Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Excel'e Yeni Başlayanlar
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Excel'e Yeni Başlayanlar Excel kullanmaya yeni başladıysanız sorularınızı buraya gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 04-12-2017, 16:37   #1
cbk90

Giriş: 16/06/2015
Excel Vers. ve Dili:
2010 türkçe
Question Userform sayfa yönlendirme

Arkadaşlar merhaba bu işlerde acemiyim kendi şirketimizde kullanmak için bir userform yaptım ve bu userformda adres,ürün listesi gibi butonlar var örneğin adres butonuna basıldığında userform kapansın ve adres sayfasına gitsin adres sayfasındada ana sayfa butonu ile tekrar userform a dönsün istiyorum fakat bir türlü yapamadım bu konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum şimdiden herkeze teşekkür ederim.
cbk90 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-12-2017, 18:33   #2
cems
Altın Üye

cems kullanıcısının avatarı

Giriş: 02/09/2005
Excel Vers. ve Dili:
office 2003 tr + office 2010 tr

Foruma hoş geldiniz

Userform kullanıldığında sayfaya dönmeye gerek yok , zaten userformda kaydet tuşuna basınca baglanmıs kodlar yardımı ile üstündeki verileri sayfaya kaydedecektir. Her satır için bir buton yerine , bütün textboxların içeriğini sayfaya yerli yerince gönderen tek bir buton kullanılmalıdır.

Ya da ben öyle istiyorum derseniz ; form düzenleme esnasında userformu kapatmasını istediğiniz tuşa çift tıklayın ve otomatik gelen iki satırın arasına :

Kod: (Rahat kopyalayabilmeniz için tüm kodu seçmenizi sağlar)
unload userform1
sheets("adres").select
sayfada işiniz bitip userforma dönmek için de sayfadaki tuşun altına

Kod: (Rahat kopyalayabilmeniz için tüm kodu seçmenizi sağlar)
userform1.show
Yazıp kaydet tuşuna basın.

Userformla doğru işlem yolunu bulmak için forumda userform bul userform sil userform kaydet kelimelerini aratın.

Siteye dosya eklemek isterseniz zip halinde sıkıştırıp www.dosya.tc gibi bir dış servera yükleyip indirme linkini burada paylaşın ve sorunuzu mesajınızda net anlatın ki, sürekli gitgel mesaj olmasın.

Bu mesaj en son " 04-12-2017 " tarihinde saat 18:39 itibariyle cems tarafından düzenlenmiştir....
cems Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-2017, 12:14   #3
cbk90

Excel Vers. ve Dili:
2010 türkçe

Öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederım fakat ben yapamadım dosyayı yükleme için kayıt ettim ve eklıyorum yardım eder ve bu konuda bir yol gösterirseniz sevinirim. Kolay gelsin

http://s8.dosya.tc/server5/1pf9ap/YE...Kopya.zip.html
Eski 05-12-2017, 14:56   #4
cems
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:

Belki böyle daha derli toplu olur , bir inceleyin .

Etiketler sayfa başlıklarını otomatik alıyor. Müşteri ve ürün sayfalarında bu özelliği koydum , diğerleri henüz ; bu şekli ile devam etmek istermisiniz bilemeyeceğimden yapmadım .

Sizin tablonuzda işin doğası gereği olması gerekli bilgiler yok. Bu nedenle , formun altındaki sayfa başlıklarını ana başlıklarına uygun olarak değiştirirseniz anlamlı bir devam etme olabilir.

Ya da siz Musteri sayfasını örnekleyerek devam etmek isteyebilirsiniz.

http://s8.dosya.tc/server5/3lav73/SIPARISS.rar.html
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: xlsm SİPARİŞŞ.xlsm (46.2 KB, 3 Görüntülenme)
Eski 05-12-2017, 16:32   #5
cbk90

Excel Vers. ve Dili:
2010 türkçe
Question

walla üstadım sen öyle bir şey yapmıssınkı ağzım açık baktım gayet güzel olmuş istediğimin çok çok üstünde fakat benım öyle çok bi bilgim yok bu konular hakkında açıkçası müşteri kısmını örnek alarak da yaptığımda hep bir sıkıntılar yaşadım başlıklar falan az çok yeterlı senden ricam diğer sayfalarıda müşteri sayfası gibi düzenleyebilirmisiniz ???
Eski 05-12-2017, 17:00   #6
cems
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:

Alıntı:
cbk90 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
diğer sayfalarıda müşteri sayfası gibi düzenleyebilirmisiniz ???
Mesele de bunda zaten , userformla ilgilenmeyin. Siz sayfalardaki başlıkları işinizin mantığına göre düzeltin ben onu istedim ,zira firma tamam da üründü( cukulota mı soğan mı kg mi litre mi vs ) siparişti ( kiloyla mı kutuyla mı cuvalla mı vs ) sevkiyattı (nereden nereye hangi nakliye türü ile araç kimin kaça her kalem maloluyor vs ) bunların ne içerdiğini ben bilemem siz bilirsiniz.

Sayfaları, sayfa adına uygun olarak başlıklarsanız ben anladığım kadarı ile devam ettiririm elden geldiğince . Aklınıza gelen boyalı kolonları geçse de önemi yok , onemli olan düzgün ve sonradan ek gerekmeyen bir şeyi ilk kerede çıkarmak.

Bu mesaj en son " 05-12-2017 " tarihinde saat 17:34 itibariyle cems tarafından düzenlenmiştir....
Eski 06-12-2017, 08:02   #7
cbk90

Excel Vers. ve Dili:
2010 türkçe

yardımlarınız için gerçekten bir kez daha teşekkür ederim dediğiniz gibi başlıkları ve sayfa içerisinde notlar ile yazdım şimdiden emeğinize sağlık.

http://www.dosya.tc/server10/p7ewdd/SIPARISS.zip.html
Eski 06-12-2017, 11:52   #8
cems
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:

Alıntı:
cbk90 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
başlıkları ve sayfa içerisinde notlar ile yazdım
İnceledim, üzerinde bir çalışalım , kısa bir zaman izin verirsen işe yarar bir şeyler çıkartmış oluruz. Zor bir dosya değil .
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları