Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Excel'e Yeni Başlayanlar
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Excel'e Yeni Başlayanlar Excel kullanmaya yeni başladıysanız sorularınızı buraya gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 29-12-2017, 12:01   #1
sefaburan

Giriş: 01/11/2012
Excel Vers. ve Dili:
Microsoft Office 2013 Türkçe
Varsayılan Düşeyara ile birden fazla veri çekmek

Merhaba, Form sayfasında c8 hücresinde işletme numarası seçildiğinde, veriler sayfasında bu işletme numarası için girilmiş tüm kayıtları alt alta getirmesini istiyorum. Sadece ilk satırı getirdi.

Bir de orda kaç tane veri listelenirse form sayfasındaki satır sayısı ona göre değişsin istiyorum, çok acil yardımcı olabilir misiniz?

veriler sayfasının aralığını 655000 satır şeklinde olacak gibi düşünün yani tüm satırlar dolabilir.

Bir de tohumlama veriler sayfasından boş hücrelerin verisini çektiğinde tarihlerde falan bozulma oluyor.

Son olarak; veriler sayfasındaki verileri google e tablodan (google formlar aracılığıyla oluşturuluyor) otomatik çekebilir miyim? Ben manuel çekiyorum.

http://s3.dosya.tc/server13/sn3k79/G...rmu2.xlsx.html
sefaburan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-2017, 16:36   #2
muygun
Özel Üye

muygun kullanıcısının avatarı

Giriş: 06/07/2004
Excel Vers. ve Dili:
Excel-2003 Türkçe

Merhaba;
Öncelikle başlığınızdaki "ACİL" ibaresini kaldırın. (Herkesin soru yada sorunu kendisine göre "ACİL")
Tablonuzda gereksiz hücre birleştirmelerini kaldırdım.
Makro ile oluşturulmuş eki deneyin.
İyi çalışmalar.

Link:
http://www.dosya.tc/server11/z68718/...ormu2.zip.html
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: zip sefaburan-Gebelik_Takip_Formu2.zip (53.3 KB, 33 Görüntülenme)
Eski 31-12-2017, 12:49   #3
sefaburan

Excel Vers. ve Dili:

Merhaba yardımınız için deşekkür ederim, bu süreçte ben çok işlev kullanarak, indis, satırsay, toplam vb işlevler aracılığıyla yapmıştım bunu kullanayım. istediğimiz şey şunlar tam olarak,

Bir google form yaptım, işletme sahipleri ya da veteriner hekimler buzağı doğumlarını bize bu form aracılığıyla online olarak gönderecekler.

Biz de o e tablolardaki verileri bu excell dosyasına günlük aktaracağız ve şunlara ulaşmaya çalışacağız.

1- Önümüzdeki herhangi bir periyotta doğum yapacak sığırların muhtemel doğum tarihlerinden faydalanarak bize hatırlatsın ve tıkladığımızda bize o periyottaki hayvanları listelesin.

"Örnek; önümüzdeki 3 ay içerisinde 47 adet doğum yapacak hayvan bulunmaktadır, hayvanları görüntülemek için tıklayın" dediğinde biz tıkladığımızda o hayvanların listesini görüntüleyebilelim.

2- Bu verilere ilişkin istatistiki bilgileri grafikler ve rakamsal olarak görebilelim, son 1 yılda doğan buzağıların yüzde kaçı erkek, dişi, son 1 yılda kaç hayvan gebe kalmamış, kalmış...

3- E tablolardan bu excelle veri aktarsın otomatik olarak.

4- Seçilen bir işletmeye ait tüm verilerin listesi ve grafikleri...
Eski 31-12-2017, 14:09   #4
sefaburan

Excel Vers. ve Dili:

Konu ismi "Buzağı Takip Sistemi" Makro Yardımı olabilir mi
Eski 01-01-2018, 04:03   #5
cems
Altın Üye

cems kullanıcısının avatarı

Giriş: 02/09/2005
Excel Vers. ve Dili:
office 2003 tr + office 2010 tr

Alıntı:
sefaburan tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Konu ismi "Buzağı Takip Sistemi" Makro Yardımı olabilir mi

Acill yardımm acele gibi öne geçme çabası olan kelimeler olmadığı ve isteğinizi özetlediği sürece her başlık olur. Lütfen değiştirin ki , başkası benzer bir şey için ARA özeliği kullandığında karşısına kullanabileceği ya da alıntılanabileceği bir şeyler çıksın..

Diğer konu ise , soru örneğinde kendinizce yaptığınız ayarların hepsini kaldırın ki , cevap gönderecek kişi bunları çözmekle zaman kaybetmesin. Sizin yapılandırdığınız sayfalar sorun çıkardığı için başka sayfa kullandım.

Bu arada , alternatif çözüm olarak ;
ekte bir userform üstünde makro çalışma yaptım , işinizi göreceğini sanıyorum.

Kayıt sayfasında:
Bilgileri kaydedebiliyorsunuz
Bilgileri sıra no suna göre bulabiliyorsunuz.
Bilgileri düzeltebiliyorsunuz
Bilgileri silebiliyorsunuz

gruplama sayfasında:
Bilgileri sütun başlıklarına göre süzebiliyorsunuz
Süzülen bilgiler aynı anda arka planda sayfada da süzülüyor
Süzdüğünüz bilgiyi print alabiliyorsunuz.

Bilgilerinizi farklı ve daha gerçeğe yakın girerek deneyiniz. 2,3,4cü sorularınız için sitede araştırma yapınız.

Ben böyle değil beyaz sayfa üzerinde isterim derseniz , diğer arkadaşlar da yardımcı olabilir.

http://s3.dosya.tc/server13/0ytkq8/b...nkara.rar.html
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: xlsm buzağı takip sistemi ankara .xlsm (124.3 KB, 9 Görüntülenme)

Bu mesaj en son " 02-01-2018 " tarihinde saat 00:50 itibariyle cems tarafından düzenlenmiştir....
cems Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları