PDA

Tüm Versiyonu Göster : Yatay-Dikey Kaydırma Çubuğu ve Sayfa Sekmesi Seçim Hatası

ŞAHİNce
15-04-2009, 09:33
Excel Office 2003 kullanmakta iken, Excel 2007’ye geçtim. 2003’te düzenlediğim bir dosyayı 2007 de kullanmaya devam ediyorum.
Sadece bu dosyada bir sorun oluyor. Dosyayı ilk açtığımda, yatay- dikey kaydırma çubukları ile sayfa sekmeleri görünmemektedir. “Araçlar/Seçenekler/gelişmiş/Bu çalışma kitabının sekmelerini göster” işlemlerinden işaretsiz olan “yatay-dikey kaydırma çubukları, sayfa sekmeleri” seçeneklerini işaretli hale getiriyorum. Sorun kalmıyor. Ancak; programı kapatıp tekrar açtığımda, ilk baştaki haline geliyor. Aynı işlemleri tekrar yapmak durumunda kalıyorum. İşaretler kendiliğinden kalkmış oluyor.
Bu durum diğer dosyalarda olmuyor. Sadece örneğini verdiğim dosyada oluyor. Satır-sütun ve sayfa sekmelerini (Bu dosyada) nasıl sürekli seçili halde tutarım?

Teşekkür ederim.

Orion1
15-04-2009, 10:26
AutoOpen veya workbooksOpen prosederünde ilgili kodlar yazılmış olabilir.Onları kontrol ediniz.:cool:

ŞAHİNce
15-04-2009, 11:37
Evet. AutoPoen prosedüründe yatay-dikey çubuk kodları "false" olarak yazılıkalmış. True yaptım. Sorun çözüldü.

Teşekkür ediyorum.