Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Fonksiyonlar
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Fonksiyonlar Bir fonksiyonun, nasıl işlediğini veya aradığınız bir işleme uygun olup olmadığını bu başlık altında sorabilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Kapalı Konu

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 08-07-2015, 11:21   #1
karagol
Altın Üye

Giriş: 09/05/2008
Excel Vers. ve Dili:
Türkçe Excel 2010 versiyonu. NOT: 2013 versiyonunu hiç hoşuma gitmedi.
Varsayılan Bir Sayfadaki Verileri Diğer Sayfalara Aktarmak/Almak.

Selamun Aleyküm. Bu mesajı tekrar yazmak zorunda kaldım. Lütfen, Allah Rızası için bana yardım edin. Mesajın başlığından da anlaşılacağı üzere, Bir sayfaya girdiğim verileri diğer sayfaya/sayfalara uygun şekillerde aktarmak/almak istiyorum. Bana yardımcı olursanız çok memnun olacağım. Ayrıca gönderdiğim dosyada istediklerimi sıralı halde belirttim. Makro ile de olabilir. Yeter ki bu sorunu halledebilelim. Şimdiden çok teşekkür ederim. Allah'a emanet olun.
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: xls Görev Yolluğu.xls (1.50 MB, 9 Görüntülenme)
karagol Çevrimdışı  
Eski 08-07-2015, 15:43   #2
sakman26
Altın Üye

Giriş: 31/01/2012
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2010 , Türkçe

selam,
1 - DATA sayfanız çok yer kapladığından , yenisi yapıldı. Dosya boyutu oldukça küçüldü.
2 - Sayfa1 de istenilenler yapıldı. Banka isteği hariç.
"Birde yine Banka sayasındaki listeyi Ödemenin Yapılacağı Tarih ile bitlikte otomatik olarak DATA sayfasındaki yerlerine atabilir miyiz? " isteğinde , DATA sayfasında karşılıklarını bulamadığım için (örn. TC No. DATA sayfasında yok.) yapılamadı.

eki inceleyiniz....
kolay gelsin...
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: zip Görev Yolluğu_karagol.zip (74.1 KB, 22 Görüntülenme)
sakman26 Çevrimdışı  
Eski 11-07-2015, 05:17   #3
karagol
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
Varsayılan txt dosyası oluşturma hatası.

Alıntı:
sakman26 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
selam,
1 - DATA sayfanız çok yer kapladığından , yenisi yapıldı. Dosya boyutu oldukça küçüldü.
2 - Sayfa1 de istenilenler yapıldı. Banka isteği hariç.
"Birde yine Banka sayasındaki listeyi Ödemenin Yapılacağı Tarih ile bitlikte otomatik olarak DATA sayfasındaki yerlerine atabilir miyiz? " isteğinde , DATA sayfasında karşılıklarını bulamadığım için (örn. TC No. DATA sayfasında yok.) yapılamadı.

eki inceleyiniz....
kolay gelsin...
Selamun Aleyküm. Sayın sakman26 Hayırlı sabahlar, ellerinize sağlık. Dosya harika olmuş. Ancak bu sefer de DATA dosyasından TEXT dosyası oluşturmak istediğimde ""DOSYA_OLUSTUR" Makrosu çalıştırılamıyor. Makro bu çalışma sayfasında olmayabilir veya tüm makrolar devre dışı bırakılmış olabilir." şeklinde hata mesajı veriyor. Ben de DATA sayfasının sekmesine sağ tıklatıp Kod Görüntüle dedikten sonra, ekranın sol üstündeki PROJECT yerindeki Modules altındaki MaasDosyasıOlustur 'u çift tıklayıp, F5 tuşu ile DOSYA_OLUSTUR makrosunu açıp, Run ile çalıştırıyorum. txt dosyası ancak o şekilde oluşturulabiliyor. Bu arada ben DATA sayfasındaki verilerin geri kalan bölümlerinin hepsini Banka sayfasından aldırdım. Hata ondan olabilir mi? Allah Rızası için buna da bakıverir misiniz? Ben dosyayı yeniden gönderiyorum. Bir de excelde oluşturulan makroyu yani kodu makro olarak kaydet dediğim halde bir türlü makro olarak kaydedemedim. Siz bunu nasıl yapıyorsunuz. Bu konuda da bana yol gösterir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim, Allah hepinizden razı olsun. Ben Excel 2010 kullanıyorum.
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: xls Görev Yolluğu.xls (285.5 KB, 4 Görüntülenme)
karagol Çevrimdışı  
Eski 11-07-2015, 09:07   #4
sakman26
Altın Üye

Giriş: 31/01/2012
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2010 , Türkçe

selam,
TEXT butonunu sizin dosyadan direkt olarak taşıdığımdan , atanan makro sizin ilk gönderdiğiniz dosya olarak kalmış. Ben de düzeltmeden öylece bırakmışım. Şimdi atama tekrar yapıldı. Çalışıyor.
son sorduğunuzu anlamadım. Dosyayı mı makro içeren dosya olarak kaydetmek istiyorsunuz. Yoksa sadece kodları bir yere mi kaydetmek istiyorsunuz.
Dosyayı makro içeren dosya olarak kaydetmek için , Farklı Kaydet > Klasör seçin > Kayıt türüne ( Macro içerebilen özel excel dosyası) seçin > Kaydet.
Makroları bir yere kaydetmek için ise , benim kullandığım yöntem (belki başka vardır ama bilmiyorum) Makroyu komple seçip Word dosyasına yapıştırıyorum öylece kaydediyorum.
kolay gelsin...
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: zip Görev Yolluğu_karagol.zip (72.8 KB, 26 Görüntülenme)
sakman26 Çevrimdışı  
Eski 11-07-2015, 14:42   #5
karagol
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
Varsayılan Teşekkür ederim.

Alıntı:
sakman26 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
selam,
TEXT butonunu sizin dosyadan direkt olarak taşıdığımdan , atanan makro sizin ilk gönderdiğiniz dosya olarak kalmış. Ben de düzeltmeden öylece bırakmışım. Şimdi atama tekrar yapıldı. Çalışıyor.
son sorduğunuzu anlamadım. Dosyayı mı makro içeren dosya olarak kaydetmek istiyorsunuz. Yoksa sadece kodları bir yere mi kaydetmek istiyorsunuz.
Dosyayı makro içeren dosya olarak kaydetmek için , Farklı Kaydet > Klasör seçin > Kayıt türüne ( Macro içerebilen özel excel dosyası) seçin > Kaydet.
Makroları bir yere kaydetmek için ise , benim kullandığım yöntem (belki başka vardır ama bilmiyorum) Makroyu komple seçip Word dosyasına yapıştırıyorum öylece kaydediyorum.
kolay gelsin...
Sayın sakman26, yardımınız için çok teşekkür ederim. Allah Razı olsun. Elinize, yüreğinize, beyninize sağlık. Dosya tam istediğim gibi olmuş. Excel dosyasında düzenlenen makroyu Farklı Kaydet > Klasör Seçin > Kayıt Türü (Makro İçerebilen Özel Excel Dosyası seçerek kaydet dediğim halde, bir türlü makro dosyasını kaydedemiyorum. Benim için önemli değil. Sağlık olsun. Ben de normal excel dosyası olarak, normal çalışma sayfasına kaydediyorum. Bu arada önümüzdeki Mübarek Kadir Gecesi ile Ramazan Bayramınız kutlu olsun. Hayırlı Kandiller ve Hayırlı Bayramlar diliyorum. Allah'a emanet olun.
karagol Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları