Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Excel'e Yeni Başlayanlar
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Excel'e Yeni Başlayanlar Excel kullanmaya yeni başladıysanız sorularınızı buraya gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-05-2013, 16:00   #1
tugrul3535

Giriş: 03/05/2013
Excel Vers. ve Dili:
Open Ofis 3.2 Türkçe
Varsayılan Koşul sayısını artırma ve Sayıları ikili grup olarak sayma sorunu

Evet aslında biraz uzun ama iki tane sorunumuz olduğu için,bunu böyle dile getirmek zorunda kaldım.Bu sorunların çözümünü ne bu sitede nede internette bir türlü bulamadım.Dalaşmadığım yer kalmadı..

Ben aslında öylesine sayısal loto sonuçlarıyla ilgili bir istatistik yapmaya çalışıyorum.Ama exceli daha yeni yeni nlamaya başladığım için bu işte biraz zorlanıyorum..Makroyu bile halen çözemedim..Yani formüllerle idare ediyoru artık..

Sorunum şöyle aslında..

1.sorunumuz bu.. Excelde çok seçenekli koşullu biçimlendirme var mı bilmiyorum..Ama bu open ofiste sadece 3 seçenek var..Fazla koşullu biçimlendirme seçeneği yapamıyorum..Bu koşul seçeneklerini nasıl artırabiliriz..

1-9 arasında 1.seçeneğimiz..
10-19 arasında 2.seçeneğimiz..
20-29 arasında 3.seçeneğimiz..
30-39 arasında 4.seçeneğimiz..
40-49 arasında 5.seçeneğimiz..

Ben bunları onar onar olarak (yani grup olarak) ayrı ayrı renklendirmek istiyorum..Ben sadece 3 tane renklendirme yapabildim..Bu sayıyı nasıl artıırabiliriz..Ben makro bilmiyorum,mümkünse formül olarak yazarsanız çok iyi olur..Yada makroyu buraya(yani dosyanın içine) ekleyerek sonuçlandırabi
lirsiniz..Öylede olabilir,önemli olan sonuç benim için..

2.sorunumuz ise ben bu satırlardaki mesela A1 ile F1 arasında,1-9 arasındaki TEK SAYILARI; 10-19 arasında ONLAR,20-29 arasındaki YİRMİLER şeklinde saymak istiyorum...

Yani,şöyle anlatayım..

A1-F1 satırında bir tane TEK (5) bir tanede ONLU (15) sayı var.Ben bu ikisini saymak ve sonucunu ,mesela H1 hücresine yazmak istiyorum..

Aynı şekilde
TEKLER-ONLAR
TEKLER-YİRMİLER
ONLAR-YİRMİLER
ONLAR-OTUZLAR
******* şeklinde saymak. istiyorum..Bu iki sorunumada çözüm bulursanız çok sevinirim..Şimdiden çok teşekkür ederim..Tugrul..
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: rar ornek.rar (22.4 KB, 16 Görüntülenme)

Bu mesaj en son " 03-05-2013 " tarihinde saat 16:04 itibariyle tugrul3535 tarafından düzenlenmiştir.... Neden: eksik bilgi
tugrul3535 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-05-2013, 09:07   #2
tugrul3535

Giriş: 03/05/2013
Excel Vers. ve Dili:
Open Ofis 3.2 Türkçe

İyi günler..Acaba benim sorum çok mu zor?Kimse cevap yazmamış..
tugrul3535 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları