Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi


Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Excel'e Yeni Başlayanlar
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Excel'e Yeni Başlayanlar Excel kullanmaya yeni başladıysanız sorularınızı buraya gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama


Yanıtla
 
Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 28-05-2013, 11:44   #1
canlaracan
 
Giriş: 27/08/2007
Şehir: izmir
Mesaj: 41
Excel Vers. ve Dili:
2007
Varsayılan Sınav analiz çalışması

Sınav analiz çalışmasında analiz_A sayfasında E46 ile AC46 satırların da, Analiz_A sayfasındaki “soruların çözülme yüzdesi” yani E43 ile AC43 arasındaki veriler ile Analiz_B sayfasındaki “soruların çözülme yüzdesi” yani E42 ile AC42 arasındaki verileri toplayıp iki ye bölünecek.
Ancak Sorular sayfasında görüldüğü gibi A gurubundaki 1. Soru, b gurubunda 25. soru olmaktadır. Aynı durum Analiz_A E43 hücresi, Analiz_B AC42 denk gelmektedir.
Fakat bazen 20 soru yada 15 soruluk sınav da bu sıralamanın yeri değişmektedir. Bu durum Analiz_b sayfasında E2 ile AC2 satırlarında görülmektedir. Eğer sorular sayfasında 20 soruluk sınav soruları hazırlanırsa otomatikman Analiz_b sayfasında E2 ile AC2 satırlarında da 20 soru görülmekte ve 20. soru A Grubunda 1. Soru olmaktadır.
İşte aynı sıralama analiz_A sayfasında E46 ile AC46 satırların da yapmaya çalışıyorum. Fakat 20 soruluk sınava göre yapabildim. Eğer sınav soruları 25 adet yada 15 adet olursa, bu sıralamayı nasıl yapabilirim.
Amacım Analiz_A ve Analiz_B sayfalarındaki “soruların çözülme yüzdesi” toplamını alıp ikiye bölüyorum ve sonucunda da Grafik sayfasındaki “ Soruların çözülmesine göre grafik yapmaya çalışıyorum. Çalışma dosyası ektedir
saygılarımla
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: xls 8 C 2. Dönem 2. Sınav Analizleri - git.xls (188.0 KB, 19 Görüntülenme)
canlaracan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla


Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı


Saat 05:21


Bu forum Elit NET - www.elitnet.com.tr tarafından sunulmaktadır.

Excel Eğitimi - Mobil Uygulama - Çorlu - Çorlu Web Tasarım -- Beylikdüzü mali müşavir - Beylikdüzü mali müşavir - Lingerie - Dyeing Machine - Karton Bardak- Karton Bardak- Çorlu Dil Konuşma Terapisti- Çorlu Dil Konuşma Terapisti- Çorlu Konuşma Terapisti- Çorlu Konuşma Terapisti- Çorlu Özel Eğitim- Site Yönetimi- Pronet Tekirdağ- Çorlu Kamera- Pronet Edirne- Pronet Çorlu- Çorlu Araç Takip- Rampa- Çorlu İnternet Sitesi- Çorlu Sürücü Kursu- Şişli Avukat- Çorlu Etüt- İstanbul Botanik- Çorlu Sigorta- Kağıt Bardak- Kağıt Bardak- Çorlu Havuz- Çorlu Havuz- Çorlu Perde Yıkama- Okul Danışmanlık- ADR'li taşıma kabı imalatı- Mekanik Tesisat- Çorlu Grafik Tasarım- Çorlu Sondaj- Çorlu Etüt- Futbol Cafe- Beylikdüzü Temizlik- Çorlu Kurs- Çorlu Ders- İzmit Mimar- Hurda Bakır Kablo- Hurda Bakır Kablo- Çorlu Pronet- Çorlu Yönetim- Çorlu Apartman Yönetimi- Çorlu Marangoz- Çorlu Avukat- Çorlu Su Arıtma- Çorlu Kompresör- İstanbul İnşaat-
Powered by vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Advertisement System V2.6 By   Branden