Excel Forum
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi

Geri Git   Excel Forum > EXCEL-Soruları > Excel'e Yeni Başlayanlar
Atatürk
Şifremi Unuttum

DUYURU SİSTEMİ / REKLAM PANOSU

Excel'e Yeni Başlayanlar Excel kullanmaya yeni başladıysanız sorularınızı buraya gönderebilirsiniz.
Dosya ekleyebilirsiniz

Özel Arama

Yanıtla

Paylaş Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 05-12-2017, 15:26   #1
hocazade
Altın Üye

Giriş: 05/12/2017
Excel Vers. ve Dili:
2010 türkçe
Varsayılan Doğru yanlış şeklinde çalışma tablosu

iyi günler herkese
elimde yüzlerce soru var ezberlemem gereken, bu soruları bana soracak bir excel tablosuna ihtiyacım var, her soruyu sorduğunda biliyorum bilmiyorum olarak işaretleyebileceğim seçenek olmalı ikisine de basınca cevabı göstermeli. ve bilmiyorum dediklerim başka bir sayfada birikmeli ki yanlışların üstüne gidebileyim. bir de bunu yaparken soruları karışık sormalı benim yazdığım sırayla değil. biraz zor olduğunu biliyorum, ama sadece bunun için abone oldum bugün. şimdiden çok teşekkürler.
hocazade Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-2017, 18:51   #2
hocazade
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
2010 türkçe

Zor bir şey istediğimi biliyorum yardımcı olun arkadaşlar lütfen
Eski 05-12-2017, 21:05   #3
hasankardas
Altın Üye

Giriş: 14/08/2006
Excel Vers. ve Dili:
Evde 2007-İşte 2010

Sayın hocam bu sorunuzun cevabı için öncelikle bir dosya hazırlayıp buraya eklemeniz gerekiyor. Size yardımcı olacak uzman arkadaşlar mutlaka çıkacaktır.
hasankardas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-2017, 21:06   #4
YUSUF44
Destek Ekibi

YUSUF44 kullanıcısının avatarı

Giriş: 04/01/2006
Excel Vers. ve Dili:
İş : Ofis 2016 - Türkçe Ev: Yok maalesef.

Foruma hoş geldiniz.

Bu sorunu çözebilmek için elimizde örnek bir dosya olmalıdır. Olmazsa her şey afaki olur. Kimse de uğraşmaz doğal olarak.

Sorularınızı örnek dosyayla desteklemeniz çözüme ulaşmanızı kolaylaştırır.

Altın Üye olmanızı öneririm. Altın Üye değilseniz dosyanızı dosya yükleme sitelerinden birine yükleyip linkini paylaşabilirsiniz.
YUSUF44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-2017, 22:52   #5
rastbin

Giriş: 14/10/2017
Excel Vers. ve Dili:
excel 2016

Alıntı:
hocazade tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
iyi günler herkese
elimde yüzlerce soru var ezberlemem gereken, bu soruları bana soracak bir excel tablosuna ihtiyacım var, her soruyu sorduğunda biliyorum bilmiyorum olarak işaretleyebileceğim seçenek olmalı ikisine de basınca cevabı göstermeli. ve bilmiyorum dediklerim başka bir sayfada birikmeli ki yanlışların üstüne gidebileyim. bir de bunu yaparken soruları karışık sormalı benim yazdığım sırayla değil. biraz zor olduğunu biliyorum, ama sadece bunun için abone oldum bugün. şimdiden çok teşekkürler.
selamlar.arkadaşla userformda bir şeyler hazırladık.biraz dandik oldu ama işinize yarar gibiyse üzerinde çalışabiliriz.

sorular a sütununda cevaplar b sütununda.soru sor butonuna bastıktan sonra biliyorum dersen sadece cevabını verir.bilmiyorum dersen cevabını verip soruyu sayfa 2 ye atar.bir daha soru sor dediğin zaman yeni soru gelir.
sorular rastgele gelmekte.dediğim gibi,evet tamda böyle bir şey istiyorum diyorsanız rötüş yaparak görsellerini iyileştirebiliriz.

https://www.dosyaupload.com/lUn2

Bu mesaj en son " 05-12-2017 " tarihinde saat 22:58 itibariyle rastbin tarafından düzenlenmiştir.... Neden: Ekleme
rastbin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-12-2017, 13:25   #6
hocazade
Altın Üye

Excel Vers. ve Dili:
2010 türkçe

Alıntı:
iyi günler herkese
şimdi kendi yaptığım taslak excel i buraya atıyorum, sorular kısmında cevabı görmek için tıklayın kısmına bastığımda o soru için cevap G hücresinden E hücresine gelsin istiyorum, sonra da bilmiyorum yazan hücreye tıkladığımda bilinmeyen sorular kısmında bilemediğim sorularda toplansın istiyorum.çok teşekkür ediyorum şimdiden
Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: xlsx hocazade.xlsx (23.4 KB, 2 Görüntülenme)
Eski 06-12-2017, 15:54   #7
rastbin

Giriş: 14/10/2017
Excel Vers. ve Dili:
excel 2016

Alıntı:
şimdi kendi yaptığım taslak excel i buraya atıyorum, sorular kısmında cevabı görmek için tıklayın kısmına bastığımda o soru için cevap G hücresinden E hücresine gelsin istiyorum, sonra da bilmiyorum yazan hücreye tıkladığımda bilinmeyen sorular kısmında bilemediğim sorularda toplansın istiyorum.çok teşekkür ediyorum şimdiden
selamlar.benim için doyaupload sitesine yükleyip verebilirmisin.altın üye olmadığım için indiremiyorum.
rastbin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları