Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Excel'e Yeni Başlayanlar
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Excel'e Yeni Başlayanlar Excel kullanmaya yeni başladıysanız sorularınızı buraya gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 14-02-2018, 09:19   #1
Emre Çinkılınç
Altın Üye

Giriş: 29/12/2017
Excel Vers. ve Dili:
Excel başlangıç
Varsayılan Yıllık nöbet listesi - yardım

Günaydınlar, iyi çalışmalar. Arkadaşlar ekte 2 ayrı excel listesi sunuyorum. Benim excel listemin adı "Nöbet". İkinci excel listesi ise sitemizde üstadın bir arkadaşa nöbetlerle ilgili yaptığı bir çalışma örneği. Bu örneğin excel adını üstad diye belirttim. Üstadın örneğinde solda isimler yazılı ve butona tıklandıkça isimlerin yerleri sürekli değişmekle. Benimde isteğim buna benzer. Benim Nöbet listemde ortalama 288 kişi var. Bu kişi sayısı azalıp artması da mümkün. Listede Sayfa1 deki ad soyad ve bulunduğu birim ile birlikte yan yana 2 kişi olacak. Soldakiler Ceza bölümünde çalışanlar, sağdakiler Hukuk bölümünde çalışanlar. Nöbet Listesi sayfasında örnekleme yapılmış şekilde. Ancak dikkat çekmek istediğim konu Nöbetçi Ceza ile Nöbetçi Hukuk bölümü karıştırılmamalı. Yani Sayfa1 deki yan yana olan isimler karışmamalı. Ceza olanlar ceza bölümüne, hukuk olanlar hukuk bölümüne eklenmeli. Bu listemiz yıllık yenileniyor daha doğrusu kişi sayısı bitene kadar uzayabiliyor yani 1 yılı da geçebilir. Her yeni liste yapıldığında aynı kişiler aynı gün tutmamalı. Değişkenlik olması gerekiyor. Ancak asıl önemli nokta şu ki haftasonu nöbet tutmuş kişiler bir sonraki düzenlenecek nöbet listesinde hafta içine denk getirilmeli. Açıklayıcı şekilde anlatabilmişimdir umarım. Listeyi anlatabildiğim şekilde yapabilecek üstadlardan rica ediyorum. Tekrardan iyi çalışmalar diliyorum, teşekkür ederim.
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: xls NÖBET LİSTESİ.xls (110.5 KB, 5 Görüntülenme)
Dosya Türü: xls üstad.xls (43.5 KB, 11 Görüntülenme)
Emre Çinkılınç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-02-2018, 14:01   #2
Emre Çinkılınç
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
Excel başlangıç

Konu güncel. Olumlu/olumsuz cevap bekliyorum, istediğimin imkânı var mıdır acaba?
Eski 15-02-2018, 07:42   #3
Emre Çinkılınç
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
Excel başlangıç

Günaydın, iyi çalışmalar. Cevap verebilecek kimse yok mu acaba?
Eski 16-02-2018, 16:16   #4
hakankilic
Altın Üye

Giriş: 20/09/2005
Excel Vers. ve Dili:
2013 - Türkçe

Üstad güzel yapmış. Tebrik ederim. Keşke bir önceki ayın verilerini alıp tuttuğu nöbet sayısına göre ve cuma , cumartesi ve pazar günü tutmasına göre bir sonraki ayı yazıp nöbetleri yazsa. Birde bir kişi için örneğin 1 mart 2018 ile 10 mart 2018 izin , 15 mart 2018 ile 25 mart 2018 arası hastane gibi vukuat girildiğinde bu tarih aralığında nöbet yazmasa. iyi olmazmı?
hakankilic Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski Bugün, 08:36   #5
Emre Çinkılınç
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
Excel başlangıç

Alıntı:
hakankilic tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Üstad güzel yapmış. Tebrik ederim. Keşke bir önceki ayın verilerini alıp tuttuğu nöbet sayısına göre ve cuma , cumartesi ve pazar günü tutmasına göre bir sonraki ayı yazıp nöbetleri yazsa. Birde bir kişi için örneğin 1 mart 2018 ile 10 mart 2018 izin , 15 mart 2018 ile 25 mart 2018 arası hastane gibi vukuat girildiğinde bu tarih aralığında nöbet yazmasa. iyi olmazmı?
Üstadın yaptığı liste gerçekten çok güzel. Benim listemde de aynı şekil uygulama olabilir ama galiba üstadlar çok yoğun ya da görmediler henüz..
Eski Bugün, 17:34   #6
huseyinvurkan

Giriş: 12/08/2007
Excel Vers. ve Dili:
2003 türkçe 2016 türkçe

Merhaba şu dosyaları dosyatc gibi harici bir linkten paylaşsanız da bizler de görebilsek nasıl olur.
huseyinvurkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları