PDA

Tüm Versiyonu Göster : Metin belgesi excele çevirme

numan şamil
24-03-2011, 23:23
Merhaba arkadaşlar
Ekte excel sayfasına yapıştırdığım kitap 2 adlı metin belgesi var Bu metin belgesindeki kırmızı ile yazılı olan rakkamları excel dosyası olan kitap 3 teki manuel girdiğim yere gelmesini istiyorum(not: metin belgesinden yaklaşık 70 dosya var)yardımcı olursanız sevinirim
iyi akşamlar

numan şamil
25-03-2011, 10:21
Bu konuda bir fikri olan varmı?

tahsinanarat
25-03-2011, 10:27
Şahsen ben soruyu anlayamadım. Biraç daha açıklayıcı anlatabilirmisiniz.

numan şamil
25-03-2011, 12:57
Sayın tahsinanarat öncelikle ilginize teşekkürler
benim istediğim (ek yeniden düzenlendi )excel dosyasında kırmızı renk ile bazı hücrelere yazdığım değerleri (sadece yazılan değerleri)metin belgesinden alıp excelde yazdığım hücrelere aktarması yalnız böyle çok dosyam var alınacak değerlerin yeri hep standart aktar butonu ile bütün metin belgelerindeki değerleri ayrı ayrı excel dosyalarına aktara bilirmiyim

numan şamil
25-03-2011, 16:38
bir fikri olan arkadaşımız varmı?

numan şamil
26-03-2011, 09:10
galiba olmayacak birşey istedim!

Orion1
26-03-2011, 09:21
galiba olmayacak birşey istedim!
Sorunuza bakmadım.
Şimdi bakacam.
Eğer sorunuz açık ve netse yapacam.Değilse sorunuz açık ve net ve anlaşılır şekilde yapmalısınız.

Orion1
26-03-2011, 09:29
tamam kitap2 deki kırmızı ile olanlar oraya gidecek
başka kitaplarda var dediniz,onlar nereye gidecek?

numan şamil
26-03-2011, 10:18
Merhaba öncelikle ilginize teşekkürler

kitap 2 aslında mesaj 4 deki gibi metin belgesi ben alınacakları kırmızı yapmak için excel sayfasına kopyaladım . kırmızı ile yazılmış olanlar kitap 3 de gösterilen excel sayfasında hücrelere yazılmasını istiyorum diğer kitaplarda aynı standartta yalnız her bir metin belgesi ayrı olarak (kitap 3 teki gibi) ayrı bir excel dosyasına aynı standartta gidebilirmi? metin belgesinin adını gittiği excel dosyasınında almasını istiyorum eğer mümkünse bunu bir buton ile klosörü seçip klosör içerisindeki bütün metin belgelerini istediğim şekilde excel dosyalarına alması bu mümkün değilse dosyaları tek tek excel dosyasına almayı düşünüyorum (yaklaşık 70-80 dosya var her ay aynı şeyi yapıyorum)
iyi çalışmalar

numan şamil
26-03-2011, 14:30
açıklamalarım anlaşılmıştır inşallah!

Orion1
26-03-2011, 18:44
Merhaba öncelikle ilginize teşekkürler

kitap 2 aslında mesaj 4 deki gibi metin belgesi ben alınacakları kırmızı yapmak için excel sayfasına kopyaladım . kırmızı ile yazılmış olanlar kitap 3 de gösterilen excel sayfasında hücrelere yazılmasını istiyorum diğer kitaplarda aynı standartta yalnız her bir metin belgesi ayrı olarak (kitap 3 teki gibi) ayrı bir excel dosyasına aynı standartta gidebilirmi? metin belgesinin adını gittiği excel dosyasınında almasını istiyorum eğer mümkünse bunu bir buton ile klosörü seçip klosör içerisindeki bütün metin belgelerini istediğim şekilde excel dosyalarına alması bu mümkün değilse dosyaları tek tek excel dosyasına almayı düşünüyorum (yaklaşık 70-80 dosya var her ay aynı şeyi yapıyorum)
iyi çalışmalar

Anladım.Daha doğrusu anlamadım.
Durum dahada karmaşıklaştı.
Konuyu anlayan bir arkadaş yardımcı olacaktır diye umuyorum.
Kolay gelsin.:cool:

numan şamil
26-03-2011, 20:21
Merhaba evren bey
Galiba adım adım gitmem gerekecek Şayet mümkünse mesaj 1 veya 4 deki ekte kitab 2 deki kırmızı ile yazılı rakamların kitap de manuel olarak yazdığım yere gidecek kodları düzenleyebilirmisiniz
iyi çalışmalar

numan şamil
27-03-2011, 06:41
Yardım edebilecek arkadaşlar varmı?

halit3
27-03-2011, 08:19
Merhaba arkadaşlar
Ekte excel sayfasına yapıştırdığım kitap 2 adlı metin belgesi var Bu metin belgesindeki kırmızı ile yazılı olan rakkamları excel dosyası olan kitap 3 teki manuel girdiğim yere gelmesini istiyorum(not: metin belgesinden yaklaşık 70 dosya var)yardımcı olursanız sevinirim
iyi akşamlar

Ekli dosyada sayfa2 de komut düğmesi var bu düğmeye tıklayınca açılan pencereden txt dosyalarına ait klasörü bul ve tamamı tıkla veriler geldikten sonra Sayfa1 deki kaydırıcı düğme ile istenilen verileri çekebilirsiniz.
Sayfa1 de indis formülü kullanılmıştır.

tahsinanarat
27-03-2011, 10:03
Sn. Halit bey elinize sağlık, bizim içinde örnek teşkil etmiş oldunuz.

halit3
27-03-2011, 10:08
Sn. Halit bey elinize sağlık, bizim içinde örnek teşkil etmiş oldunuz.

teşekkürler iyi çalışmalar diliyorum.

numan şamil
27-03-2011, 13:50
Halit hocam teşekkürler
Hocam sayfa 2 de veriler aktarılırken aktarılan dosya isimlerini A1 Hücresine alabilecek şekilde düzenleye bilirmisiniz ? birkaç alternatifli dosya uzantısı seçmeli olabilirmi? (örn: tbr -txt gibi)
iyi çalışmalar (NOt: düzenlediğiniz dosyayı incelemem uzun sürdü cevabını geciktirdim kusuruma bakmayın)

halit3
27-03-2011, 15:28
Halit hocam teşekkürler
Hocam sayfa 2 de veriler aktarılırken aktarılan dosya isimlerini A1 Hücresine alabilecek şekilde düzenleye bilirmisiniz ? birkaç alternatifli dosya uzantısı seçmeli olabilirmi? (örn: tbr -txt gibi)
iyi çalışmalar (NOt: düzenlediğiniz dosyayı incelemem uzun sürdü cevabını geciktirdim kusuruma bakmayın)

Bu iki uzantıdan dosyaların formatları aynı olmak şartı ile verileri alacak

numan şamil
27-03-2011, 16:25
Ellerinize sağlık halit hocam iyi çalışmalar

halit3
27-03-2011, 16:27
Ellerinize sağlık halit hocam iyi çalışmalar

Teşekkürler iyi çalışmalar