.
-- ALTIN ÜYELİK öneriyorum. / FORUM KURALLARInı mutlaka okuyunuz.
-- ALTIN ÜYE olmayanlar, örnek belgeyi dosya.tc, dosya.co gibi bir siteye yükleyip, belgeye erişim adresini verebilir.
-- Özel mesaj ile soru sormayınız. / Geri bildirimde bulunulmayan cevaplarımı siliyorum.
Ömer BARAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları