Yalnız Mesajı Göster
Eski 03-01-2018, 23:01  
Ömer BARAN
Uzman

Giriş: 08/03/2011
Excel Vers. ve Dili:
Office 2013 TÜRKÇE

Merhaba.

Konuyu Makro VBA bölümüne açmışsınız ancak formül ile çözüme ilişkin fikrimi söylemek istedim.

Gördüğüm kadarıyla; satır numaraları arasında (... * 25+7 ve ... * 25+6) şeklinde bir ilişki var
ama gereksiz mesajlaşmalara neden olmamak bakımından,
formülün uygulandığı ilk birkaç hücrenin olduğu bir örnek belge yüklemenizde yarar var.

Örnek belgenizin gerçek belgeyle aynı yapıda olmasını ve anlamlı veriler içermesini sağlayınız.
Örnek belge özellikleri ve örnek belge yükleme yöntemine ilişkin kısa açıklama cevabımın atındaki İMZA bölümünde var.

-- İsterseniz aşağıdaki formülü işlem yapılacak ilk hücreye uygulayın ve aşağı doğru yeterince satıra kopyalayın.
-- Verdiğim formüle göre; ilk formül hücresinde toplanacak alan E7:E31 iken bir sonrakinde E32:E56...... formülün uygulandığı 66'ncı satırda ise sorunuzda belirttiğiniz E1632:E1656 olur.
.
Kod: (Rahat kopyalayabilmeniz için tüm kodu seçmenizi sağlar)
=TOPLA(DOLAYLI("'02 br 04 veri'!"&ADRES((SATIR(A1)-1)*25+7;5;4)&":"&ADRES((SATIR(A1))*25+6;5;4)))

-- Sorunuzu, gerçek belgenizle aynı yapıda ve olması gereken sonuçların elle yazıldığı örnek belge ile destekleyiniz.
-- ALTIN ÜYELİK öneriyorum. / FORUM KURALLARInı mutlaka okuyunuz.
-- ALTIN ÜYE olmayanlar, örnek belgeyi dosya.tc, dosya.co gibi bir siteye yükleyip, belgeye erişim adresini verebilir.
-- Özel mesaj ile soru sormayınız. / Geri bildirimde bulunulmayan cevaplarımı siliyorum.
Ömer BARAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla