Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > Diğer > Serbest Kürsü
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Serbest Kürsü Bu başlıkta önemli gördüğünüz konulardaki mesajlarınızı yada duyurularınızı diğer üyelerimizle paylaşabilirsiniz.

Özel Arama

Anket Sonuçları: Excel sadece Kitap-CD içeriklerini takip ederek geliştirilebilir mi?
Evet 136 27.42%
Hayır 360 72.58%
Oylayanlar: 496. Bu ankette oy kullanamazsınız

Kapalı Konu

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 30-11-2004, 22:36   #1
xlsx
Misafir

Varsayılan Excel Öğrenmeye Nasıl Başladınız?

Selam
Excel ögrenenler ya da yeni başlayanlar her zaman excel'i nasıl öğrenebileceklerini ve nereden başlamaları gerektiğini merak ederler.(Kitap-Kurs-Net vb..)
Sizce nasıl ve nereden başlamalı?
İleri derece bilenler nasıl bu hale geldiler.?
Nasıl daha fazla geliştirilebilir?
Faydalı olabileceğini yön göstereceğini düşünüyorum..
Sizce?

Eski 01-12-2004, 15:42   #2
xlsx
Misafir

Kitap ile birlikte pratik yaparak çalışmak gerçekten faydalı olabiliyor.(Kurs'a gidemeyenler için alternatif)

Ã?ğrenmeye başladığınızda çalıştığınız her dosyayı bir klasör açıp orada saklamak da faydalı olabilir.Daha sonra bu dosyaları açıp tekrar üzerinde pratik yapabilirsiniz.

2. olarak da Excel'i öğrenmeye başladığınızda File-Edit-View...bu başlıkların icersindeki altbaşlıkları tektek girerek kontrol etmek de yararlı olabilir.
Excel kurcalandıkça biliyorum diyenler için de yeni şeyler öğrenebilecek bir program.

Eski 01-12-2004, 16:05   #3
Misafir

Size katılıyorum.Bende o şekilde bir kitap aldım ve karşıma çıkan problemleri çözerek öğrendim bu şekilde uygulayarak öğrenmek daha kalıcı oluyor.

Eski 01-12-2004, 17:15   #4
zimamdar

Giriş: 03/08/2004

Alıntı:
2. olarak da Excel'i öğrenmeye başladığınızda File-Edit-View...bu başlıkların icersindeki altbaşlıkları tektek girerek kontrol etmek de yararlı olabilir.
Bende bu şekilde öğrenmiştim en zevklisi de Araçlar / Makro / Yeni Makro Kaydet tıkladığımda çok eğlenmiştim. Daha sonra internet de yani bu sitede öğrendiklerinize yenilerini eklemeye devam edebilirsiniz.
Eski 02-12-2004, 16:45   #5
xlsx
Misafir

İyi excel bilgisi olan arkadaşlarımız burada yazarlarsa bu yazıları okuyan ve iyi birer excel kullanıcısı olmak isteyen diger arkadaslarımıza da bu fikir ve görüşlerin paylaşımıyla yol gösterici olabileceklerinidüşünüyorum.

Eski 11-12-2004, 22:43   #6
Levent Menteşoğlu
Administrator

Levent Menteşoğlu kullanıcısının avatarı

Giriş: 13/10/2004
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2010-Türkçe

Excel ile ilk tanışmam 95 veya 96 yılıydı. o dönemde ilk bilgilerimi bu programı kullanan arkadaşlardan almıştım. Sonradan kendi kendime deneme-yanılma metodunu kullanarak bir çok yeni özelliklerini keşfetmiştim. O dönemde excelde dialog box özelliği çok ön plandaydı vba alt yapısı olmadığından bu özelliğini kullanarak, bugün userformlar kullanarak yapılan çalışmalara benzer çalışmalar yapardık. Excelin bana çok şey öğreten bir özelliğide, yeni makro kaydet özelliğidir. Yapılan işlemlerin kod karşılıklarını otomatik veren bu özelliğinden bugünde istifade etmekteyim. Fakat bu site ile tanıştıktan sonra excel ve vba kodları ile ilgili çok daha fazla şey öğrenmem gerektiğini anladım. Bu site excelle tekrar uğraşmaya başlamama neden oldu. Artık internete, neredeyse sadece excel bilgilerini paylaşmak ve yeni şeyler öğrenmek için giriyorum. Ne mutluki, bilgilerini belki bir teşekkürden başka karşılık beklemeden, paylaşan insanların olduğu böyle siteler var artık. Ne mutluki yeni paylaşımcı dostlar ile tanışma imkanı var artık. Excele yeni başlayanların veya kendilerini geliştirmek isteyenlerin soru sorup cevap alabileceği siteler var artık. Kısaca ne mutluki internet var artık.

"Biz burada hep beraber, sevginin,saygının, alınterinin, mutluluğun makrosunu yazıyoruz. " Kaylan
Levent Menteşoğlu Çevrimdışı  
Eski 12-12-2004, 09:25   #7
Hüseyin
Administrator

Giriş: 01/06/2004
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2010 - Türkçe

İyi bilenlere sorulmuş soru ama hadi bende bir cevap yazayım.

Exceli 1995 te tanıdım. Askerlik görevime biraz gecikmeli olarak başladım. Polatlı Topçu ve Füze Okulunda tercüman olarak görev yapıyordum. Bulunduğum şubede bilgisayarlar mevcuttu. Bende boş zamanlarımda oturup Excelin yardım menülerini okudum. Okuduğumu uygulamaya çalıştım. Bu şekilde aylarca uğraştım ve bir excel temelim olmuştu. Sonlara doğru tercümanlıktan Excel uzmanlığına "terfi" etmiştim. Şaka bir yana Okulda Exceli en iyi bilenlerden biri olmuştum.

Burdan sonrası uygulama ile gelişti. Eğer uygulama örneği bulmakta sıkıntı çekiyorsanız forumu takip edin ve seviyenize uygun soruları kendiniz çözmeye çalışın, cevapları almadan kendiniz deneyin ve sonra gelen cevaplarla karşılaştırın.

Ancak ne yaparsanız yapın Excelin kendi içindeki yardım bilgilerinden faydalanmayı öğrenin.

LÜTFEN EXCEL SORUSU SORMAK İÇİN EKLEMEYİN.
ÖZELDEN SORU YANITLAMIYORUM!!!

Hüseyin Çevrimdışı  
Eski 14-12-2004, 17:12   #8
danersin

Giriş: 29/09/2004
Excel Vers. ve Dili:
Excel 2002 TR

Konu ile ilgisiz ama Hüseyin bey ne anılar canlandırdınız Polatlı deyince bir bilseniz. 98'de oradaydım. Acıkırı, Bahtiyar, Hasan üsteğmenleri, arkasından Hakkari dağlarını.. Bende dağ başında çadırda bir astsubay tarafından yapılmış karavana(iaşe) takibi için yapılmış bir makroyu incelerken makrolara merak sarmıştım. Ondan önce (sade) excel kullanıyordum...Merak sardım ama uygulama yapmayınca merakla kalıyor.
Eski 14-12-2004, 19:06   #9
Haluk
Özel Üye

Giriş: 07/07/2004
Excel Vers. ve Dili:
Office 2010 - İngilizce

heh heh heee.....

Polatlı - Acıkır deyince ve o zamanlardaki bölük komutanı Ütğm.'i hatırlayınca bende de bazı anılar canlanıyor ama benimkiler pek olumlu değil maalesef .....

Ben '87 de oradaydım, 191.dönem
Eski 14-12-2004, 21:16   #10
xlsx
Misafir

Excel icin bu ve benzeri siteler sanırım cok faydalı olabiliyor.Zira bazen alternatif çözümler bulamadıgımızda forum aracılıgıyla danışıp ve belki de aslında cevabını bildigimiz ancak o an baktıgımız pencereden göremedigimiz çok nokta olabiliyor.
Bu sitede sıklıkla karsılasılan bir durum değil mi zaten bu.

Kapalı Konu

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları