PDA

Tüm Versiyonu Göster : Masraf Formu

elevisse
12-11-2008, 16:01
Arkadaşlar korhan beyin büyük yardımlarıyla yapmış olduğumuz masraf formunda bazı eklemelere ihtiyacım var. 5 tane form oluşturdum ve bu formlara belirli hücrelerden veriler formun üzerindeki listbox a aktarılacak. Hücreye çift tıklandığında bu formlar gelmeli. Örneğin A14 hücresine tıkladığımda tarih formu gelecek AE sütunundaki verileri alacak , C14 e tıkladığımda cost_center formu gelecek AF sütunundaki verileri alacak , I4 e tıkladığımda CUrr formu gelecek AC sütunundaki verileri getirecek , L14 e tıkladığımda TX formu gelecek ve AH sütunundaki verileri gelecek.

E14 e tıkladığınızda karşımıza örnek bir liste gelmektedir. C , D , I ve L sütunlarındaki verileriminde aynı şekilde gelmesini istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. FORM lar visual basic tarafında hazır durumdadır.

elevisse
12-11-2008, 18:30
Arkadaşlar , Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean) ikincisi veya üçünsünu aynı sayfa içinde nasıl kullanıyoruz.

elevisse
12-11-2008, 19:21
Arkadaşlar yardımınızı bekliyorum lütfen.

elevisse
13-11-2008, 06:06
Arkadaşlar Korhan beyin büyük yardımlarıyla yapmış olduğumuz masraf formunda bazı eklemelere ihtiyacım var. 5 tane form oluşturdum ve bu formlara belirli hücrelerden veriler formun üzerindeki listbox a aktarılacak. Hücreye çift tıklandığında bu formlar gelmeli. Örneğin A14 hücresine tıkladığımda tarih formu gelecek AE sütunundaki verileri alacak , C14 e tıkladığımda cost_center formu gelecek AF sütunundaki verileri alacak , I4 e tıkladığımda CUrr formu gelecek AC sütunundaki verileri getirecek , L14 e tıkladığımda TX formu gelecek ve AH sütunundaki verileri gelecek.

E14 e tıkladığınızda karşımıza örnek bir liste gelmektedir. C , D , I ve L sütunlarındaki verileriminde aynı şekilde gelmesini istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. FORM lar visual basic tarafında hazır durumdadır.

Option Explicit

Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
If Intersect(Target, [E14:E65536]) Is Nothing Then Exit Sub
Cancel = True
Account.Show
End Sub

Bir tanesi için yukarıdaki kod yetiyor fakat hepsi için aynısını kullandığımda hata veriyor. Birde tarih kısmına tarihi aynı şekilde nasıl getiririz.Yardımlarınız için şimdiden teşekürler arkadaşlar.

formun son hali ektedir. vba koruma şifresi: 12345

elevisse
13-11-2008, 10:15
Arkadaşlar acil yardımlarınızı bekliyorum lütfen.

elevisse
13-11-2008, 21:25
Arkadaşlar seyahat masraf formum Korhan Beyin çok büyük katkılarıyla tamamlanmış bulunmaktadır. Herkes için faydalı olacağını düşünüyorum. Özellikle SAP R/3 4.7 kullanlar için. Korhan Beye sonsuz teşekürler yardımlarını esirgemediği için.

kaptan38
18-12-2012, 15:17
emeğinize sağlık..