Yalnız Mesajı Göster
Eski 10-11-2017, 23:09  
__TR__

Giriş: 29/11/2008
Excel Vers. ve Dili:
Microsoft 2010
Varsayılan Diploma Kütük Defteri

Konu başlığını olabildiğince konuya yakın ve açıklayıcı yazmaya çalıştım.

Konuyu özetleyeyim; 4 Binden fazla satırdan oluşan bir data dosyam var ve data dosyasında yer alan bilgilerin dökümünü aldığım bir rapor bölümüm var.
İhtiyacım olan yardım, indis, düşeyara vb formülünün biraz gelişmiş hali. Örnek olarak hazırladığım dosya incelendiğinde içinde bulunan küçük açıklama ile daha anlaşılır olacaktır.
Yapmak istediğim; Data sayfasında yer alan Ad Soyad kısmından arama yapıp, o ad soyada ait bilgilerin rapor tablosundaki ilgili hücrelere gelmesi. Eğer aynı ad soyad da kayıt varsa ki bu mümkün "bulunan kayıtlar" bölümünde listelenmesi ve doğru kişinin bu listeden seçilebilmesi.
İşlemi kendimce bir yere kadar sitede araştırıp bulduğum makrolarla yapmaya çalıştım, Liste Kutusu ile denedim fakat çok fazla kayıt olduğundan dosya açılışında aşırı derecede kasmaya neden oldu ve excel sürekli çalışma hatası verdi.
İlgilenip yardımcı olabilecek herkese şimdiden çok teşekkür ederim. Ben kendimce bir çalışma mantığı oluşturmaya çalıştım ancak akıl akıldan üstündür, farklı yöntemlerle de elbette olabilir.

Dosya örnek olarak hazırlanmıştır. İndirmek için tıklayınız
__TR__ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla