Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > Diğer Yazılımlar > Access Örnekleri ve Bilgileri > Access Dersanesi
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Access Dersanesi Bu başlıkta eğitim ve öğretim amaçlı her türlü access dokümanını paylaşabilirsiniz.

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 01-05-2008, 17:11   #1
Taruz
Uzman

Taruz kullanıcısının avatarı

Giriş: 18/04/2007
Excel Vers. ve Dili:
Access 2010
Smile Access Penceresinin Gizlenmesi (Videolu Anlatım)

Merhaba..

Konu bir çok defa yazılı olarak işlenmiş olmasına karşın uygulaması hakkında sorular hala devam etmekte.. Konuyu pekiştirmek ve uygulamayı çalışmasında kullanmak isteyen arkadaşlarımıza yardımcı olabilmesi amacıyla daha önceden hazırlamış olduğum videoyu sunuyorum..

Bu videoda formlarımızın arka planında Access penceresinin görünmemesi için kullandığımız modülü çalışmalarımıza uygulama yöntemini görebilirsiniz..

Klasör içerisinde anlatım videosuyla birlikte, gizleme modülünün olduğu bir veritabanı ve denemeniz için anlatımda kullandığım dosyayı bulacaksınız..

Saygılarımla..

NOT : Dosya boyutu büyük olduğu için buraya eklenti olarak koymadım. Dosyayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz... (Açılan sayfada biraz bekledikten sonra sol tarafta çıkan "Click here to start download" yazan linke tıklarsanız dosya inecektir)..

Access Penceresinin Gizlenmesi
Taruz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-05-2008, 12:50   #2
Erhaninndirsek

Giriş: 25/04/2008
Excel Vers. ve Dili:
excel 2003 tr

Eyv saolasın Taruz
Erhaninndirsek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-05-2008, 22:14   #3
ASOİP

Giriş: 22/12/2007
Excel Vers. ve Dili:
2003

Verİlen Lİnk Yabanci Bİr Sİteye YÖnlendİrİyor Ancak Ben Buradan Dosyayi Nasil İndİreceĞİmİ Bİlemedİm. Yol GÖsterİr Mİsİnİz?
ASOİP Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-05-2008, 02:04   #4
Taruz
Uzman

Excel Vers. ve Dili:
Access 2010

Merhaba..

Dosya boyutu ekleme limitinden fazla olduğu için çalışmayı dosya paylaşım sitesi olan mediafire.com a yükledim. Linki tıklayıp biraz bekledikten sonra ekranın sol üst köşesinde dosyayı indirmeniz için bir ibarenin belirdiğini göreceksiniz.

Bu mesaj en son " 15-05-2008 " tarihinde saat 02:24 itibariyle Taruz tarafından düzenlenmiştir.... Neden: imla
Eski 15-05-2008, 08:07   #5
İsmail Küçükşengün

İsmail Küçükşengün kullanıcısının avatarı

Giriş: 31/08/2005
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2003 - Türkçe

Sayın Taruz;

Paylaşımınıza çok teşekkürler.

Excel XP - Türkçe
İsmail Küçükşengün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-05-2008, 13:20   #6
emturker

Giriş: 12/03/2008
Excel Vers. ve Dili:
office 2003

sayın taruz süpersiniz ellerinize sağlık çok işime yaradı.
emturker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-2009, 00:50   #7
memoli79
Altın Üye

memoli79 kullanıcısının avatarı

Giriş: 15/12/2006
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2010 Tr

Sayın Taruz çok faydalı bir anlatım olmuş yalnız bende bir program var ve 15 tane kadar form var birbirine bağlı sizin açıkladığınızı ilk açılan formda uyguladım ancak bağlantılı forumlara giderken normal access tekrar açılıyor ve ana girişte açılan form sabit kalıyor diğer formlar açık olduğu halde erişemiyorum yani bilgi girişi yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

GELECEKTE BİRGÜN GELECEK

Bu mesaj en son " 10-03-2009 " tarihinde saat 01:19 itibariyle memoli79 tarafından düzenlenmiştir....
memoli79 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-2009, 20:52   #8
Taruz
Uzman

Excel Vers. ve Dili:
Access 2010

Alıntı:
memoli79 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sayın Taruz çok faydalı bir anlatım olmuş yalnız bende bir program var ve 15 tane kadar form var birbirine bağlı sizin açıkladığınızı ilk açılan formda uyguladım ancak bağlantılı forumlara giderken normal access tekrar açılıyor ve ana girişte açılan form sabit kalıyor diğer formlar açık olduğu halde erişemiyorum yani bilgi girişi yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba..

İlk formun, Açıldığında olayına yazılan kodu diğer formlara da yazarsanız sorununuz çözülür..
Eski 13-03-2009, 00:11   #9
memoli79
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
Excel 2010 Tr

Teşekkür ederim aynen dedğiniz gibi yaptım çok harika oldu

GELECEKTE BİRGÜN GELECEK
Eski 25-04-2009, 00:42   #10
memoli79
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
Excel 2010 Tr

Sn Taruz yeni bir form ekledim ve onu da gizlemek istedim açıldığında bölümüne aynısını yazdım ama kaydedip tekrar açıyorum bu yeni yaptığım formu açarken bir uyarı penceresi çıkıyor ve aynen aynen şöyle yazıyor " form on screen" "Tamam" tamama tıkladığımda form açılıyor ama anasayfa isimli formum kaybolmuyor. Yine anasayfadan diğer iki formumu açtığımda anasayfa formu kayboluyor bunlar önceki formlarım acaba nerede yanlış yapıyorum yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler

GELECEKTE BİRGÜN GELECEK
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları