Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Excel'e Yeni Başlayanlar
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Excel'e Yeni Başlayanlar Excel kullanmaya yeni başladıysanız sorularınızı buraya gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 12-10-2017, 10:21   #1
cems
Altın Üye

cems kullanıcısının avatarı

Giriş: 02/09/2005
Excel Vers. ve Dili:
office 2003 tr + office 2010 tr
Varsayılan Userform Listboxta çoklu combobox süzmede type mismatch hatası

Ekte bir örnek userform üzerinde 1 listbox ve 4 combobox vardır.

Amaç : listbox taki veriyi soldan sağa hiyerarşik olarak süzmek. Yani önce 1ci sütun, bununla gelenleri 2ci sütunda süzmek , bununla gelenleri 3cü ve bununla gelenleri 4cü sütunla süzmek.

Sorunlar :
sorun 1 : listbox başlıkları gelmiyor

sorun 2 : initialize halinde listbox sütunları verileri kaydırıp çoğaltarak karma karışık alıyor

Sorun 3 : Comboboxlar .clear açıkken tek başlarına doğru süzme yapıyor ancak , süzülmüş veriyi silmeden yeniden süzdürmek istiyorum

Sorun 4 : Comboboxlar boşaltııldığında sayfadaki veriler listboxa geri dönmeyip type mismatch : 13 hatası veriyor.

Sorun 5 : Veri tipi değiştiğinde
veri sütunu yazı olduğunda
veri sütunu sayı olduğunda
veri sütunu ondalık sayı kuruşlu para birimi olduğunda
veri sütunu tarih olduğunda
integer yerine doğru olarak nasıl değişken tanımlamak gerek ..

Sorun 6 : Comboboxlarda veriyi sayfadan alıyor , ancak nasıl listesi benzersizleştirilebilir ...

Sorun 7 : Tabloda olmasa da , iki tarih arası süzmek için mevcut süzme kodlarında nasıl bir
değişiklik yapılması gerek ?

Soruyu oluşturmadan önce site içinde ve dışındaki örnekleri inceledim , ancak bu örnek dosyadaki sorunları bir şekilde yaşattıklarından , asıl dosyamla değil ama sorunları listeleyen buradaki örnekle sormayı seçtim.

Asıl dosyam şuradadır , ancak ilgi görmedi ..

http://www.excel.web.tr/f14/userform...tml#post912743
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: xlsm comboboza gore listboxa veri getir hatası .xlsm (32.1 KB, 6 Görüntülenme)

Bu mesaj en son " 12-10-2017 " tarihinde saat 10:32 itibariyle cems tarafından düzenlenmiştir....
cems Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-2017, 21:27   #2
cems
Altın Üye

cems kullanıcısının avatarı

Giriş: 02/09/2005
Excel Vers. ve Dili:
office 2003 tr + office 2010 tr

Çok zor olmayan , önemli bir örnek olarak sitede kalabilecek geleceği açık bir soru gibiydi...
cems Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları