Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Makro-VBA
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Makro-VBA Makro veya VBA ile ilgili sorularınızı buraya gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 14-11-2017, 09:50   #1
mybluecat
Altın Üye

Giriş: 19/05/2015
Excel Vers. ve Dili:
2010 türkçe
Varsayılan Farklı zamanlara ait birçok verinin tek tabloda toplanması

Merhaba,
Bu konuyu yaklaşık 1 yıl önce açmıştım ancak istediğim sonuca tam olarak ulaşamamıştım.Bir süreliğine sonuç almayı ertelemiştim.Şimdi aynı ihtiyaç yine oluştu. Bu nedenle konunun çözüme kavuşabilmesi için daha sade biçimde dosya ekledim. Dosya içerisinde Kasım ayına ait bir dosya ve onun içerisinde de 1.GÜN , 2.GÜN , 3.GÜN adında 3 dosya daha var. Ayrıca " YILLIK ANALİZ SONUÇLARI" adında da bir excel dosyası mevcut.Tüm verilerin toplanacağı dosya bu dosya.Bunu içinde mevcut bir kod var ancak çalışmıyor.
Kullandığım yapıda her ay için bir klasör (OCAK,ŞUBAT,... vb.) ve her klasörde her gün için ayrı klasörler bulunuyor (1.GÜN,2.GÜN,... vb.).Bu klasörlerin içerisinde de her gün için farklı "ANALİZ SONUÇ" adında dosyalar mevcut.Ekteki örnekten yapı biraz daha anlaşılabilir sanırım.
Hedefim 1 Ocak tan 31 Aralık'a kadar bu analiz sonuç dosyalarına girilen verilerin dosyadaki tabloda bulunan "Numune Kayıt Numarası" sütununda ki numarayı baz alarak sıra ile "YILLIK ANALİZ SONUÇLARI" dosyasına otomatik olarak kaydedilmesi.

Gün dosyaları içerisindeki excel dosyalarının bazılarında açılış şifresi , tamamında da koruma şifresi var.Tüm şifreler ortak.
Şifre: 3452
Konunun çözümünde yardımcı olursanız sevinirim.
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: rar DENEME.rar (523.7 KB, 2 Görüntülenme)
mybluecat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-11-2017, 10:30   #2
Necdet Yeşertener
Moderatör

Giriş: 04/06/2005
Excel Vers. ve Dili:
Ofis 2003 İngilizce Ofis 2007 Türkçe Ofis 2010 Türkçe

Dosyadaki şifreleri kaldırın sonra sorunuzu sorunuz.

Türkçe'nin Bir Eksiği Yok, Ya Sizin?

Necdet Yeşertener Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-11-2017, 10:44   #3
mybluecat
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
2010 türkçe

Dosyalarda şifre olduğunda bazen makrolar çalışmayabiliyor.Bu yüzden şifre makro içerisinde belirtilerek çalışması sağlanıyor diye biliyorum. Bu nedenle baştan dosyaları şifreli olarak ekledim.Şifresini de ayrıca belirttim. Ancak çözüm için illaki şifresiz olması gerekiyor ise onuda DENEME 2 adıyla ekledim.
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: rar DENEME 2.rar (352.7 KB, 12 Görüntülenme)
Eski 20-11-2017, 14:38   #4
mybluecat
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
2010 türkçe

Dosyadaki şifreleri kaldırdım.Sorumu sordum ama ilgilenen olmadı.Daha önceki senelerde bu tür sorulara dönüşler olumlu veya olumsuz olurdu. Belki çözümü olmayabilir.En azından mümkün değil diye bir cevapta bir çözümdür.Başka yollarını denemeye teşvik eder. Başlığı düzeltin,şifreyi kaldırın gibi uyarılar için çok hızlı dönüşler oluyor.Ama sorulara çözüm konusunda aynı dikkat ve hızı göremiyorum.Ben moderatörler bana atar yapsınlar diye bu siteye üye olmadım.Her soruma "Merhaba" diye başlar "Teşekkürler" diye bitiririm.Klavye başında da olsa nezaket iyidir...
Saygılar...
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları