Excelde Menü Çubuğum Görünmüyor.Geri Nasıl Gelir? [Archive] - Excel Forum

PDA

Tüm Versiyonu Göster : Excelde Menü Çubuğum Görünmüyor.Geri Nasıl Gelir?

gulevurgun
18-03-2008, 10:14
merhaba benim excel sayfamda ki üst bölümdeki dosya düzen görünüm araçlar ve yardım çubuğu görünmüyor.sağ tıklanmıyor. sadece görünen sayfa sekmeleri ve satır sütun başlıkları kaydırma cubuğuda yok
Geri nasıl getirebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden teşekkür ederim.

excelapachi
18-03-2008, 10:17
Aşağıdaki kodları boş bir modüle kopyala ve çalıştır, menülerin geri gelmesi gerekir.

Sub goster() 'Boş bir modüle kopyala ve çalıştır
For Each bar In Application.CommandBars
bar.Enabled = True
Next
End Sub

gulevurgun
18-03-2008, 10:50
Aşağıdaki kodları boş bir modüle kopyala ve çalıştır, menülerin geri gelmesi gerekir.

bar.Enabled = True
Next
End Sub

bu kodları eklediğimde menü tekrar geri geliyor teşekkür ederim yardımınız için ama yeni bir excel sayfası açtığımda yine menüler olmadan geliyor.onu nasıl düzeltebilirim?

gulevurgun
18-03-2008, 13:16
Arkadaşlar yardım edebilecek olan yok mu?

Ömer
18-03-2008, 13:36
Merhaba,

Linki incelermisiniz..

Sayfa Ekranı (http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=30188&highlight=sayfa+ekrani)

fselek
27-08-2008, 08:32

bar.Enabled = True
Next
End Sub

Arkadaşım,
Sana çok teşekkür ederim. Benim de aynı sorunum vardı. Bu kod sayesinde
çözdüm olayı. Emeğine sağlık
Kolay Gelsin.

edilli
21-08-2009, 09:26
Merhaba,
Benim tüm excel menüleri de aynı şekilde gitti, bilgisayara geri yükleme yaptığım için makrolar da devre dışı, menüler olmadığı ve sağ tuş çalışmadığı için de makro güvenlik ayarlarını yapamıyorum, dolayısıyla makro kodlarını çalıştırıp menüleri geri getiremiyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Acil yardım dereseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

uzmanamele
21-08-2009, 09:42
Merhaba,
Benim tüm excel menüleri de aynı şekilde gitti, bilgisayara geri yükleme yaptığım için makrolar da devre dışı, menüler olmadığı ve sağ tuş çalışmadığı için de makro güvenlik ayarlarını yapamıyorum, dolayısıyla makro kodlarını çalıştırıp menüleri geri getiremiyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Acil yardım dereseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

merhaba

alt+f11 ile kod penceresini açın, bir modüle aşağıdaki kodları kopyalayın.
ya auto_open makroyu çalıştırın veya dosyayı kapatıp tekrar eçın.

Sub auto_open()
Dim cb As CommandBar
For Each cb In Application.CommandBars
cb.Enabled = True
Next cb
End Sub

edilli
21-08-2009, 10:21
Bu kadar hızlı ve çabuk cevapladığınız ve sorunumu çözdüğünüz için çok teşekkür ederim.