Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Excel'e Yeni Başlayanlar
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Excel'e Yeni Başlayanlar Excel kullanmaya yeni başladıysanız sorularınızı buraya gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 21-09-2017, 13:49   #1
hakankilic
Altın Üye

Giriş: 20/09/2005
Excel Vers. ve Dili:
2013 - Türkçe
Varsayılan whatsapp da otomatik veri gönderimi

Kolay gelsin. Saygıdeğer hocalarım. Bende bir yoklama programı var bu programı pdf formatına çevirim her gün aynı saatte Whatsapp dan belirli bir kişiye gönderen program nasıl olabilir. Yada, bir butona basınca gönderende olabilir. Tablonun yanında bir butona basıp bir klosöre pdf halinde kayıt yaptırabiliyorum. Ancak bunu whatsapp'dan nasıl otomatik olarak bir kullanıcıya gönderebilirim? Teşekkür ederim.
hakankilic Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-09-2017, 21:35   #2
Zeki Gürsoy
Uzman

Zeki Gürsoy kullanıcısının avatarı

Giriş: 30/12/2005
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 (64 bit) - Türkçe

"web whatsup" ile belki yapılabilir.

gursoyzeki@gmail.com

Zeki Gürsoy Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-09-2017, 23:12   #3
hasankardas
Altın Üye

Giriş: 14/08/2006
Excel Vers. ve Dili:
Evde 2007-İşte 2010

macro programları ile yaptırabilirsin. örneğin mini macro programı
hasankardas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-02-2018, 15:30   #4
hakankilic
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
2013 - Türkçe
Varsayılan Excel den Whatsapp Web arasında bir program

Youtubeda gezinirken böyle bir program buldum. Ancak programı çalıştıramadım. Sanırım Whatsappweb html kodlarında mesaj kutusu bölümünde bir düzenleme yapmış. Düz metin yapıştırma ile ilgili. Programı çalıştırıyorum chrome dan Whatsapp Web açılıyor ancak mesajı gönderemiyorum hata yapıyor. İlginize şimdiden teşekkür ederim.
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: xlsm Excel e whatapp.xlsm (27.6 KB, 22 Görüntülenme)
Eski 14-02-2018, 10:49   #5
hakankilic
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
2013 - Türkçe
Varsayılan Çözüldü.

Arkadaşlar sonunda sorunu çözdüm. Bilgisayarınıza Firefox indirin. Whatsapp web üzerinden açın. Programı çalıştırın. Tüm mesajlar gönderiliyor. Saygılarımla.
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: xlsm Excel e whatapp.xlsm (28.5 KB, 68 Görüntülenme)
Eski 19-03-2018, 10:19   #6
vahsi_sel
Altın Üye

Giriş: 21/09/2011
Excel Vers. ve Dili:
2011

Alıntı:
hakankilic tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar sonunda sorunu çözdüm. Bilgisayarınıza Firefox indirin. Whatsapp web üzerinden açın. Programı çalıştırın. Tüm mesajlar gönderiliyor. Saygılarımla.
merhaba toplam aynı anda kaç kişiye mesaj gönderilebiliyor acaba?
vahsi_sel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-03-2018, 10:58   #7
hakankilic
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
2013 - Türkçe

tek tek gönderiyor. Sonsuz sayıda ama doğru olarak listeyi yazarsan hepsine gönderir. Bizzat denedim.
Eski 20-03-2018, 19:46   #8
vahsi_sel
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
2011
Varsayılan excel e whatsapp

hocam istediğim şey şu ben istediğim dataları sisteme işlediğimde program whatsapp web açıyor sonrasında yazdığım mesajı benim data olarak yüklediğim numaralara tek tek yazıyor atıyor ancak yüklediğim dataların içerisinde olan numaralardan hepsi whatsapp kullanmıyor burda hata veriyor numarayı bulamadığında bir alt satırı denemek yerine whatsapp web de numarayı bul kısmında yanına devam ediyor. benim istediğim whatsapp webde benim excele işlediğim numaralardan whatsapp kullanmıyan varsa geri dönüp bir alt satıra baksın yoksa bir alt satır yoksa bir alt bu şekilde sorgulayıp kontrol ederek gitsin bunu yapabilirmisiniz mümkünmüdür? birde textbox ın içine resim veya video gibi dosyalarda ekleyebilirmiyiz örneğin mesaj yazdın altınada resim yada video ekledin whatsapp' ın kendinde yaptığı gibi şimdiden elinize emeğinize sağlık çok teşekkürler.
Eski 23-03-2018, 17:40   #9
vahsi_sel
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
2011

bana yardım edebilecek kimse yokmu değerli hocalarım üstadlarım...
Eski 25-03-2018, 21:38   #10
vahsi_sel
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
2011

değerli hocalarım textbox içine dosya nasıl ekleyebilirim resim dosyası eklemek istiyorum destek olurmusunuz?
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları