Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Excel'e Yeni Başlayanlar
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Excel'e Yeni Başlayanlar Excel kullanmaya yeni başladıysanız sorularınızı buraya gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-04-2018, 09:26   #1
metince54
Altın Üye

Giriş: 08/12/2009
Excel Vers. ve Dili:
türkçe
Varsayılan Veri çekme (olay biraz karışık bilirkişilerden destek gerekli)

haftalık olarak kontrol formu hazırladım. sıcak su ve kaloriferleri kontrol ediyorum. önce birlikte yazdım sonradan olası durumları takip amaçlı sıcak su ve kalorifer değerlerini ayrı yazdım. sorgulama için bir sekme hazırladım. orada yazdığım eşanjör dairesi ismiyle en düşük ve en yüksek kalorifer,sıcak su değerlerinin yazılmasını istiyorum. değerlerin tarihi ve kim kontrol ettiğinide.
eşanjör daireleri 2 grubdan oluşmaktadır a ve b diye. dosyayı yükleyeceğim ,akşamada başkaları bakması adına başka sitelerden yükleme yapacağım. şimdiden herkese teşekkürler.
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: xlsx A VE B GRUBU SICAK SU VE KALORİFER KONTROL FORMU.xlsx (115.3 KB, 10 Görüntülenme)
metince54 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-04-2018, 15:17   #2
muygun
Özel Üye

muygun kullanıcısının avatarı

Giriş: 06/07/2004
Excel Vers. ve Dili:
Excel-2003 Türkçe

Merhaba;
Makro çözümlü eki deneyin.
İyi çalışmalar.
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: zip metince54-A VE B GRUBU SICAK SU VE KALORİFER KONTROL FORMU.zip (130.4 KB, 25 Görüntülenme)
Eski 04-04-2018, 11:01   #3
metince54
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
türkçe

Hocam elinize kolunuza sağlık. bir şey daha isteyebilir miyim. sorgulamada ben tarih yazıp o tarihten sonrakileri sorgulatma şansımız var mı.
sıcaklıklar düştükten sonra çalışma ile yükseltiyoruz. tarih belirlemesi yaparsak en düşük ve en yüksek değerler güncellemiş olacaktır.
şimdiden çok teşekkür ederim
Eski 05-04-2018, 08:16   #4
metince54
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
türkçe

Hocam sizden birşey daha isteyebilir miyim. sorgulamada tarih belirlemesi yapılarak o tarihten sonraki bana ortalamaları ve min,max değerlerini verebilir mi.

çalışan sistemde değişiklik yapılıp sıcaklıklar yükselmektedir. bende o tarih sonrası değişimleri kontrol etmek amaçlı istiyorum. şimdiden teşekkür ederi
Eski 06-04-2018, 11:52   #5
muygun
Özel Üye

Excel Vers. ve Dili:
Excel-2003 Türkçe

Merhaba;
Ortalama isteğinizi pek anlamasamda eki deneyin.
(tablo ortalaması mı yoksa mak ve min ortalaması mı? ne t değil.)
İyi çalışmalar.
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: zip metince54-A VE B GRUBU SICAK SU VE KALORİFER KONTROL FORMU-1.zip (131.4 KB, 9 Görüntülenme)
Eski 06-04-2018, 12:48   #6
metince54
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
türkçe

Öncelikle elinize sağlık güzel yapmışssınız. benden kaynaklı tarihler srıa ile değil onu ben düzeltecem oradan tarihleride veri doğrulama yapacağım. ortalama dedğim seye gelirsek.misal a grubu kalorifer ortalaması en yüksekle en düşük değilde o tarihler arasındaki değerlerin ortalaması demiştim. siz min max ortalaması aldınız. örnegin 1 ocak ile 29 ocak yazıldığında bu arada ki toplam değerlerin ortalaması olacaktı. yapabilirseniz sevinirim. tekrardan ayrıaca teşekkür ederim ilgi alakanız için
Eski 06-04-2018, 13:20   #7
muygun
Özel Üye

Excel Vers. ve Dili:
Excel-2003 Türkçe

Merhaba;
O halde SORGULAMA sayfası J:M aralığını silin.
SICAKLIK başlığı üzerinde basit bir formül işinizi görür.
İnceleyin.
İyi çalışmalar.
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: zip metince54-A VE B GRUBU SICAK SU VE KALORİFER KONTROL FORMU-2.zip (131.3 KB, 5 Görüntülenme)
Eski 06-04-2018, 13:27   #8
metince54
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
türkçe

Hocam tarihler yazınca sadece max değerleri çıkıyor. ben sizin için tarihleri düzelteyim. koşullu biçimlendirmeyi yapayım tekrar yükleyim sizin için zaman kaybı olmasın.ben b23 için denediğimde 2 tarih arası olunca max min değerlerinde sorun oluyor tek tarihte sorun olmuyor

2 tarih arasında sıcak su,kalorifer değerleri min ,max, 2 tarih arasındaki ortalaması ((min+max)/2 değil)

ben tarihleri düzenlediğim de datada ki tarihler etkilenir mı formüller bozulur mu? şimdiden teşekkürler.
Eski 06-04-2018, 13:52   #9
metince54
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
türkçe

dosyayı revize ettim sanırım bir aksaklık yok. şimdiden teşekkür ederim.
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: xls revize.xls (511.5 KB, 2 Görüntülenme)
Eski 06-04-2018, 13:55   #10
metince54
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
türkçe

Alıntı:
muygun tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba;
O halde SORGULAMA sayfası J:M aralığını silin.
SICAKLIK başlığı üzerinde basit bir formül işinizi görür.
İnceleyin.
İyi çalışmalar.
hocam tekrardan hatirlatayım sıcaklıkların ortalaması a grubu yada b grubu kalorifer ya da sıcak su sayfalarındaki girilen 2 tarih arasındakini ortalamasını alacaktı
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları