Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Excel'e Yeni Başlayanlar
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Excel'e Yeni Başlayanlar Excel kullanmaya yeni başladıysanız sorularınızı buraya gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 10-01-2018, 15:05   #1
nongeyikm
Altın Üye

Giriş: 07/11/2005
Excel Vers. ve Dili:
excel 2010
Varsayılan listeleme hk.

Sn. arkadaşlar,

Ekli dosyada 3 güne ait örnek puantaj yaptım. Bu puantajların sayısı her ayın günleri sayısında olacak. Günü geldikçe manuel olarak oluşturacağım. Amacım dosya içindeki tüm sayfalarda yer alan sicillerin F12:Y48 aralığındaki değerlerini toplayarak İCMAL sayfasında ve belirttiğim formatta (çizgiler olmayacak) listelemek.

İCMAL sayfasında örneği gösterdim.

Not : sayfalardaki X değeri sayarak icmal sayfasında toplanmalı.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: xlsx Puantaj.xlsx (93.3 KB, 17 Görüntülenme)

Bu mesaj en son " 11-01-2018 " tarihinde saat 07:32 itibariyle nongeyikm tarafından düzenlenmiştir....
nongeyikm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-2018, 16:27   #2
nongeyikm
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
excel 2010

sanırım üstadlarımız burada yoklar
Eski 11-01-2018, 17:30   #3
Ömer BARAN
Uzman

Giriş: 08/03/2011
Excel Vers. ve Dili:
Office 2013 TÜRKÇE

Merhaba.

-- İCMAL sayfası ile diğer sayfaların birebir aynı yapıda olduğu,
-- İCMAL sayfası ile diğer sayfalardaki personel listelerinin de birebir aynı (sıralaması dahil) olduğu
varsayılırsa İCMAL sayfasına ekleyeceğiniz bir düğme/şekil ile aşağıdaki kod'u ilişkilendirerek kullanabilirsiniz.
.
Kod: (Rahat kopyalayabilmeniz için tüm kodu seçmenizi sağlar)
Sub ICMAL()
Set i = Sheets("İCMAL")
i.Range("B12:Y47").ClearContents
Application.ScreenUpdating = False: Application.Calculation = xlCalculationManual
For shf = 1 To Sheets.Count
    If Sheets(shf).Name <> "İCMAL" Then _
    Sheets(shf).Range("B12:E47").Copy i.Cells(i.Cells(Rows.Count, "BA").End(3).Row + 1, "BA")
Next
ison = i.Cells(Rows.Count, "BA").End(3).Row
i.Range("BA2:BD" & ison).Sort i.[BA1], xlAscending
i.Range("BA2:BD" & ison).RemoveDuplicates Columns:=1, Header:=xlNo
i.Range("BA2:BD" & i.Cells(Rows.Count, "BA").End(3).Row).Copy
i.[B12].PasteSpecial Paste:=xlPasteValues
i.Range("BA2:BD" & ison).Clear

For sat = 12 To i.[B11].End(xlDown).Row
    For shf = 1 To ThisWorkbook.Worksheets.Count
        If Sheets(shf).Name <> "İCMAL" Then
            sson = Sheets(shf).[B11].End(xlDown).Row
            If WorksheetFunction.CountIf(Sheets(shf).Range("B12:B" & sson), i.Cells(sat, "B")) > 0 Then _
                ssat = WorksheetFunction.Match(i.Cells(sat, "B"), Sheets(shf).Range("B12:B" & sson), 0)
                For sut = 6 To 25
                    If Sheets(shf).Cells(ssat + 11, sut) = "X" Then
                        say = say + 1
                        If say > 0 Then i.Cells(sat, sut) = i.Cells(sat, sut) + say: say = 0
                    ElseIf IsNumeric(Sheets(shf).Cells(ssat + 11, sut)) Then
                        deg = deg + Sheets(shf).Cells(ssat + 11, sut)
                        If deg > 0 Then i.Cells(sat, sut) = i.Cells(sat, sut) + deg: deg = 0
                    End If
                Next
        End If
    Next
Next
i.[A9].Activate
Application.ScreenUpdating = True: Application.Calculation = xlCalculationAutomatic
MsgBox "İşlem Tamamlandı.", vbInformation, "..::.. Ömer BARAN ..::.."
End Sub

-- Sorunuzu, gerçek belgenizle aynı yapıda ve olması gereken sonuçların elle yazıldığı örnek belge ile destekleyiniz.
-- ALTIN ÜYELİK öneriyorum. / FORUM KURALLARInı mutlaka okuyunuz.
-- ALTIN ÜYE olmayanlar, örnek belgeyi dosya.tc, dosya.co gibi bir siteye yükleyip, belgeye erişim adresini verebilir.
-- Özel mesaj ile soru sormayınız. / Geri bildirimde bulunulmayan cevaplarımı siliyorum.
Ömer BARAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-2018, 07:39   #4
nongeyikm
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
excel 2010

Günaydın,

Sn. Ömer BARAN,

Konuyu açtığımda eksik anlattığım için özür dilerim. Makronuz harika bir şekilde çalıştı fakat;

Diğer sayfalardaki personeller gerek satır numarası gerekse isim olarak farklılık gösterebilir. Malum işe giriş-çıkışlardan dolayı ilaveler-eksilmeler ve bazı nedenlerden kaynaklı sıralamada değişiklikler olabilir. Dolayısı ile İCMAL sayfası B12 den itibaren boş olup, tüm verileri İCMAL sayfasına yapacağınız makro Sicil No'yu dikkate alarak verileri getirmeli. İsteğimin hiç de kolay olmadığını ve olayı zorlaştırdığının farkındayım.

Saygılar sunarım,

(5 gündür İşyerimde olmadığımdan dolayı geç yanıt verdim. kusura bakmayın)

Bu mesaj en son " Dün " tarihinde saat 12:30 itibariyle nongeyikm tarafından düzenlenmiştir....
Eski Dün, 06:33   #5
nongeyikm
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
excel 2010

Ömer Bey günaydın,

Zamanınız olursa ilgilenebilirmisiniz?
Eski Dün, 14:00   #6
Ömer BARAN
Uzman

Giriş: 08/03/2011
Excel Vers. ve Dili:
Office 2013 TÜRKÇE

Tekrar merhaba.

Sayfayı yenileyerek önceki kod cevabımı tekrar kontrol edin.

Kod'un yeni hali;

-- İCMAL dışındaki sayfaların B:E sütunlarındaki sicil/ad soyad.... bilgilerini İCMAL sayfası BA:BD sütununa aktarır,
-- Bu bilgileri SİCİL numarasına göre sıralar,
-- Mükerrer olanları silerek tekrarsız hale getirir,
-- BA:BD sütunlarında elde edilen bilgiler, B:E sütunundaki yerine aktarıp, BA:BE'deki geçici listeyi siler.
-- Sonra da asıl işleme başlayarak, SİCİL numarasından hareketle istenilen sayma/toplama işlemini yapar.

Kod'un yeni halini deneyiniz.
NOT:
Varsa İCMAL sayfası BA:BE sütunlarındaki bilgilerinizi başka alana almadan kodu çalıştırmayın.
.

-- Sorunuzu, gerçek belgenizle aynı yapıda ve olması gereken sonuçların elle yazıldığı örnek belge ile destekleyiniz.
-- ALTIN ÜYELİK öneriyorum. / FORUM KURALLARInı mutlaka okuyunuz.
-- ALTIN ÜYE olmayanlar, örnek belgeyi dosya.tc, dosya.co gibi bir siteye yükleyip, belgeye erişim adresini verebilir.
-- Özel mesaj ile soru sormayınız. / Geri bildirimde bulunulmayan cevaplarımı siliyorum.
Ömer BARAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski Dün, 17:37   #7
Ssu85

Giriş: 20/01/2018
Excel Vers. ve Dili:
Makro

Merhaba benim 2 ayrı excell tablosunda aynı olan firma isimlerini ve diger tablolarda olmayan firma isimlerini ayrı ayrı listelemem gerekli.
Söyleki biz bir kozmetik firmasıyiz son 2 yılda hergün hangi firmaya ne ürünü verilmiş excell de tutulmuş
Yani
Tarih sütununda 2 ocak 2016
Firma sutununda x eczanesi
Satılan ürün y krem gibi
Benim istediğim satılan ürünle ilgili değil
2016 yılında gidilen x Eczanesine 2017 de uru n satılmış mi yani 2017 excell tablosunun firma stununda x Eczanesi adı yazıyor mu? Bunu bulmak bunları varsa ayrı excell sayfasına aktarmak yoksa onuda ayrı excell sayfasına aktarmak. TamamEn firmamiza yeni kurum bağlanmış mi eski kurumlarla çalışıyor muyuz bunun listesini karşılaştırmak veri çok fazla....
Ssu85 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski Dün, 17:50   #8
YUSUF44
Destek Ekibi

YUSUF44 kullanıcısının avatarı

Giriş: 04/01/2006
Excel Vers. ve Dili:
İş : Ofis 2016 - Türkçe Ev: Ofis 2016 - Türkçe

Bunun için örnek dosya eklerseniz iyi olur. Dosyanızın bir sayfasında 2016 yılı verileri, bir sayfasında da 2017 verileri olsun. Bu şekilde istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Sorularınızı örnek dosyayla desteklemeniz çözüme ulaşmanızı kolaylaştırır.

Altın Üye olmanızı öneririm. Altın Üye değilseniz dosyanızı dosya yükleme sitelerinden birine yükleyip linkini paylaşabilirsiniz.
YUSUF44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski Dün, 18:24   #9
Ssu85

Giriş: 20/01/2018
Excel Vers. ve Dili:
Makro

Dosya şuan kullandığımız programdan excellent çekiliyor aslında benim işim çıkan raporu yorumlamak ama maalesef bizim program istediğim elemeye yapamadığı için karşılaştırmayi da benim yapmam gerekiyor. Bu işin bir formülü yok mu ya da excell dosyasını pazartesi kime mail atabilir ileri excell bilen kim bana yardımcı olabilir ��
Ssu85 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski Dün, 18:37   #10
YUSUF44
Destek Ekibi

YUSUF44 kullanıcısının avatarı

Giriş: 04/01/2006
Excel Vers. ve Dili:
İş : Ofis 2016 - Türkçe Ev: Ofis 2016 - Türkçe

Belirttiğim gibi bu iş yapılabilir. Formülü de var makrosu da var. Ancak ezbere bir şey yapılamaz. Formül ya da makroları excel dosyalarına göre yazılırlar. Görmediğimiz bir şey için standart bir uygulama yok maalesef.

Örnek dosyayı imzamda belirttiğim gibi paylaşabilirsiniz.

Sorularınızı örnek dosyayla desteklemeniz çözüme ulaşmanızı kolaylaştırır.

Altın Üye olmanızı öneririm. Altın Üye değilseniz dosyanızı dosya yükleme sitelerinden birine yükleyip linkini paylaşabilirsiniz.
YUSUF44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları